Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Váláskor ha nem vagyunk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Váláskor ha nem vagyunk házasok, akkor is felesbe megy a vagyon?

Figyelt kérdés
Párommal 9 évig éltünk együtt. A lakás az én nevemen van, a törlesztőjét én fizetem. Egy gyerekünk van.

2020. máj. 13. 10:11
1 2
 1/11 Alessandro10 ***** válasza:
95%

Csak kérdem : Hogy tudnátok válni, ha nem is vagytok házasok?

Közösen vett lakás, vagy saját?

Úgy tudom, a kapcsolat alatt szerzett vagyon közös, a többi nem. Ügyvéd ezt jobban tudja, mert mi nem ismerjük a pontos helyzeteteket.

Véleményem szerint az ingatlan marad a Tiéd, más jogcímen azonban lehetséges némi követelés a másik fél részéről.

2020. máj. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerzés arányában megy ilyenkor az osztozkodás. A szerzésbe beletartozik a gyesen töltött idő is.

A hitel szerzés aranyában fog számítani.

2020. máj. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Szimpla együttélés nem érinti a tulajdonjogot.
2020. máj. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Akkor jól értem, hogy nem követelhet rajtam semmit igaz? Még nem beszéltem ügyvéddel, csak fenyegetőzik az asszony. Tudom nem ez volt a kérdés, de gyermekelhelyezés téren tud valaki valamit?
2020. máj. 13. 10:36
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A hitel egy részét követelheti.
2020. máj. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Még mindig nem válaszoltál arra, hogy a lakást mikor vetted/vettétek, ugyanis ha az összeköltözés elött megvolt, akkor a tiéd, ha kötben vettéketek, akkor közös.

Az együttélés alatt ráköltött összeg a jövedelmek arányában oszlik meg, akkor is, ha a törlesztö csak a te számládról ment, mert a családi költségek mindkettötök befektetése.

Azaz a 9 év alatt azért a közös vagyok egy része az "asszonyé", igenis követelheti rajtad a jövedelme szerint járó részt.

A gyerekelhelyezésröl a bíróság dönt, ha nem tudtok megegyezni, de igen nagy eséllyel az anyánál lesz elhelyezve, mert valószínü, hogy eddig is ö foglalkozott leginkább vele.

GYerektartásra meg köteleznek, ezt nem tudod megúszni!

2020. máj. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A gyerektartás nem is kérdés, nem akarok semmit "megúszni", ne pattogj.

A hitelbe ő egy forintot nem fizetett, a lakás pedig az enyém 12 éve, ő csak beköltözött. Szerintem éppen elég jutattás neki (velem pedig kitolás), hogy a gyerek valószínű nála lesz elhelyezve. A költségek egyedül a nevelés terén voltak megosztva.

2020. máj. 13. 11:52
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel jogilag semmi közötök egymáshoz, szerintem itt nincs is miről beszélni.

Ha pedig a lakás már akkor a tied volt, mikor odaköltözött, akkor az még házasság/válás esetén is a tied maradna, szóval nem kell aggódnod miatta.

2020. máj. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

"A hitelbe ő egy forintot nem fizetett,"


Ezt a bíróság nem így fogja gondolni, mivel az élettársaknak az együttélés során szerzés arányában osztoznak. Így a hitel egy része az ő pénzéből ment, akkor is, ha technikailag a te bankszámládról lett utalva.

2020. máj. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%
Mivel egy hàztartàsban èltetek, közösen gazdàlkodtatok, így amit a hitelbe befizettetek, annak fele az övè. Illetve egyèb ingòsàgok fele is.
2020. máj. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!