Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » 2008. szeptember 10-én hivatal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

2008. szeptember 10-én hivatalosan elváltam. A párom 2009. március 23-án válik. Most terhes vagyok,2009. április 29-re vagyok kiírva. A párom a nevére veheti a gyermeket vagy automatikusan az ex férjem nevére kerül?

Figyelt kérdés
Ha nem veheti fel a párom nevét, akkor az én nevemet igen? Házasságról még nem beszéltünk, de ha csak így tudjuk ki kerülni azt, hogy az volt férjem nevére kerüljön, akkor házasodunk.
2008. dec. 1. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
ha egy pár 300 napnál nem régebben vált el és a nő gyereket vár, akkor a babát automatikusan a volt férj nevére anyakönyvezik. És hiába házasodtok össze az új pároddal, akkor is a volt férjed vezetéknevét fogja kapni, majd a szülés után lehet elintézni, hogy az igazi apja vezetéknevét kapja.
2008. dec. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Igen, én is így tudom.
2008. dec. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Kivéve azt az esetet, ha az új apa apasági nyilatkozatot tesz, az exed pedig lemondót. Ekkor anyakönyvezhetik egyből az új párod nevére.
2008. dec. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Mielőtt megszületik a baba és a baba apukája elvesz feleségül, ha addig hivatalosan el bir válni, akkor a vérszerinti apuka nevére irják a gyermeked. Ha ez nem sikerül, akkor sorry, de a volt férjed nevére kerül a gyerek, hiába a hivatalos apasági nyilatkozat.

Aztán sajnos Te járhatsz utána, hogy a kicsit az apukája nevére anyakönyvezzék. Sajnos ilyen ez a magyar törvény.

2008. dec. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
Utolsónak: nem így van. Tök mindegy, hogy összeházasodnak-e, nem az számít, hanem, hogy a baba születése előtti 300 nappal vált-e el, vagy nem. Ha több, mint 300 napja váltak el, akkor az igazi apa vezetéknevét kapja, ha nem, akkor az ex-férje vezetéknevét.
2008. dec. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Sziasztok! Én ugyan abban a cipőben járok és megkérdeztem a bírónőt aki a válást intézte. 365 napnál nem régebbi házasság felbontása esetén a volt férj nevére kerül az új gyermek. a törvény ezt írja elő mivel anyakönyveztetni kell a gyermeket. Utána kérni kell egy bírósági gyermek lemondó pert aminél mind a 3 félnek egyszerre megkell jelennie. A volt férjnek a leendő apukának és persze az anyukának. Nyilatkozatot kell tenni mind a 3 félnek és egy tárgyalás alatt lefut a dolog. Csak sajna addig egy ki9csit mindenkinek kellemetlen. Remélem tudtam segíteni.
2008. dec. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy átmenetileg a volt férj nevére fog kerülni a baba. Lásd Bochkor Gábor kislánya is először az Andrea volt férjének a navén volt.
2008. dec. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%
A gyerek anyakönyvezésekor lehet nyilatkozni, hogy mi legyen a gyerek vezetékneve. Az addig rendben van, hogy a volt férj neve benne van a pakliban, de kaphatja csak az anya vezetéknevét, és az anya és a volt férj vezetéknevének kombinációját is. Az a baj, hogy senki sem tudja, hogy van lehetőség ilyen nyilatkozattételre. Van aki azt csinálja, hogy kislányt az anya nevére anyakönyveztet, kisfiút az apáéra. Szerintem hülyeség, de van ilyen.
2009. ápr. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!