Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Elvált férfiként vannak még...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elvált férfiként vannak még jogaid ebben az országban?

Figyelt kérdés

32 vagyok, feleségemmel 2 éve váltunk, egy 7 éves lányunk van.

A bírónő neki ítélte a kicsit ahogy azt kell + a fele királyságot, beleértve a cégem egy részét, amit önerőből építettem fel és ő semmi munkát nem rakott bele.

Az első évben többnyire rendesen mentek a dolgok, már ha az 1-2 heti láthatást fair-nek tudjuk nevezni amellett, hogy az anyjától túl sok szeretetet nem kap (nárcisztikus, érzelmileg képtelen rá, hogy adjon). A második évben kezdődtek el nagyban a kifogáskeresések, pl. hogy nem ér rá (kit érdekel?), vagy a kicsinek nincs kedve (ki hiszi el?). Tudni kell, hogy a kapcsolatom nagyon jó (volt?) a lányommal, most ez is megváltozni látszik, szívesen jön hozzám, de érezhetően nem olyan nyitott, mint volt, mintha félne. Valószínű az anyja tömi a fejét hazugságokkal, és próbálja ellenem hangolni.

Mindemellett egy mellettük élő rejtett ismerőstől tudom, hogy rendszeresen üvölt a kicsire, rángatja, megalázza.

Az exem legutóbb odáig ment, hogy előadta a bíróságon, hogy "bántalmazom" a lányunkat, és távolságtartási végzést kért, mire két pszichológus is megállípította, hogy a kislány nem hazudik (állította, hogy ütöttem meg).

Kérdésem inkább puffogás, mi a véleményetek? Annak, aki hasonló helyzetben van? Nézhetem, hogy a lányomat ledarálja a szociopata anyja, vagy felvehetem a kesztyűt, de arra az életem rámegy? Mit lehet tenni ekkora jogi ellenszélben, ahol minden jog az "ártatlan", "kiszolgáltatott" anyát védi?



2020. jún. 4. 19:39
 1/9 A kérdező kommentje:
*állította, hogy NEM ütöttem meg
2020. jún. 4. 19:41
 2/9 anonim ***** válasza:
40%

Jogod volt vàlasztani, neked egy nárcisztikus pszichopata kellett, ennyi. Te vetted el, te csinaltàl neki gyereket.

Senki se a házasságtól lesz ilyen. Pont ennyire elmebeteg volt akkor is, mikor megkérted.

Ennyit erről.

2020. jún. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%

Sajnos, elég tipikus a helyzeted.

Az biztató, hogy a pszichológusok bizonyították az ártatlanságodat - egyúttal azt is, hogy a volt feleséged rágalmazott. Ügyvéddel konzultálj, van-e értelme hamis vád bűntette, rágalmazás vagy egyéb jogcímen beperelned ill. feljelentést tenned.

Szerintem nem baj, ha a másik fél tapasztalja ilyenkor, hogy nem tud kicsinálni, sőt ez visszaüthet rá.

Még kb. 5-7 év, mire a lányod képes lesz különbséget tenni aközött, hogy valaki "ezt tette", vagy hogy "azt mondták róla, hogy ezt tette". Vagyis, hogy fenntartásokkal vegye, amiket anyukája rólad mond. Hogy ha valakiről rosszat mondanak, nem szabad addig ítélkezni, amíg őt meg nem hallgatta. Ez persze ellentmond annak, hogy pont kamaszkorban a végletes ítélkezés a jellemző, és hajlamosak fekete-fehérben látni a világot.

Talán előbb-utóbb kap egy okostelefont a lányod. Azon pl. tudtok üzenetet írni egymásnak. Lehet olyan, hogy az anyja elmond róla valami rosszat, akkor utána, amikor nyugodtan tudtok beszélni, hívjon fel, mondja el őszintén, hadd mondd el neki azt a te nézőpontodból.

De te ne vegyél neki okostelefont, mert akkor az majd anyuka jóvoltából el fog romlani, nehogy tudja tartani veled a kapcsolatot.

Fontos, hogy soha ne hibáztasd, amiért veled esetleg tüskésen viselkedik. Sőt, mondd meg neki, hogy ha az anyja szid téged, nem kell mondania semmit, nehogy csak még feszültebb legyen a hangulat. Elég, ha magában azt mondja, hogy nincs igaza az anyjának.

Mindig tartsd szem előtt, hogy lányod a legnagyobb áldozata a válásotoknak.

2020. jún. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Ne sajnáld magad, aláírtál egy szerződést, ami miatt a házasság első napjától minden vagyonod fele a nejedé.

Én nőként jártam így, ingatlant és nem kevés pénzt buktam miatta, nőként.

Plusz a gyerkőcöket letojja, új nej, új gyerek az van, mondhatni az én pénzemből (nyilván nem a minimálbérből vettek lakást megyeszékhelyen)

De balfisz voltam, fiatal és szerelmes.

2020. jún. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
6%
azt hitted orokre szeretni fog egy no csak azert mer megkerted a kezet?
2020. jún. 4. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
28%

Hát nézd, ha novel osszejossz akkor a saját lakásodba se engeded be. Berelsz lakást a tiéd meg kiadod de a sajatodba soha. a ceged nem a saját neveden legyen, ha jól megy érdemes eladni, vannak jó alapítványi formák ilyen esetekre külföldön.


Én is elváltam , volt illetve van hazam autóm etc rangatott a bíróságra semmit se tudott tenni. A gyerektartas 20e ftra van megitelve most is, kap havi 100at, de nem én utalom tőlem a havi 20at kapja azt kész.

Tökéletesen kezelhető dolog de szakszerűen .

Szép dolog a bizalom de jobb gondolkodni

2020. jún. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Folytatom,

A gyerekre persze soha nem lesz jogod, mert hiába az egyenlőség az női jog.

Szóval a gyerek dolgot ja úgy alakul el kell engedni

2020. jún. 4. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én küzdenék a gyerekemért, ahogy csak lehet. Ha tényleg ennyire gáz az anyja, akkor előbb-utóbb bizonyítást fog nyerni. Időt, pénzt nem kímélve utána kell menni. 30f
2020. jún. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Háassági szerződés.
2020. jún. 5. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!