Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan tudnék vele mihamarabb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék vele mihamarabb megegyezni?

Figyelt kérdés

Férjem konkrétan éveken át magasról tett a párkapcsolat javító kísérleteimre, majd mikor beadtam a válópert, bekapcsolt a birtokvesztés ösztöne és kapálózni kezdett. Most már teljesen kiábrándultam, ráadásul nagyon rondán beszélt velem és rólam a gyerek előtt. Talán ezen a ponton végre észbekapott, de egy nehéz válást ígért.

Én szeretnék mihamarabb elválni, eleget szenvedtem mellette. Szeretnék jó viszonyt. Mindenhol azt olvasom, hogy ha sikerül előre megállapodnunk, akkor gyorsabb a válás.

Hogyan lenne a legjobb?


És az ügyvèd mennyire fontos?


2019. okt. 27. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Ha egyértelműek az anyagiak, nem szükséges ügyvéd. A szüleimnél is valami kihelyezett ügyvéd volt, de mivel le lett minden papírozva a kapcsolat elején, sok kérdés nem maradt az osztozással meg egyebekkel kapcsolatban.
2019. okt. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Mindenképpen legyen ügyvéded, nehogy átvágjon. Amúgy elválni nagyon gyorsan el lehet, a vagyonmegosztás meg a gyerekelhelyezés az ami elhúzódhat, de azokat be lehet adni külön is.
2019. okt. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Màsodik, írnál arról, hogy ezt hogyan lehet elérni? Nem csak a megegyezés után válhatunk?
2019. okt. 27. 14:09
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha gyérek van felejtős a gyors válás, ha nem egyeztek meg.Ha szabadulni akarsz tőle mihamarabb akkor neked is kell hagyni.Egyezsegre jutni mindenben az a leggyorsabb.En tavaly előtt váltam, inkább kevesebb pénzbe bele mentem, meg eladtuk a lakást csaj gyors legyen.A barátnőm 1 évet csak válásra járt mert a gyt .Nem egyeztek meg.Es kemény 2 éve meg a vagyonmegosztás megy.Idegileg kivan.Most már úgy van vele bárcsak osztottak volna meg és mindenki nyugalomba lenne.
2019. okt. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Csak*
2019. okt. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Múlt héten volt az első tárgyalásunk, de mi mindenben megegyeztünk. A következőn decemberben már elválasztanak.

Én mindenképpen meg akartam egyezni még így is, hogy egyértelműen számomra alakult kedvezőtlenül. Azt te tudod, hogy mi az ,amivel még egyet tudsz érteni, de nyilvánvalóan a közös megegyezéses válás a legegyszerűbb és a legköltséghatékonyabb is.


Talán ha adsz egy kis időt neki lenyugszik és tudtok beszélni (nálunk is hónapokig tartott mire értelmes beszélgetésig jutottunk) Ha meg nem, akkor mindenképpen kell egy ügyvéd-egyébként javaslom egy konzultációra még most menj el, hogy mégis mire számíts, mi az ami jár neked, mi az, amit fogadj el, vagy épp ne. Aztán ha mindennel tisztában vagy, akár te is tehetsz egy megállapodási ajánlatot

2019. okt. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sajnos lehetetlen beszélni vele....

Nekem esik azonnal.

Tárgyaláson elég fejet hajtanom a követelései előtt a gyors válás érdekében? Persze attól függően, meddig megy el.

2019. okt. 29. 06:10
 8/9 anonim ***** válasza:

A válási keresetlevélben le kell írni, hogy miért váltok és mit szeretnétek a bíróságtól (gyerekek felügyeleti jogának megállapítás, házasság felbontása, vagyonmegosztás..stbstb)

Ezt ugye a felperes írja meg (aki beadja a kérelmet), erről az alperes kap egy példányt, van x napja hogy ellenkérelemmel éljen, ha nem egyezik a véleménye. Ezután kitűzik a tárgyalást, ott a bíró végigmegy a beadott kérelmen, megkérdezi a felperest, hogy fenntartja e még ezeket, illetve az alperest is, hogy egyetért e.


Mi 1 óra alatt végeztünk, mert semmiben nem volt ellenvetése egyikünknek sem. Decemberben lesz a második tárgyalás, azt mondta a bírónő, hogy az kb 15 perc, ott már csak kimondja a válást és az azonnal jogerőre is emelkedik. (a fellebezési jogainkról lemondtunk mindketten)

2019. okt. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az a kérdés mit akarsz te és mit ő? Láttam már rá példát,H a nő is olyan nevetségesen sok mindent akart (mindent) , h akkor egyértelműen nem lesz egyezség. Ha most mindent akarsz akkor ne várd el, h ő fejet hajtson és hagyja.Nem tudni , h mitek van , és mi kell neked .Ha több info lenne talán lehetne értelmes választ is adni , hogy hagyd a p.icsbe vagy harcolj ami neked jár. Én nem szeretem az olyan nőket/férfiakat amik válásnál kiakarjak az egyik felet semmizni. INKORREKT.
2019. okt. 29. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!