Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Az apa jogai a válás után,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az apa jogai a válás után, avagy egy megkeseredett exfeleség zsarolásaira megoldás?

Figyelt kérdés

Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy mit tehet egy apuka válás után, ha az exneje az új barátnő és ellene neveli a gyerekek, sőt még azt is megcsinálja sokszor, hogy telefonon sem hagyja, hogy beszélhessen velük. A kisebbik gyereket már pszichológushoz kell vinni, persze oda nem mehet az apja, és mi vagyunk beállítva szörnyeknek!!!

A bíróságon lehet segítséget kérni vagy a gyámügynél?


2010. aug. 11. 14:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%

Gyámügyön mindenképpen.

Ez egy szegénységi bizonyíték az anyától, de mindenképpen a családsegítö vagy a gyámügyhöz forduljatok.

2010. aug. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%

Sajnos nem sokat. Az én feleségem is egy szörnyeteg folyamatosan hazudozik mindenkinek mindent és akkor érzi jól magát, ha minél jobban ki tud tolni velem. Beszélni nem lehet vele, az az életcélja, hogy engem kicsináljon, mert meguntam a pénzelését. Sajnos a bíróság az anyának mindent elhisz bemondásra, az apának meg bizonyítékokra sem.

Egyetlen megoldás, hogy minden bizonyítékot begyűjteni, mindent írásban intézni és folyamatosan panaszokkal bombázni a hatóságokat.

2010. aug. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
51%

Felesleges minden fáradozás. Az anya azt tehet,amit akar,az apának csak egy joga van: fizetni és fizetni!

Hiába bizonyítod be,hogy a feleségnek szeretője van,és ezért ment tönkre a házasság,ettől a nő még alkalmas a gyerek erkölcsi nevelésére. Hiába van 5-6 tanu,hogy a feleség koszos,piszkos,nem törődik a gyerekekkel,akkor is az asszonynak hisz a bíróság. A Gyámhatóság és a Családsegítő legfeljebb azt mondja,hogy láttak ettől koszosabb lakást is. Különben sincs semmi joguk beleavatkozni,és bármit mondani az anyának,ha ő nem akar velük együttműködni.

Csak a törvényben vannak az apának és a gyerekeknek jogai, a bírói gyakorlatban ez nem érvényesül. A családi joggyakorlatban nő uralom van!

2010. aug. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Bizonyítékok és gyámhatóság. Gondolom ha ennyire elmérgesedett a helyzet, akkor tudsz bizonyítékot szerezni rá, hogy akadályozza a láthatást illetve, hogy nem informál az állapotáról (pszichológus pl.) Na ha erről megvan a bizonyíték akár anyapárti egy bíróság akár nem, meg fogják büntetni.
2010. aug. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy nem lehet mit tenni!

Csak sajnos nehéz. :(

Fel kell jelenteni láthatási jog korlátozása valamint kiskorú veszélyeztetése címén, hisz az utóbbi a családjogi törvény szerint is bűncselekmény (Btk. 195.§).


Idézném is a vonatkozó bekezdést:

"(4) Aki a bírósági vagy hatósági határozat alapján nála elhelyezett kiskorú és a kiskorúval kapcsolattartásra jogosult személy közötti kapcsolat kialakítását vagy fenntartását a kapcsolattartás kikényszerítése érdekében alkalmazott bírság kiszabását követően is akadályozza, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

2010. aug. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Zsolt70 válasza:
Sajnos nagyon nehéz bizonyitani, hogy a gyerekek nem akarják az apát látni vagy az ex nem engedi.
2010. aug. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Zsolt70 válasza:
Megint én.Én lassan fél éve nem láttam a lányom az sms-ekre nem válaszol ha hivom kinyomja az a szerencsém, hogy a fiam jön.Valószinű én vagyok a szemét.Igaz én csak egy fél házat adtam nekik a szerszámaim felét csak ugy magukhoz szolitották mert értékesek voltak.....de nem lehet véleményem mert én csak "anyát" bántom.Ja a lányom 16 éves.
2010. aug. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A gyámügynél kell segítséget kérni. A társaságunkban elvált egy pár, a feleség valóságos hajtóvadászatot indított a volt férj, és a barátok ellen is. A közös gyereket soha nem adta oda a láthatásra. A srác bement a gyámhivatalhoz, rendre megbírságolták a csajt, aki először még röhögve kifizette a bírságot. Aztán már nem röhögött, amikor 6 számjegyűre tornázta fel a büntit, és a gyámügyis nő jegyzőkönyvön kívül megígérte neki, hogy lecsukatja..Na azóta van láthatás :)
2010. aug. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én magam is egyedül maradtam a gyerekeinkkel, pedig nem így terveztem az életem. A nagy 10 éves, a kicsi 1 éves. A férjem belehabarodott egy lányba, és kirepült a családi fészekből. Baromi nehéz, de sose tettem keresztbe neki, a gyerekek előtt soha nem szidtam (a barátnőimnek annál inkább) mert akkor is az apjuk. A kicsi mégcsak egyéves, de viheti őt is, nem aggódom magam halálra. Nem mondom, a szívem majd kiugrott a helyéből, amikor elvitte őket, mert tudtam, hogy találkoznak a barátnőjével, de még ezen is felülkerekedtem..
2010. aug. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szóval,nem igaz,hogy a bíróság vagy a gyámhivatal elvakultan anyapárti lenne.Én elvált anya vagyok,volt szerencsém mindkettőhöz.

A bíróságra gyermekelhelyezéssel,tartásdíjjal mehetsz,ha volt már peretek,de csak két év elteltével.A gyámhivatalt ajánlom.Érdemes tanácsért menni először,aztán ha nem alakulnak a dolgok,akkor behívják az anyukát is.De itt szeretném megjegyezni,hogy az "elváltszülőkgyereke" nem csak az ellenneveléstől viszonyulhat ellenségesen apjához,annak új kapcsolatához,hanem azért is,mert ROHADTUL NEM TUD MIT KEZDENI az új helyzettel!Na ilyenkor kellen őt megérteni,nem támadni sem a gyereket,sem az anyát.6 évesen a lányomat megkérdezték a gyámhivatalnál,szereti-e az apját.Igennel válaszolt.Ha nekem akart volna megfelelni,akkor nemet mond.A mai napig nem felhőtlen a viszonya az apjával,pedig 12 éves.Tisztán emlékszik a gyámhivatalos napra ma is.

Jobb lenne nem rohanni láthatás után újanyukához haza,érdemes lenne kicsit beszélgetni a gyerekről,gyerekkel,tanácsot kérni az édesanyától,segítséget felajánlani cserébe-azt mindenki szereti.Ha az édesanya igazi érdeklődést lát,hamarabb lesz partner.Végiggondoltad már,hogy neki milyen nehéz lehet?

2010. aug. 11. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!