Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A fèrjemnek nem lehet termèsze...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fèrjemnek nem lehet termèszetes úton gyermeke, ès válni akar. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Iszonyúan magam alatt vagyok, fogalmam sincs mit tegyek.

Korábban sosem èrtettem hogy egy ilyen problèma miatt hogyan bomolhatnak fel házasságok, de mostmár megvan.

Az egèsz feszültség egy èvvel ezelőtt, az esküvőnkkor kezdődött. Akkor indultunk neki, hogy babát szeretnènk. Bennem alap feszültsèget keltettek a sikertelen hónapok. Ősszel derült ki az oka, a fèrjem. Az orvosok közöltèk, hogy kizárólag lombikkal lehet gyermekünk. Persze elèggè lesújtó volt. Onnantól viszont bármit csináltam, a fèrjem elmerült az önsajnálatban. Egyedül kezdtem el intèzni mindent, orvosokat, klinikákat kerestem, beszèltem velük, hogy akkor hogyan tovább, mert babát attól mèg mindketten szerettünk volna.

Aztán kiderült, hogy ez mivel jár, illetve mennyibe fog kerülni. Èn igyekeztem pörögni a dolgon, hogy ezzel is segítsek neki.

Ő az anyagi rèszèt igyekezett biztosítani azzal, hogy túlórákat, ès hètvègè plussz munkát vállalt. Ez viszont azt eredmènyezte, hogy alig láttuk egymást, alig beszèltünk, szinte semmit nem tudtunk már együtt csinálni. Kezdtem egyre feszültebb ès feszültebb lenni. Mondtam neki, hogy szeretnèk több időt vele tölteni, de a válasz mindig az volt, hogy akkor nem lesz pènz.

Múlt hèten kiborultam már ès megpróbáltam komolyabban beszèlni vele róla. Mondtam, hogy akkor vegyünk fel egy kisebb hitelt akár, de így nem lesz jó ( igen, ezzel is elrontottam, tudom.) .

Ezen kiborult ő is, hogy nem kell hitel, ès nem èrti hiba sietek ennyire, mièrt nem tudjuk inkább halasztani a dolgot vagy valami.

Szerettem volna egy nagyon mèlyen őszinte beszèlgetèst folytatni vele, mert hónapok óta nem tudtunk már. Ès menet közben kibukott belőlem, hogy ha egyedül lennèk, simán elmennèk spermabankba is, csak lehessen gyerekem. (Előzmènyben hozzáteszem, hogy a legutóbb amikor az andrológián jártunk, belőle bukott ki először, hogy mi lenne ha inkább bankból vennènk donorspermát, azzal kevesebb a macera. De betudtam hisztinek, sokszor megesik)

Emellett megkèrtem hogy legyen őszintèbb velem, mert a munkatársai kb többet tudnak róla már, mint èn, mert alig mond el valamit. Illetve a szexuális èletünkkel is vannak gondok, lènyegèben, hogy állandóan feszült vagyok, ezért nem jó a szex. Ezt is elmondtam.

Vègül az jött le az egèszből, hogy egyáltalán nem bízok benne, nekem rossz vele, ès nekem gyerek kell mindenáron, apa nèlkül is. Ès ő inkább nem is akar gyereket. Itt le is zártuk az estèt.

Másnap reggel munkából írt egy üzenetet, hogy szeretne elvinni egy romantikus vacsira valahová. Ebből nem lett semmi mert kèsőn èrt haza, helyette igyekeztem egy ilyen borzalmas vita után egy bèkülős vacsit csinálni, drága borral, stb.

Annyit mondott csak rá, hogy nem èrdemli meg. Másnap munka után hazajött, leült, ès közölte, hogy el akar válni, mert mindenkinek így lesz a legjobb. Èn nagyon megbántottam azzal, amit mondtam, de ne bánjam, biztos komolyan gondoltam. Ő nem akar gyereket mègsem, ès ha èn ebbe belemennèk, akkor sem lenne nyugodt, mert mindig tudná, hogy legbelül szomorú vagyok.

Illetve ha tovább is folytatnánk a kezelèseket, akkor is sokat kellene dolgoznia, ès ha már lenne gyerekünk, ès megint előjön hogy magányos ès bizalmatlan vagyok ( ami miatt mindenbe belekötnèk, vitáznèk) úgy elválni már sokkal rosszabb lenne.


Ez most így iszonyú fekete-fehèrnek nèz ki. Mèg sosem volt ennyire "kezelhetetlen", soha nem voltunk ennyire a legalján, hogy ezt így komolyan gondolja.

Már százszor megbántam mindent amit mondtam. ( Ugyan így volt ez korábban fordítva is, hogy hozzám vágott dolgokat, amiket pillanatnyilag gondolt, de kèsőbb megbánta, ès túllèptünk rajta.)


Most fogalmam sincs mit csináljak. Nem tudom mit mondjak, mit tegyek, hogy tegyem, vagy tudok e mèg bármit tenni.. soha nem volt mèg ilyen hosszúra nyúló komoly problèmánk, lassan egy hete tart...

Tudom èn is, hogy elszúrtam, de nekem a fèrjem a világon mindennèl fontosabb.


2020. febr. 24. 16:11
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
77%

Erre nincs jó tanács. Nekem a legjobb barátom most válik a nejétől, 6 évig próbálkoztak családalapítással, lombik program, elköltöttek egy kisebb vagyont, ennek rendelték alá életüket és elszakadt a cérna a srácnál.

Ők úgy jöttek össze hogy családot akarnak, ez nem sikerült, megpróbálják külön, hátha összejön mással. Aki nem akar családot és utána gondolja meg magát az meg nem egyenes ember.

2020. febr. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
81%
Te elsz vele, de nem veszed eszre, hogy neki pszichologus kell, nem folyamatosan ezen lovagolni? Azzal hogy allandoan felhozod csak eszebe juttatod folyamatosan, hogy nem kepes gyereket nemzeni, szerinted van olyan ferfi, akinek ez ne okozna lelki fajdalmat, ha gyereket akarna? Erolteted a gyereket, de nala lelki gondok vannak, komolyan nem ertem az emberek neha hogy tudnak ennyire vakok lenni a sajat kaocsolatukban.
2020. febr. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
81%
mikor óvodások házasodnak:) Ne vedd sértésnek, de tényleg nincs valami magasan a stressztűrő képességetek illetve kicsit türelmesebbnek kellene lennetek. A túlórázást azonnal abba kell hagyni. Hétvégén nincs munka, este nincs munka. Mindenki visszavesz egy picit az egójából. JAvasolnék egy hét szabit, ha nem megy, akkor felmondnai és új munkahelyet keresni. Ez a gyerekakarás felőröl benneteket. Elvesztek a nagy igyekezetben. Türelem, nyugalom, kicsit tessék visszavenni.
2020. febr. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
40%
Önző vagy!!!
2020. febr. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Tudom mostmár hogy az voltam. De mivel nem beszèlt velem erről, èn nem tudtam az ő új vèlemènyèt, csak amit korábban elmondott, hogy szeretnè.

Most már a világon bármiről lemondanèk, csak legyen megint minden rendben.

2020. febr. 24. 16:41
 6/30 anonim ***** válasza:
95%

A szüleim is évekig próbálkoztak gyerekkel, sok évi sikertelen próbálkozás után a lombik sem jött össze, majd örökbe fogadtak egy fiút. Majd 5 évre rá lettem én. Szervi problémát ugyan nem találtak egyikőjüknél sem. Mégsem váltak el, sőt!

Anya húgánál is azt diagnosztizálták, hogy nem lehet gyereke, ennek ellenére van 2 unokatestvérem. Túlságosan rápörögtök erre. A szeretet a lényeg, ami köztetek van! A többi nem számít.

2020. febr. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
85%

Ez pont egy olyan dolog, ahol lehet magadra gondolni. Nem vagy rossz attól, hogy gyereket szeretnél, nem vagy rossz attól, hogy akár más spermája is érdekelne ehhez.


Nem rossz attól a párod, hogy most magát gyászolja ahelyett, hogy gyereket akarna, ennek most van itt az ideje, egy nehézséget fel kell dolgozni.. Mondjuk itt kicsit túlreagálós, hisz lehet vérszerinti gyerek, csak nehezebben jön össze, több pénzbe kerül.. Nem tudom. Mintha a kényelmes életet és a pénzt is gyászolná, ami egyébként szintén rendben van.


Nem vagy önző, ő sem az. Pont annyira gondoltok magatokra, amennyire kell.


Azt kell eldönteni újra, hogy megéri e nektek ezt a rengeteg pénzt az, hogy a párodtól legyen gyermeked. Erről mintha már döntöttetek volna, hogy igen, ezért vállalta a túlórákat te meg ezért csináltad egyedül a tervezést. Szegényebbek lesztek, de lehet vérszerinti gyereketek. Beszéljétek át újra.. Neki is át kellene éreznie, hogy a te helyzeted is nehéz és neked is kicsit jobban, hogy az övé is nehéz, de messze nem nagyon rossz, hisz csak pénzből lesz kevesebb..

2020. febr. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
9%
Spermabank jó ötlet,de neki túl kell lépni az egojan meg h mit mondd más.Felvallalni h nem az övé a gyerek es sajatjakent felneveleni,ha téged szeret akkor lehet igy boldog kapcsolatotok.
2020. febr. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
93%

Megkérdezhetem, hogy hány évesek vagytok?


Olyan korban vagy esetleg, amikor már félő, hogy kifutsz az időből, ezért "igyekeztél pörögni a dolgon", ahogy fogalmaztál, és ezért sürgeted az orvosi segítséggel történő gyermekvállalást, ahelyett, hogy hagynál időt a férjednek, hogy először feldolgozza azt a traumát, amit a nemzőképtelenség diagnózisa jelentett neki, és utána nyugodt körülmények között, egymást nem sürgetve és nem idegileg, lelkileg kikészítve futnátok neki egy a családalapításnak, ha újra megvan köztetek az a harmónia, ami ehhez kéne?

2020. febr. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
69%
Nem azt kell nekihangsulyozni h nem tud gyereket nemzeni,hanem h milyen jo apa lesz. Ő is tudja mit veszithet ha fontos vagy neki.
2020. febr. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!