Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elvált szülők, hogyan kezelite...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvált szülők, hogyan kezelitek most a láthatás-kérdést?

Figyelt kérdés
Találkozik a gyerek a különélő szülővel? És ha igen, az milyen formában zajlik? Mik a körülmények?

2020. ápr. 13. 08:43
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha "csak boltba mész", az bőven elég, hogy elkapd és átadd.

Azt kell belátni, hogy ez az állapot nem tartható fenn akár évekig.

Mi úgy oldjuk meg, hogy az apja (barátnője) jön kocsival, amíg ott vannak, addig is a lakásban, most ők se kóricálnak. Haza ugyanúgy kocsival.

Normál esetben busszal mennek önállóan, ahogy suliba is, mindketten elég nagyok. (A gimitől 15 perc gyalog az apjuk lakása.)

Maszk van náluk is, kézfertőtlenítő is.

Nem a frontvonalba küldöm őket, hogy az intenzív osztályon ápolják a fertőzötteket. Hanem az apjukhoz.


Mondjuk én nem is tudtam erre a vírusra ilyen szinten ráparázni.

2020. ápr. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

"Ha "csak boltba mész", az bőven elég, hogy elkapd és átadd."

Már vártam...

Hát enni, tisztálkodni pcsak kell, meg gyógyszert kiváltani, ezek a létszükség részei.

Maszk, kesztyű, szemüveg, a boltban eltöltök 15 percet, hazajövök, cipő kint levesz, ruha egyből mosásba, boltból a szatyortól kezdve a csomagolt pékárun át a zöldségig, mindent fertőtlenítek. Persze, nullára nem lehet csökkenteni a kockázatot, de még így is sokkal kisebbre, mint annak, aki napi 8 órában van a kollégáival összezárva, és a hozzáállása sem olyan a dologhoz, mint az enyém, mindent lazábban vett mindig.

Ha újra felhozza, majd próbálok vele valami kompromisszumot kötni, de az elvitelbe nem megyek bele.

2020. ápr. 13. 11:52
 13/20 anonim ***** válasza:

Semmi gond!


Ha nem hozhatom el, akkor nem fizetek érte!

2020. ápr. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Azt tudtad, hogy még ha perre megy a dolog, akkor is 2 teljesen külön ügyként kezelik, nem mosható össze?

A fordítottja sem, vagyis ha nem lenne ez a helyzet a vírussal, és apuka nem fizet, erre hivatkozva anyuka nem mondhatja, hogy nem adja oda.

De hagyjuk, mert neked ismerem a hozzászólásaid... Nem elfogult, beszűkült, csőlátású nőgyűlölők válaszára vagyok kíváncsi, akik szerint a megélhetési anyuka a havi 20-25ezerből megy körmöshöz, fodrászhoz, nyaralni az új pasijával, meg a ruháit is abból veszi, a gyerek le van szarva, a nagylelkű apuka meg le van húzva eme súlyos összeggel. Nem is a gyerektartás a téma.

2020. ápr. 13. 12:32
 15/20 anonim ***** válasza:

#12: A személyes találkozást nem tudja a videó hívás pótolni.

Az neked mennyire lenne megfelelő, ha nálad találkoznak? Nem viszi el a gyereket, de tudnak találkozni. Érkezéskor kézmosás, arcmosás, kaphat egy tiszta pólót, feltesz egy tiszta maszkot. Miután elment, gyerekekről ruha le, mosógépbe, és fürdés, takarítás.

2020. ápr. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Azt azért neked is meg kell értened, hogy nem tilthatod el tőle. Valamilyen megoldást kell találnotok. Mit szólnál ha te nem láthatnád hónapikog a gyerekedet, mert apukának az új gyereke veszélyeztett, és emiatt nem engedi vissza hozzád?
2020. ápr. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

#15 Ezt én felajánlottam, neki nem felel meg, mondván ő haza szeretné vinni.


Ezzel a #16-ost is megválaszoltam, látni láthatná, de neki nem jó így.

2020. ápr. 13. 15:05
 18/20 anonim ***** válasza:
Hát figyi, ha nem hajlandó az új játékszabályok szerint játszani, akkor inkább most ne menjenek a gyerekek. Azért ezt az apró extrát, hogy maszk, meg plusz tisztálkodás nem képes megcsinálni... Fel se fogom.
2020. ápr. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Ezt nem tudom, elvileg igen, meg azért gondolom, a feleség is elvárja otthon ezeket (van gyerek ott is), nem is azt mondom, hogy nem tartja be a higiénés szabályokat (csak emlékszem, hogy anno gyakran megkaptam, hogy én eltúlzok dolgokat ilyesmi téren, részletekbe nem megyek bele, miért, de voltak nézeteltérések.)

Inkább a munkahelyi közösség, ami miatt fenntartásaim vannak, nem tudni, a kollégák hol, merre járnak, stb, akikkel naphosszat egy légtérben kell lenni. Ezt mondtam is neki, de így erre nem mondott semmit.

2020. ápr. 13. 16:44
 20/20 anonim válasza:

Ez a TASZ oldalán található!


Kapcsolattartás

Hogyan alakul a kapcsolattartás a gyermekkel elvált szülők esetén?

Ha a kapcsolattartásra vonatkozó döntés nem rendezi, hogy mi a teendő veszélyhelyzet esetén (többnyire márpedig nem rendezi), akkor is jó tudni, hogy a szülők közös megegyezéssel bármikor eltérhetnek attól a kapcsolattartási rendtől, amiben korábban megállapodtak, vagy amit a bíróság vagy más hatóság elrendelt. Ilyenkor a vezérelv legyen a gyermek legjobb érdeke, ami azt diktálja, hogy a szülők olyan egyetértésen alapuló, rugalmas megoldást alakítsanak ki, amely alkalmas a kapcsolattartás biztosítására és arra, hogy a gyermek és a szülők egészségét megóvja. A megállapodásról a gyermek véleményét ki kell kérni és azt érettségétől függően figyelembe kell venni.


A veszélyhelyzet önmagában a kapcsolattartást nem akadályozza, ha mindenki megteszi a szükséges óvintézkedéseket. Ha a különélő szülő oldalán egészségügyi kockázat merül fel, vagy a gyermek karanténba került, akkor az a kapcsolattartást akadályozza, ilyenkor a kapcsolattartás szünetel, telefonos vagy internetes kapcsolattartási formák azonban változatlanul használhatóak. A törvény előírja, hogy az ilyen akadályokról a szülőknek folyamatosan tájékoztatniuk kell egymást. Ilyenkor a jogosult szülő nem tehet arról, hogy elmaradt a találkozás, ezért azt a karantén vége után pótolni kell, legkésőbb hat hónapon belül.


Egyoldalú eltérések a kapcsolattartásra vonatkozó döntéstől nem lehetségesek, tehát nem jogszerű, ha a különélő szülő önkényesen nem viszi vissza a gyermeket a kapcsolattartás után, vagy a különélő szülőt akadályozza a másik szülő egyoldalúan a kapcsolattartásban. Ha vitás az, hogy fennáll-e a kapcsolattartást akadályozó járványügyi indok, akkor a kapcsolattartásban akadályozott szülő kérheti a kapcsolattartás pótlását, és ha a másik fél nem teszi ezt lehetővé, akkor a bíróság dönt majd arról, hogy végrehajtható-e a pótlás.


Vihetem-e a gyerekemet láthatásra a kijárási korlátozás idején?

A rendelet a szülői jogok és kötelezettségek gyakorlása céljából kifejezetten lehetővé teszi a kijárást, így mind az a szülő, aki hozza vagy viszi a gyereket a láthatásra/ról, mind pedig az a szülő, aki ezzel a céllal indul útnak, legálisan tartózkodik az utcán.


Azt érdemes hozzátenni, hogy ha a kapcsolattartásra vonatkozó döntés kifejezetten nem rendezi, hogy mi a teendő veszélyhelyzet, kijárási tilalom esetén (márpedig többnyire nem rendezi), akkor is jó tudni, hogy a szülők közös megegyezéssel bármikor eltérhetnek attól a kapcsolattartási rendtől, amiben korábban megállapodtak, vagy amit a bíróság vagy más hatóság elrendelt. Ilyenkor a vezérelv a gyermek legjobb érdeke legyen, ami azt diktálja, hogy a szülők olyan egyetértésen alapuló, rugalmas megoldást alakítsanak ki, amely alkalmas a kapcsolattartás biztosítására és arra, hogy a gyermek és a szülők egészségét megóvja. A megállapodásról a gyermek véleményét ki kell kérni és azt érettségétől függően figyelembe kell venni.


A kijárási korlátozás tehát önmagában nem akadályozza a kapcsolattartást, de a szükséges óvintézkedéseket mindenkinek meg kell tennie. Ha a különélő szülő oldalán egészségügyi kockázat merül fel, vagy a gyermek karanténba került, akkor az a kapcsolattartást akadályozza, ilyenkor a kapcsolattartás szünetel, telefonos vagy internetes kapcsolattartási formák azonban változatlanul használhatóak. A törvény előírja, hogy az ilyen akadályokról a szülőknek folyamatosan tájékoztatniuk kell egymást. Ilyenkor a jogosult szülő nem tehet arról, hogy elmaradt a találkozás, ezért azt a kijárási korlátozás vagy a karantén vége után pótolni kell, legkésőbb hat hónapon belül.


Egyoldalú eltérések a kapcsolattartásra vonatkozó döntéstől nem lehetségesek, tehát nem jogszerű, ha a különélő szülő önkényesen nem viszi vissza a gyermeket a kapcsolattartás után, vagy a különélő szülőt akadályozza a másik szülő egyoldalúan a kapcsolattartásban. Ha vitás az, hogy fennáll-e a kapcsolattartást akadályozó járványügyi indok, akkor a kapcsolattartásban akadályozott szülő kérheti a kapcsolattartás pótlását, és ha a másik fél nem teszi ezt lehetővé, akkor a bíróság dönt majd arról, hogy végrehajtható-e a pótlás.

2020. ápr. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!