Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 40 és 50. 000, Ft közötti...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

40 és 50. 000, Ft közötti gyerektartás, két gyerekre, fix nettó 300. 000-ből?

Figyelt kérdés

A kicsi még baba,GYED-en vagyok, de ha minden jól megy,idén vissza megyek dolgozni.

Még márciusban indítottam pert tartásdíjra, mikor lelépett anyagi zürzavart hátrahagyva maga után a férjem.

Közben ő beadta a bontópert, és a tartásdíj peres tárgyalás két héttel előzi meg a bontó első tárgyalását.

Úgy gondolom, vissza kéne vonnom, mivel idő közben meggondolta magát és a fenti összeget mindig átutalja.

SOS! Most akkor vissza vonjam, vagy sem?

Nem kevés ügyvédi költség is társult ehhez az egészhez és ügyvéd javasolta tartásdíjra a per indítását.


2010. júl. 25. 00:11
 1/10 anonim ***** válasza:
35%
Most már ne visszakozz, ha egyszer beadtad! Minél hamarabb túlvagytok ezen, annál jobb. Az ügyvéded nem akar neked rosszat, bízz benne!
2010. júl. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
32%
Hát én nem bíznék meg az ügyvédben teljesen,nekem már volt rossz tapasztalatom,a másik fél akivel pereskedtem lefizette és igy alig foglalkozott az ügyemmel ill. minél több tárgyalást megbeszélést stb akart h még több pénzt szedjen ki belőlem,na bocs ezt csak ugy elmeséltem,ha a férjedben meg lehet bízni márpedig a gyerekeit tuti szereti akkor minek ennyire durvának lenni.Biztos nem fogja éhezni hagyni a gyerekeket.Ugyanakkor a férjedtől én a helyedben többet kérnék mivel ugy tudom a nettó fizu min 20%-át kell fizetnie.De próbáljátok meg ügyvéd nélkül,minek azt a sok pénzt kidobni az ablakon.
2010. júl. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%
A gyerektartás összege gyerekenként 20%, de ha három, vagy több gyerek van, akkor 50% (ez oszlik szét) Neked a két gyerekre 40% járna. Szóval nettó 300ezerből az a 40-50 ezer gyerektartás kevés.
2010. júl. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
nem vond vissza a pert. A bíróságon elmondhatod h egy ideje rendszeresen utalja neked a gyerektartást aminek az összege ennyi és ennyi. Kérheted h vonják le a fizujából,mert ugy tisztább ez az egász,h fizeti
2010. júl. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
23%

Ne vond vissza a pert, mi lesz, ha holnap megint meggondolja magát és nem utal többé???

Ezenkivül ez nagyon kevés tartásdij, ugyhogy szépen folytasd a pert és kérjed a fizetésből levonását annak az összegnek, amit majd a biróság megitél (szerintem a most fizetettnek kb. dupláját itélik majd meg...).

Szóval vissza ne vond semmiképp!!!

2010. júl. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

én úgy tudom h törvényileg szabályozva van h hiába keres a férj x ezreket,50.000FT-nál nem fizethet töbett gyerektartást. Mert h akkor azanyuka nem is dolgozna csaka a gyerekekből élne.

Most gondoljatok bele,a férj mondjuk egy menő végnél mérnök. Havi 800-900 ezret keres,két gyerekre kell h utalja a gyerektartást (elméletileg a fizetés 40% jár 2 gyerekre) egy ilyen nagy összegű fizetésnek a 40%-a már igencsak szép pénz,az anyának nem is kell mellette dolgoznia

2010. júl. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Természetesen ez kapit

lis tévedés, nincs maximuma a gyerektrtásnak.

Nem abból indul ki a törvény, hogy anya nem dolgozik, vagy keveset keres.

Magam is ennél többet keresek (mint itt a példa) és a férjem is. Ha elválnánk, neki miért kellene csak 50.000-et fizetnie??? Mikor most is ennél többet költünk a gyerekekre.

Ha elválnánk, akkor én ugyanannyira járulnék a gyerekek neveléséhez és tanittatásához, mint az apa, ha ő a fizetése 50%-ét odaadná. És nem a gyerektartásból élnék...

Semmivel nem vagyok kevesebb a férjemnél, szóval még a feltételezés is sértő...

2010. júl. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

18.24

Én dogoztam, dolgozom (ill.még GYED-en vagyok pár hónapig, mert 15 hós a babám és várólistás a bölcsin)és dolgozni is fogok.

2010. júl. 25. 22:31
 9/10 anonim válasza:
29%
Csatlakozom az egyik előttem szólóhoz!Két gyermek után törvény szerint 40% gyerektartás jár,hát kérd csak el tőle!!!Ne törődj azzal hogy ha dolgozol majd meg tudsz élni akkor is csak ha 50ezret fizet!!!Gondolj a gyerekek jövőjére,nyiss nekik takarékot vagy magadnak amíg a volt párod ennyit keres és több a bevételed!Kitudja mit hoz a jövő,lehetnek még szűkös évek és akkor jól fog jönni a félretett pénz!Szóval szerintem kérd el ami neked jár!!!!
2010. júl. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
42%

Ha az apa 800.000 Ft-t keres és minden rendben van az otthonában akkor eleve több összeget is tud költeni a gyerekeire nem? Miért lenne ez másképpen ha elválnak? Így logikus!

Kérdező: Ne vond vissza a gyerektartási pert, hanem akkor pontosítsátok le a megítélt összeget! Legyen lepapírozva!

2010. júl. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!