Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Elképzelhető, hogy az ismerked...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elképzelhető, hogy az ismerkedésben való sikertelenség egy idő után egy vallássá fog válni?

Figyelt kérdés

Nem vicc, komoly.


Ugye, a vallások alapvetően úgy keletkezhettek, hogy közösségben voltak az emberek, ha jól emlékszem, ezt olvastam. Most nézzünk szét, csak itt az oldalon. Bár elszórtan, de itt is van egy közösség, ami pacsizgat egymásnak, és egyetért egymással. Hasonló hiedelmeik vannak a világról, a nőkről, az ismerkedésről. Jelenleg azonban szét vannak szóródva, és nincs egy tekintélyes személy, aki össze tudná őket kovácsolni. Ha lenne egy ilyen kiemelkedő személy - mondjuk Balázsa, akinek állatnevei legendássá váltak az oldalon, - akkor nem kizárt, hogy a közösség az idő múlásával, mondjuk évzizedek múlva már egyre több legendát fűzne hozzá, a személyéhez. Ekkor már kezdene formálódni a vallás, bár még nem lenne az. Viszont évszázadok múlva elképzelhető, hogy a sok lerakódásból, és tömegnövekedésből konkrét, mondjuk a Buddhizmushoz hasonló hitrendszer alakulna ki ebből az egészből.


Nem vicc, komolyan mondom.


2019. márc. 23. 16:26
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Elnézést, hogy kétszer ismételtem meg ugyanazt a mondatot a leírás elején és végén :D
2019. márc. 23. 16:27
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Balázs nem legendás ezen az oldalon, hanem közröhej tárgya.
2019. márc. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
41%
Van egy alapvető különbség: a vallások hiten alapulnak, bizonyítékok nélkül; amit te írsz, az pedig személyes tapasztalatokon.
2019. márc. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
3%
Inkább arra lehetne vallást alapítani, hogy a férfiak tömegei beveszik a mesét, amit a nők magukról előadnak. Na ANNAK valóban semmi köze a valósághoz.
2019. márc. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Vallássá nem, mert hiányzik belőle a transzcendencia felé való irányultság.

Inkább párt, vagy civil szervezet lehet, de nem hinném, hogy pár hangos emberen kívül ez bárkit is érdekelne. Nem mindenki, aki kevésbé szerencsés az ismerkedésben hangoztatja Balázska szinten, hogy a sikertelenségeit...

2019. márc. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
83%
Mégis ki szokott itt pacsizni Balázskának? Elmondanád? Én úgy láttam 1-2 ember, vagy max egy kezemen megtudom számolni. A többi csak röhögi. Ennyibōl nem lehet vallást alapítani, de ha nagyon alapítani akarsz valamit, akkor legyen az showder klub 2.
2019. márc. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Beletehetnek éppenséggel spirituális elemeket.


De egyébként az egész vallás filozófiája arról szólna, hogy milyen nehéz, gyötrelmes, fájdalmas az élet.


Lehetne egy kis eszkatológiájuk is, miszerint az "idők végén" ez meg ez történik majd

2019. márc. 23. 17:32
 8/22 anonim ***** válasza:
95%

Ezzel nem mondanál újat, a legtöbb vallás alaptézise: "Az élet szenvedés." (Buddha)

A vallás ugyebár a természetfeletti irányába fordul, a te kis klubod pedig egy társadalmi jelenség irányába, ami ráadásul szubjektív élményeken alapul.

Csak egy apró figyelmeztetés, hogy lásd, mennyire szánalmas vagy: a férfiak évezredeken át elnyomták a nőket (Ázsiában, Afrikában és a Közel-keleten a mai napig így van.)A nők száz évvel ezelőtt nem szavazhattak, nem lehetett magánvagyonuk, ha elváltak, a gyereket nem tarthatták meg stb. Mégsem alapítottak vallást. A feminizmus a helyzet jogorvoslata miatt született, és sokan az életüket adták ebben a harcban. Ehhez képest elég szánalmas és valahol a feminizmus nézőpontját igazolja, hogy a magukat elnyomottnak tartó férfiak inkább nőket gyilkolnának, minthogy a saját életüket, kényelmüket áldozzák az ügyért.

2019. márc. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Nem az én kis klubbom, semmi közöm ezekhez a pancserekhez, csak felvetettem egy lehetőséget, hogy ez a rakás semmikellő mihez kezdhetne.
2019. márc. 23. 17:49
 10/22 anonim válasza:
Incelek nem azok?
2019. márc. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!