Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lehet mondani arra a...

Mit lehet mondani arra a jelenségre, hogy a magyar emberek hangzatos "külföldön dolgozom" kijelentése valójában azt jelenti, hogy mosogat?

Figyelt kérdés

Ráadásul egyesek nyelvet sem beszélnek, úgy akarnak nekivágni a nagy villágnak... Milyen érdekes, hogy hogy a tekintélyes európai országokban a magyar ember a román, lengyel tanulatlan emberekkel van számontartva, akik alja munkát végeznek (a prostitúcióról már nem is beszélve). Azt végzik el, amit az angol vagy német emberek nem vállalnának el.


Ilyenkor merül fel bennem a kérdés, hogy tényleg a kormánnyal van-e gond. Hogy van egy rossz kormány, és a szegény magyarok menekülnek külföldre a megélhetés miatt. Nekem úgy tűnik, hogy Magyarországon inkább az emberekkel van a gond. Mert ha 80%-uk arról lenne híres, hogy pl. C1-es nyelvtudással szoftverfejlesztő Londonban, akkor tényleg lenne abban valami, hogy "szegény magyarok meg a rossz kormány".


De nem. A magyarok - többségében - alja munkára kellenek fejlett országokban. Az meg nem a kormány hibába, honfitársaink sok esetben meg angolul sem beszélnek. Az iskolában gyerekkortól tanítanak angol nyelvet!


2020. aug. 6. 07:25
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

Talán még annyit, hogy vannak külföldön is magyar mérnökök, orvosok, illetve képzett szakmunkások, akik beszélik az adott ország hivatalos nyelvét.


De ne dőljünk soha be, ne irigykedjünk, amikor azt halljuk, hogy "külföldön dolgozom!". Valószínűleg arról van szó, hogy 12 órában a kínai étteremben mosogat kb. 7-800 jobb esetben 1000 euróért.

2020. aug. 6. 07:30
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
én külföldön dolgozom :D :D
2020. aug. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
71%

Azt lehet mondani, hogy árulkodó a magyar gazdaság állapotáról, hogy valaki magasabb jövedelemre tesz szert külföldön “alja munkával”, mint itthon akár a szakmájában elhelyezkedve.


A magyar gazdaság állapota pedig a kúrmányról árulkodik, azaz annak inkompetenciájáról vagy pedig a lakosságtól eltérő szereplők érdekeinek érvényesítéséről.

2020. aug. 6. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Magyarországon olyan híres egyetemek vannak, mint az ELTE, a természettudományos oktatás erősebb a magyar középiskolában, mint Angliában, ECL nyelvvizsgát van lehetőség itthon tenni, akkor miről is beszélünk? Minden adott, hogy a magyar emberek képzettek legyenek. Ezzel szemben többségében csak mosogatni jó külföldön.


Ha egy berlini vállalkozó meghallja a magyar szót, feltehetően a lengyel meg a román emberek jutnak eszébe, akik nem igazán beszélnek németül, es 7-800 euróért olyan munkát vállalnak el, amit az ottani polgárok nem. Svájcban már igyekeznek ezeket kiszűrni. Az alja munkát a bevándorlók kapják, a többi álláshoz meg "gute deutsch" kell. Szóval oda már nem igen fognak menni a magyarok mosogatni.

2020. aug. 6. 08:09
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

és akkor téged miért is zavar, hogy hova mennek, meg hova nem mennek a magyarok mosogatni. 3-asnak igaza van.

amúgy te sem tudsz németül, pedig megtanulhattál volna.

"olyan híres egyetemek vannak, mint az ELTE". az ELTE színvonala már akkor hanyatlóban volt, mikor én oda jártam, pedig az 20 éve volt (1-es voltam)

2020. aug. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
65%

Elég komoly általánosítások vannak itt, azt tudtad, hogy nagyon sokan az USA-ban dolgoznak IT területen és a magyarok az egyik legmegbecsultebb munkaerő, mert szorgalmasak és kitartóak?

Ugyanígy ha vki csak mosogatni megy ki, az is nagy bátorságra vall és a legtöbben pár évre mennek ki, hogy összeszedjenek egy lakásra valót, aztán aki jól érzi magát az kint ragad.


Én úgy érzem, hogy neked az a bajod, hogy van egy piackeptelen végzettséged, te magad sem beszélsz nyelveket, viszont irigy vagy azokra, akik meg merik lepni, hogy akár nyelvtudás nélkül kimenjenek dolgozni. De ezt neked kell rendezned magadban, hogy miért frusztrál ennyire mások élete és döntései.

2020. aug. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Én Angliában dolgozom egy mezőgazdasági telepen karbantartóként, ahol a legfontosabb, hogy a cég telephelyén lehet lakni általuk biztosított külön lakókocsiban (nem a kicsi, személyautó után köthető, hanem nagyobb), amiért (vagyis a lakhatásért) csak havi 100 fontot, kb. 40 ezer forintot vonnak le korlátlan rezsi fogyasztás mellett.


Így hiába csak a 8,72 fontos, vagyis 3300 forintos minimál órabért keresem, (évközben heti 5x9 órában, nyáron két hónapig heti 6x12 órában az aratás alatt) rengeteg megmarad a fizetésemből, mert szállásra szinte nem kell költeni, amúgy meg másra nem szórom a pénzt. Havonta félre tudok tenni 1000 fontot, vagyis évente 4-5 millió forintot. Megvan kb nekem, hogy olyan 6-7 évre jöttem ki, aztán húzok vissza Magyarországra, csak már annyi pénzzel, amivel a szülővárosomban tudok majd mihez kezdeni.

2020. aug. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Két nyelven, angolul és németül tanulok egyszerre jelenleg. Nem hiába van itt a lakásomban a Harry Potter und der stein der weisen. 😄


Az angolt azért tanulom, mert iskolai követelmény, a németet pedig önszorgalomból kezdtem el. Az egyetmi felvételin a jövőben nyelvvizsga fontos feltétel, szóval kettővel a tarsolyomban előnyben leszek.

2020. aug. 6. 08:24
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"Valószínűleg arról van szó, hogy 12 órában a kínai étteremben mosogat kb. 7-800 jobb esetben 1000 euróért."



... Ember, az elmúlt 10 évben kb 600 ezer munkavállaló ment ki az EU-n belül dolgozni, többségük Nagy Britanniába, Németországba vagy Ausztriába. Ebből mosogathat kb... 500? 1000?


Ennyire ne általánosítsál már.


Van aki mosogat, van aki építőiparban dolgozik, van aki vendéglőben melózik és van akinek IT-s munkája van (sógornőmnek pl SAP-s munkája volt valahol havi 6000 euró környékén).


Egyáltalán nem jellemző, hogy 7-800 euróért dolgozna bárki is. Biztos létezik, mert ismertem egy srácot aki mosogatott 2 hónapot Londonban a minimálbér harmadáért, de nem ez az általános - ellenben olyat ismertem 6-ot is akik szállodában dolgoztak és évi 1.5 millió forintot tettek félre, majd hazajöttek pár év után.

2020. aug. 6. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező, egyelőre tanulod ezeket a nyelveket és nem beszéled. Majd amikor mindkettő folyékonyan megy, akkor tehetsz ilyen sommás, lealacsonyító kijelentéseket, addig viszont ez inkább nevetséges.
2020. aug. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!