Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egy megromlott, helyrehozhatat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy megromlott, helyrehozhatatlan házasságban maradni, mert nem megoldható a válás? Mire számítsak?

Figyelt kérdés

A feleségem félrekefélt, megromlott a viszony, csak veszekedni tudunk és azon van, hogy halálra idegesítsen.

2 gyerekünk van, egyik ovis a kisebbik pedig 2 éves.

Én be akartam adni a válást, de a feleségem kikönyörögte hogy ne tegyem, mert a gyerekeknek rossz lesz hiszen egyedül nem tudja őket teljesen ellátni, valamint az is milyen egészségtelen ha minden héten máshol vannak.

Én legszívesebben válnék, mert nagyon rossz a vitatkozás és hogy már semmi szeretet nincs köztünk.

Mit tegyek?


2020. jún. 9. 10:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%
Nem kell az ő beleegyezése a váláshoz. Ha nem tudja a gyerekeket ellátni, akkor te is vállalhatod, hogy veled éljenek.
2020. jún. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Nincs ertelme huzni mert nem fog megjavulni
2020. jún. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekeknek sokkal többet árt, ha egy ilyen mérgező szar kapcsolatban nőnek fel, mint ha elváltok és talpra álltok mindketten. Semmi értelme húznod.
2020. jún. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
De, megoldható a válás. A gyerekeknek meg rosszabb most.
2020. jún. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek nem hülyék. Látják, hogy nincs szeretet és folyamatos a veszekedés. Ez valószínűleg ártalmasabb környezet, mint amikor nincs apakép.

Nem kell egyedül ellátnia a gyerekeket. Havi rendszerességgel támogatni fogod őket a fizetésed egy részével. Ezt lehet megegyezés alapján, vagy ha nem, a bíróság fogja megállapítani.


F

2020. jún. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
Mennyivel lesz jobb a gyerekeknek, ha hétről hétre új "apukával" találkoznak?
2020. jún. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én szüleim elváltak és azt tanácsolom: válj el. Szörnyű, mérgező volt a dinamika a két szülőm között (apa kontrollmániás, anya mártír), teljes mértékben kihatott ránk testvéremmel. Ezzel a viselkedéssel, hogy "maradsz" a gyerekeidnek is leokézod valahol, hogy ez a viselkedés normális (valaki elárul,de te vele maradsz), szerintem nem szeretnéd, hogy a gyerekeid ezt lássák. Ha nem bírja egyedül eltartani a gyerekeket, kerülhetnek hozzád is.
2020. jún. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
41%

Az egyàltalàn megfontolásra sem érdemes opció kérdező, hogy te neveled a saját gyerekeid?


Tudod ez azért szomorú.


Ok, a feleséged a leírtak alapján erkölcsi hulladék. Szerinted nem jó ember stb. akkor egyértelmű lenne a döntés, hogy elválsz és neveled a gyerekeid, nem?

Bölcsis, ovis gyerekek- az év nagy részében te dolgozol, ők intézményben.


...miért érzem azt, hogy gyáva vagy még lelépni is, nemhogy a hőn szeretett gyerekeiddel kapcsolatban egyáltalán komolyan elgondolkodni?!


(A váltott nevelésnek nem vagyok nagy híve, de még ez is jobb- ha már a gyerekek mögé bújtok mindketten!- mint a semmi)


Tessék ilyenkor is felelős szülőnek lenni, apaként sem csak a tűrés vagy a lelépés az opció!

2020. jún. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Mondjuk azért nem opció, mert szinte semmi esély nincs arra hogy én kapjam meg őket? Az lenne pedig a legjobb.
2020. jún. 9. 13:23
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez egyszerűen nem igaz, már ne is haragudj.

Minden eset, èlethelyzet más és más- de hány mediátornál, csaladjogi ügyvédnél vagy családsegítőnél kértél eddig tanácsot?


A ferfihang.hu-n nem kellene tájékozódni...


A gyerekeket nem kell szoptatni, pelenkázni (ez utóbbira képes mindenki)- ha van két szülő, akkor akinél jobb esélyei vannak a srácoknak, ott lesznek!


Az osztott felügyelet meg szinte alap ma már, ha legalább valami normális munkát, lakhatást mindketten fel tudtok mutatni a feleségeddel- egymástól függetlenül is.


Szóval nem kell eleve így nekiindulni- de nem akarásnak nyögés a vége, igazad is van.


:(

2020. jún. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!