Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Éllet társi kapcsoltaból...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Éllet társi kapcsoltaból szeretnék kilépni és külföldre (haza) költözni, de van egy közös gyermekünk (20hós), el vihetem Őt magammal (anya vagyok) ha az élettársammal nem tudunk megegyezni?

Figyelt kérdés
a lényeg hogy a gyermek kettős állampolgár (apja meg az én állampolgárságomat is megkapta) viszont a gyermek elhelyezési perig ha oda fajulna nem tudok egy házban maradni az élettársammal , itt Magyarországon viszont nem tudok hova menni, csak haza tudnák(külföldre). Foghatom a gyereket és mehetek vele ha az élettársam nem írná alá a papírt a megegyezésről mármint hogy a gyereket magammal vigyem egy másik országba. SOS segítség kellene, mert már pszihikailag nem bírom a kapcsolatban maradást :(
2014. jún. 16. 14:49
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
szerintem nem. érdemes megkérdezni egy ügyvédet erről.
2014. jún. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
24%
SOS?
2014. jún. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Az apa beleegyezése nélkül nem viheted el a gyereket. Ha elviszed, akkor az apa bejelentést tehet a rendőrségen, és akkor téged megbüntethetnek. Inkább sos-ben vedd fel a kapcsolatot egy válóperes ügyvéddel, aki tudja a jogszabályokat, és megmondja, mit hogyan kell csinálnod.
2014. jún. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
az a baj hogy nincs pénzem ügyvédre :(
2014. jún. 16. 15:01
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem viheted el az apa beleegyezése nélkül külföldre. Feljelenthet,nemzetközi elfogatóparancs stb... Ráadásul a bíróságon is elég rossz pont lenne neked az elhelyezésnél, apa esélyei jelentősen megnövekednének, ha ő is akarja a gyereket nevelni. Keress egy ügyvédet, elég bonyolult alapból a gyerekelhelyezés, kettős állampolgárnál meg gondolom még nehezebb.
2014. jún. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
5%
Fogd a gyereket és menj, te vagy az anyja, mert ha itt hagyod, akkor esélyed sem lesz megkapni.
2014. jún. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok: van ingyenes panasznap, jogsegélyszolgálat a bíróságon. Menj be a helyileg illetékes bíróságra és kérdezz körbe.
2014. jún. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
69%
Ha jogilag elváltatok és nálad van elhelyezve a gyerek viheted, de ha ott született akkor az apja korlátozhatja a külföldre való költözést... Ha házasok v élettársatok vagytok és elviszed az rablásnak számít, így feljelenthet ha bunkó. Ez elég hosszadalmas procedúra... inkább próbálj az apával megegyezni "házon belül" Sok sikert :) !
2014. jún. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

"Fogd a gyereket és menj, te vagy az anyja, mert ha itt hagyod, akkor esélyed sem lesz megkapni."


És mi van akkor? A férfi meg az apa. Biztasd csak egy jó kis gyerekrablásra annak aztán tuti lesz eredménye.

2014. jún. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Itt van egy ingyenjogász oldal, olvasd el, hátha találsz benne valami hasznosíthatót, hogy ingyen hozzájuss a megfelelő jogi információkhoz: [link]
2014. jún. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!