Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A gyerektartás emeltetéséhez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A gyerektartás emeltetéséhez minden képen kell bíróság, akkor is, ha közös megegyezéssel történne? Pl. Közjegyző előtt

Figyelt kérdés
2010. júl. 12. 19:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Valamilyen papír azért kellene, ügyvéd, bíroság.
2010. júl. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Gyanús!

Miért kellene szívességet írásba foglalni. Annyit ad pluszban, amennyit akar. (Félsz, hogy visszavonja, elmúlik a gavallérsága?)


Alkalmanként 150 ezer Ft fölött billenne át, minősülne bevallandó és illetéköteles ajándékozásnak. (Akkor lenne érdemes tisztázni, hogy nem ajándék, hanem gyermektartás.)

2010. júl. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak köszönöm!Igen,gondoltam rá,hogy ügyvéd,de ha ezt a papírt egy közjegyző is elkészíthetné,akkor nem kellene ügyvédnek fizetnem.

2.válaszoló!

10.000 forintot kapok 1 gyerek után,mint gyerektartás(közös megegyezéssel lett ennyi anno 4 éve).Apu még ezt sem nagyon akarja fizetni.A fizetése 160-180.000 forint,de minimálbérrel van bejelentve.Ígéretet tett,hogy fizeti ezentúl mindig a gyerektartást és többet is ad,de én már neki nem hiszek.Ha lehetséges lenne,kihagynám a bíróságot,mivel egy olyan emberről van szó,aki nem szavahihető és nincsen sem kedvem ,sem idegzetem a bíróságra járni hiába,mert apu úgysem jönne el.2 évig nem kaptam gyerektartást,mert azt mondta,hogy kapok családit,a gyt.nekem minek?Nem mentem bíróságra...sok nő a helyemben már megtette volna...

Mielőtt "ítélkezel és idegen emberekről mondasz véleményt",nem ártana megkérdezni a lényeget,hogy mi lehet a kérdés oka...nem mindig szemétkedik egy anya az exével,de nekem már ideje a lányomra is gondolni,hiszen az az ő pénze.

2010. júl. 14. 16:14
 4/4 anonim válasza:
Nem kell bíróság,de mindkét fél számára maradandóan megoldható:rózsaszín csekken postán feladni a gyt-t.Mi így teszünk,mert a kedves ex letagadta,amit kézbe kapott.Szerintem ez korrekt.A távolság mindegy,mi is egy helyen élünk.
2010. júl. 17. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!