Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy lehetne elérni a gyermek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehetne elérni a gyermek számára ha nem akarja látni akkor az ne legyen kötelessége? Hogy lehet, hogy a bíró nem a gyermek jogait és engemet néz? Mért kell ki fízetnem a férjemet mikor én fízetem a lakáshitelt? Hogy lehet távolságtartást kérni?

Figyelt kérdés
Másfél éve válok a férjemtől,10 év házasság után.Van egy közös gyermekünk.Közalkalmazot munkaviszonyom segítségével vásáróltunk egy lakást,ennek a törlesztését mindvégig én törlesztem.A férjem 100%-os rokkant,de csak papiron.Többször bántalmazott brutálisan engem,még a gyermekünk elött is.A bíróságon szépen eljátsza,hogy mennyire beteg sajnáltassa magát.A bíróság olyan határozatot hozott,hogy ki kell fízetnem a férjemet a lakásból és így a férjem elhadja a lakást.Gyermek tartásához nem járult hozzá,még is rendkivüli láthatás jogot kér,annak ellenére,hogy nem szereti a gyermeket.Viszont a gyermek sem szereti az apját a történtek végett.A gyermeket és engem is össze veretett másokkal,hogy a lakásból elüldözzön.
2008. nov. 24. 23:03
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Ha a bíróságon megemlítésre került volna,hogy megveretett téged és a gyermeked,egy egészen új állásponton lennétek.Ha a gyereked nem szeretne az apjához járni,kérvényezni lehet.Gyerektartást KÖTELES fizetni..
2008. nov. 25. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

gyerektartást biztos hogy köteles fizetni.´valahogy érd el hogy újból megnézzék a rokkantságát. lehet már nem is lesz annyira rokkant.

kérhetitek az eltíltást, de ez megint egy macera.

sajna ha az ö nevén is van a lakásbol akkor jár neki, a megilletendö rész. vagy ha a házaság alatt szereztétek az ingatlant.

2008. nov. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem tudom, hogy a 100%os rokkantak esetében is fennáll-e, de érdemes utánanézned:

A rokkantaknak 2évente ún. rehabilitációs bizottság előtt kell megjelenniük, ahol megállapítják, hogy a rokkantsága fennáll-e (biztosan emlékszel olyan történetekre - pl. TV ügyvédjéből - ahol a lábatlan embernek újra be kellett a bizottságnak mutatnia az igazolást, hogy nincs lába). Nagyon szigorú szabályok vannak, de sajnos pénzért bárkit rokkantnak minősítenek. Szóval kétségbe vonhatod azt, hogy 100%os rokkant-e.

Ha rokkantnak van minősítve, akkor kap rokkantsági nyugdíjat. Ennek a 30 (vagy 33?)%-áig lehet megállapítani a gyerektartást. DE olyan nincs, hogy nem kell fizetnie, csak akkor, ha ti úgy állapodtatok meg a bíróság előtt.

A verésekről minimum látleletet kellett volna vetetned. Ennek hiányában nincs mire hivatkozni, amikor a távolságtartást kéred. Úgy gondolom, hogy ez így van jól, hogy bizonyítani kell, hogy veszélyes rád és a gyerekedre. Gondolj bele mi lenne, ha csak úgy adogatnák a távolságtartásokat...

Ha jól tudom, akkor a lakás (mivel közalkalmazotti kedvezménnyel vásároltad) a te neveden van. Viszont valamennyi önerőnek kellett lennie, nem? Azt szerintem be tudnád bizonyítani, hogy a férjed semmivel nem járult hozzá (egy rokkant nyugdíjból nem nagyon lehet félretenni).

De szerintem egy ügyvédnek több kiskaput kéne ismernie! Ő mit reagál rá?

Üdv.

2008. nov. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Mindenképp keress egy jó ügyvédet! Úgy látom, te nem igazán tudod talpraesetten intézni ezt az ügyet, és ne haragudj meg, de nekem az írásod alapján úgy tűnik, hogy nem vagy valami rafinált. Nem tudom, most milyen ügyvéded van, de mi nem vagyunk azok (legalább is én még itt ügyvéddel nem találkoztam), és sajnos te sem írod le részletekbe menően és világosan a dolgokat, ezért - én legalább is - nem látom át pontosan, hogy miért áll úgy az ügy, ahogy áll. Annyit tudok, hogy a verést valóban bizonyítani kell. Engem a fiam apja megrúgott, a lábamon feljött a bőr, de erre nem volt tanú, látleletet pedig nem tudtam vetetni, mert külföldön tartózkodtunk és a legfőbb gondom az volt, hogy hazajussak, lehetőleg nélküle. Mire hazaértem, már nem volt értelme látleletet vetetni, mert már nem látszott semmi. Így aztán semmi értelme nem lett volna ezzel előhozakodni. Ha neked van rá tanúd, hogy megvert, hitelt érdemlően tudod bizonyítani, akkor talán látlelet nélkül is lehet vele valamit kezdeni. Pl. látták mások is amikor bántalmazott (de nem rokon, mert ugye az lehet részrehajló), vagy több szomszédod is látta rajtad az ütések nyomait. Ezt a lakás dolgot nem igazán értem... Arra következtetek, hogy a lakás a te neveden van. És hogy csak te fizetted a hitelt. Amennyire én tudom, még így is valamennyit ki kell a férjednek fizetni, ha már a házasságotok alatt vetted a lakást (erre nem mernék megesküdni), de téged onnan senki nem tehet ki. Már ha úgy van, ahogy leírtad, illetve ha jól értelmeztem.

A gyerektartás fizetéséhez pedig nem kell hozzájárulnia a férjednek, fizetnie kötelessége. Ha rokkant, akkor kap rokkant nyugdíjat, amiből le is lehet vonni a gyerektartást. Amúgy én is utánajárnék, hogy tényleg rokkant-e, mármint orvosilag.

De még mindig azt mondom, hogy keress egy nagyon jó ügyvédet, neki mondj el mindent részletesen, esetleg előtte írd fel magadnak sorban hogy mikor mi történt, hogy összeszedetten el tudd neki mondani, és utána tedd azt, amit mond.


tikki

2008. nov. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és a segítségnyújtást amit kaptam.A hiányosságokat szeretném kiegészíteni:Látlelettel sajnos azért nem rendelkezem,mert napokig bezárt a lakásba és nem engedett ki és azzal fenyegetőzött ha ílyet teszem akkor megől.A férjem 100%-os rokkantnak van nyílvánitva véglegesre.Nekem a végzetségem ápolónő és az én segítségemmel szállt ki a tolókocsiból.Bíróságtól kérvényezve lett a férjem egészségi állapotának felülvizsgálata,de a bírónő figyelmen kivül hadja,indok nélkül.A lakás házasságunk alatt vásáróltuk és fele-fele tulajdon van,de a lakáshitelt mégis én törlesztem.Van ügyvédem,még pedig elég jó hírnevü,de nem sok eredményt tudott fel mutatni és ez már a másadik mivel az első ügyvédemet a férjem lefízette.Anyagilag már alig bíróm ezt az egészet mert én fízetem a lakáshitelt,a rezsit,gyermekemet én tartom el és ahhoz,hogy igazán bármit is lépni tudjak bele kellene mennem a vagyon megosztásba,de az ügyvédek erre külön 200 eft-ot kérnek el.A gyermeknek és nekem is a látlelet be van nyújtva a bíróságra,de a férjem tagadja,hogy ő veretet volna el engem és a gyermeket,akikel pedig elveretet azok meg tagadják,hogy ők vertek meg mivel egy csendes kis utcában történtt az eset,2 tanu látta de ők pedig azt nyílatkozták,hogy semmit nem láttak mert attól félnek,hogy őket is megverik azok akik minket megvertek.Annyí lenne még a kérésem,aki tud segítsen,hova fordulhatok segítségekhez,nevet és címet kérnék.Itt a helyi családsegítő szolgálat semmit nem tesz.A gyámhivatal is elutasított,hogy ők nem ilyen témával foglalkoznak.Már nagyon el vagyok keseredve és fáj,hogy ennyit kell szenvedni nekem és gyermekemnek.A férjem pedig mindenkit lefízet mivel a havi jövedelme 127 eft.A bíróság és az ügyvéd is fél attól bár nem mondták de én úgy vélem,hogy a férjem beinditja a mozgássérült egyesületet ellenük jogainak megvédésében.Nagyon szépen eltudja játszani a beteg emberet.Köszönöm segítségüket,várom további válaszokat.
2008. nov. 25. 23:53
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Na az ilyen "embert" kéne szeneslapáttal agyonütni!


[link]


[link]


[link]


Sajnos a többség csak lelkisegély vonal... De hátha tudnak valamit mondani...


A rokonaid mit szólnak a verésekhez, bezáráshoz? Gondolom a gyereked valahova jár (bölcsi, ovi, suli?) ott nem tudsz segítséget kérni? Gyerekorvos, védőnő, rendőrség?


Kérdezd meg az ügyvédedet, hogy mit lehet tenni, ha úgy érzed, hogy a bíróság a férjednek kedvez (oktalanul). Biztos van valami lehetőség, hogy átkerüljön a válásotok egy másik bíróságra.

Annyira sajnállak. Még gondolkodom, hogy mit lehetne tenni. Az biztos, hogy minél több helyen hangoztasd, hogy milyen helyzetben vagytok. És a további verésekről, ha nem tudsz orvoshoz menni látleletért, dokumentáld te magad: mobilon fényképezd le, hangfelvételt készíts, hogy hol, milyen sérülés, mennyire fáj stb. Avass be valakit, akinek azon nyomban el tudod küldeni (nehogy megtalálja a telefonodon és letörölje), és aki azonnal megy a rendőrségre vele. Meg azzal az infoval, hogy be vagytok zárva. Ha el szokta venni a telefonodat, akkor menj vegyél egyet, és rejtsd el abba a helyiségbe, ahova be szokott zárni.

Üdv.

2008. nov. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Szia! Nem akarlak elkeseríteni, de a verést nem sok eséllyel fogod bizonyítani. Engem is bántalmazott az exem a gyerekek szeme láttára. Ő katona. A katonai ügyészségre került az ügy, de szembesítésnél tovább nem jutott. Mert hiába látlelet, az ütésnyomok nem biztos hogy az ő keze által keletkeztek. A gyerekek 6 és 1 évesek, pedig nem hallgathatóak ki, mert kicsik. Többször voltam én is életveszélyesen megfenyegetve. Volt hogy 1 hétig nem tudtam hol az egy éves fiam, mert a saját otthonunkból elrabolta és eltüntette. Volt hogy órákig a ház előtt fagyoskodtam a picivel télen (tanyán laktunk).És sajnálom hogy ezt kell mondanom, de nincs ma olyan szervezet aki hatásosan tudna segíteni bajba jutott anyákon. Még a rendőrség se segített, mikor rámtámadt. Ha kijöttek, közölték hogy oldjuk meg a vitát csendesen mert különben a gyámhivatal elveszi a gyerekeket. Tehát tűrtem... Addig tűrtem, míg minden személyes holmimat, ruháimat és a gyerekek ruháit el nem tüntette. Akkor megszöktem tőle.. Szerencsém volt mert apukám befogadott. De a nagyfiút mindezek ellenére neki ítélte a bíróság. Senki nem volt aki mellettem tanúskodott volna egy katona ellen. Neki meg jöttek a katona társak tanúskodni. Egyetlen segítség van a végképp bajba jutott anyáknak, az az anyaotthon. Csakhogy akkor a gyereket a saját otthonától is meg kell fosztani... Sajnos egy apa még mindig mindent megtehet...
2008. nov. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Az előző komment írója vagyok. Elnézést kérek az igazi, családcentrikus apáktól. De sajnos én azt tapasztaltam, hogy a családjogi törvényeink is inkább az apákat védik.

Én is voltam családsegítőnél és gyámhivatalnál is. Egyetlen alkalommal sem tudtak segíteni. (csak apróbetűvel írnám, hogy a gyermekek szétszakításával az volt a párom célja, h elkerülje a gyerektartást.) És most jön a hab a tortán: azóta boldog párkapcsolatban élek, van már egy pár hónapos babám is. Havonta hozom el a nagyfiamat, és a pici is havonta megy láthatásra az exemhez. Ennek ellenére pár hónapja felkeresett a gyermekjóléti szolgálat, hogy a volt párom szerint keveset látogatom a nála élő fiamat. (Ők tőlünk 200 km-re élnek és az út még autóval is min 6 óra oda-vissza) Mindezt mert míg a pici nem töltötte be a 2. hónapot nem vállaltam az utazást, az exem meg csak nekem hajlandó át adni a fiamat. Tehát még most sem hagy minket nyugodtan élni.... Ennek sose lesz vége...

2008. nov. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!