Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyire gyakori valójában a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire gyakori valójában a jelenség?

Figyelt kérdés

Nem vitaindítónak szánom a kérdést, csak 1 éve volt durván a Norbi-botrány, és eszembe jutott a téma.


Valójában mennyire gyakori, hogy tényleg az a válás, szakítás valós oka, hogy a nő nem fogy le szülés után, vagy csak mondjuk szimplán elhanyagolja a külsejét?


Tudtok ilyen esetről? Netán van itt olyan, akinek személyes tapasztalata is van a témában, akármelyik oldalról?


(Konkrét esetek, és tapasztalatok érdekelnek most, az nem, hogy kívülről ki mit gondol róla, az tavaly rendesen ki lett vesézve pro és kontra.)



2021. jan. 5. 13:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%

Nézd, én ismerek egy anyukát, akinek óvodás kisfia van (azaz volt, amikor még rendszeresen láttam). A nő bálnaméretű, erre jobb szót nem tudok mondani. Nem elhízott, nem molett. Még csak nem is elefánthoz vagy vízilóhoz hasonlítanám, mert a bálna nagyobb.

És tény, hogy házasságban élt gyereke apjával.

Azt nem tudom, hogy szülés előtt milyen alakja volt.


Szerintem egyébként sokkal több házasság megy tönkre ilyenkor amiatt, hogy a nő 100%-ig anya-üzemmódban hajlandó csak létezni, és mintha elfelejtené, hogy ő nő is, és annak a férfinak a felesége, akivel valaha szerelmesek voltak egymásba.

A párkapcsolatot ápolni kell, a feleség- és anya-szerepeket egyensúlyban kell tartani, akkor is, ha nehéz.

2021. jan. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

Több olyat láttam az ismerősi körömben, ahol a nő teljesen elhanyagolta magát szülés után, nem fogyott le semmit, még akkor sem, amikor a gyerek már 4 éves volt, mondván, hogy nemrég szült... Az apukák meg félreléptek. Nem hagyták el a családjukat, szerették a feleségüket, de elkezdtek kalandozgatni.

Szerintem igenis figyelnünk kell a külsőnkre szülés után is, fontos, hogy vonzóak maradjunk. És nem, ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy csak a testemért szeret a férjem...

2021. jan. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%
a legtöbb elhízott anyuka stresszevő és ha nagy a stressz, azt nem csak a gyereknevelés okozza, sőt nem is az, hanem apuci. Ahol kövér a nő, ott mindenhol van panasz a férjre. És amikor a férj még odaáll, hogy "kövér is vagy", akkor már azt gondolják, nem elég hogy egy szar alak, még ő fogalmazza meg itt az elvárásait. semmi kedvem lefogyni ezért az önző, mindent rám hárító, felszínes, idegbeteg emberért. különben is örülök, ha megcsinálom a napi melót. az elhízással szinte már bünteti a férjet tudat alatt. Nagyon sok nő amikor mégis benne marad a házasságban és magára kezd figyelni, majd lefogy, csinos lesz, szinte azonnal dobja a férjet vagy beújít egy szeretőt.
2021. jan. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%
A stressztől zabálás ugyanolyan függőség, mint a drogozás, piálás,cigizés. Ez egy rossz berögződés. De szerencsére így mindig lehet a körülményekre fogni az elhízást. Az ilyen emberek akkor is zabálnak, ha egyedülállók.
2021. jan. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
hát pedig van ilyen, figyeld meg hogy azok között a nők között, akik első gyerek után és viszonylag rövidebb idő után válnak, kevesebb mint azok között akik két szülés után vannak és 6-10 év után válnak.
2021. jan. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
28%
aki hamar válik, az eleve így gondolja nem teszem tönkre magam ezért a pasiért. ha valami nem tetszik, kidobom. közülük kerül ki a legtöbb csini anya, a többiek szenvednek és zabálnak
2021. jan. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Van egy kislany az ovodaban egyszer csak elkezdte mondani magatol, hogy anyunak 3 szeretoje van. Gondolom halotta ahogy veszekedtek a szulei. Aztan egyik nap sirva meselte, hogy anyuval elkoltoznek az egyik szeretohoz. Anyuka takaritono. Nem szep, inkabb csunya. Testsulya 100+ kilo. Nem ilyen egyszeru dolog ez, hogy ha ez tortenik, akkor az lesz, bar magat a jelenseget sincs ertelme tagadni, mert rengeteg pelda van ra.
2021. jan. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
59%
Nincs gyerekem, így a szülés utánról nem tudok nyilatkozni, de párkapcsolaton belül súly ingadozás az elődordult mindkettőnknél az évek alatt. Én azt tudom mondani, hogy ha az ember nem érzi magát komfortosan, feszeng, egészségtelen, rossz hangulatú, gátlásos lesz a kilók miatt, akkor arra rámehet a kapcsolat is. Mi kölcsönösen ugyanúgy vonzódtunk egymáshoz mint korábban, viszont külön-külön a saját bőrében mindenki rosszul érezte magát. Mostmár leadtuk, nem is golt olyan sok, de azért látszott...inkább ezek a közvetett hatások voltak azok amik zavartak, nem is az, hogy hogy néz ki a másik. Szerintem amúgy x év meg egy gyerek után van olyan mély a kötődés, hogy nem szeretsz ki a másikból ilyen miatt, inkább a rossz hangulata ami zavaró lehet. Persze nem mindegy, mekkora felesleg. Ismerek kövér lányt, fiút is, aki talált párt és boldog, aki korábban vékony és meghízik, ott lehet hogy a másik fél érzi, hogy már nem tetszik annyira. Mi nem éreztük ezt. De nem tudom egy nagyobb hízásnál mi lett volna, ha kórosan elhízott lennék vagy én vagy a párom, lehet hogy arra tényleg rámegyünk a vonzalom hiánya miatt. Azért annyira szörnyű nem volt, inkább csak önmagunkhoz mérten.
2021. jan. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Amikor egy kapcsolat egy oda jut, hogy közös gyerek lesz, akkor a túlsúly az már csak hab a tortán, de közel sem az a legnagyobb gond a kapcsolatban és nem az az igazi válóok sem.
2021. jan. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Elég gyakori:

[link]

2021. jan. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!