Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerekelhelyezési perben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerekelhelyezési perben mennyire döntő dolog az, ha az egyik szülő ÖNSZÁNTÁBÓL pszichológushoz megy?

Figyelt kérdés

Gyermekelhelyezési per,az anyukától el akarja venni az apuka a gyereket. Semmi olyan ok nincs,ami miatt elvennék az anyától,viszont a mindennapi stressz,és gondok feldolgozására szeretne felkeresni egy pszichológust,csak azért,hogy egy szakembernek is "kibeszélhesse" magát.Viszont ezt nem meri meglépni,mivel fél,hogy a volt férj ha ezt megtudná,akkor felhasználná ellene,és döntő szerepe lenne a perben+emiatt elvennék tőle a gyereket.

Valakinek tapasztalat ezzel kapcsolatban?Vagy valaki tudna nekem erről bővebb tájékoztatást adni? Köszönöm előre is.



2020. máj. 3. 14:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Súlyos, önmagát vagy másokat veszélyeztetek pszichiátriai betegség lenne az, egyéni mérlegelés alapján.
2020. máj. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
12%

Hát nem a legjobb referencia, ha az egyik szülő pszichiáterhez jár.

De nem értelek téged. Ha az édesanya nem ön vagy közveszélyes, ha nem jelent veszélyt a gyeremeke testi illetve lelki fejlődésének, ha nem qrva, ha nem bűnűgyi per alatt, a hincs súlyos mentális betegsége mint pl: Skrizófénia, elmebaj stb Akkor a gyermek mindig az édesanyjához kerül. Az apuka hiába görcsöl, ha nincs semmi kizáró ok akkor nem nyer a perben.

2020. máj. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
16%
Idehaza a bíróságok nem grál-lovagokból állnak, főleg nem az alkalmazott szakértők. Minősíthetnek téged instabilnak, ha szerez az exed olyan pszichiáter szakértőt, akit elfogad a bíróság, és aki kiforgatja az állapotodat.
2020. máj. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
98%
Erto olvasás. Láthatóan nem megy. Pszichológus. Köze nincs a pszichiáterhez.
2020. máj. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
87%

Nem számít negatívumnak, sőt: látszik, hogy az anya igyekszik és megpróbálja megoldani a gondjait. Manapság már nem tekintik őrülteknek azokat, akik pszichológushoz járnak. Szerintem amúgy mindenkire ráférne, én is járnék ha, megtehetném.


2: a kérdező nem pszichiáterről beszélt. És már nem igaz ez a fajta megkülönböztetés: a bíróság annak ítéli a gyereket, aki alkalmasabb szerintük a nevelésre.

2020. máj. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm 4.válaszoló. Senki nem pszichiáterről beszélt! Pszichológus!!!!! Nincs semmi kizáró ok,tudják is,hogy nincs nagyon esély arra,hogy elvegyék,ezt mindenki mondta már a hölgynek! Mégis itt van ez ,a hölgy szeretne elmenni pszichológushoz,a válást,a pert,mindent így egyben feldolgozni,de nem meri meglépni ezt,mivel a volt férj ott tesz keresztbe neki,ahol tud,és félő,hogy ezt is ellene használná.
2020. máj. 3. 15:38
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire és nem számít. A pszichológus nem orvos. Nyugodtan menjél el.
2020. máj. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nyugodtan menj el.


De a másik meg, hogy a volt férjnek nem is kell tudnia erről; nekem pl több közeli ismerősömről is csak évek után tudtam meg, h rendszeresen járnak.

2020. máj. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
22%
Azt írják nem számít: Pedig a férj jó eséllyel fel fogja ezt használni, mondván labilis az anyuka. Ha ő is el tudja látni a gyereket, és jó anyagi körülményeket tud biztosítani, akkor ez bizony az apa irányába fogja a mérleget billenteni, hiába szajkóznak itt mást.
2020. máj. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
49%
Főleg ha jól értettem, hogy a férj ott tesz keresztbe neki ahol csak tud... Biztos nem hagy ki egy ilyen lehetőséget.
2020. máj. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!