Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A fiamat én nevelem az anya...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fiamat én nevelem az anya lemondott róla a biroságon nem kértem tőle gyt-ást mert, néztem a körülményeit de megváltoztak. Több új kapcsolat és már van pici gyerek is. Hogyan kapom meg a jövedelme 20%-át automatikusan letiltják tőle?

Figyelt kérdés
Ugy gondoltam hogy közös fiunkról se feletkezen meg kértem a gyt-ást 5000ft- ot álapítotak meg a bíroságon mert gyesen van ha lejár a gyes akkor a jövedelme 20%.
2009. jún. 5. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:
36%

nem ezt nem iltják, le amíg fizeti. Ha saját maga fizeti a gyerektartást akkor nem tíltanak, ha nem fizeti, akkor lehet hogy a fizetéséböl vonják. ´


Az ilyen anya nem anya, ha van új párod és esetleg házasok is vagytok, akkor gondlkodjatok el nem lenne-e jobb ha az új anya adoptálná a gyermekedet, így az anya nem lesz gyámja többet a gyermeknek nem kell gyt sem fizetnie.

2009. jún. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, majd ha mar dolgozni fog akkor letiltjak tole a gyerektartast automatikusan. De majd irnod kell a birosagra es kerned a letiltast a fizetesebol!

Amikor megtudod hogy munkaba all, akkor irjal a birosagra es majd lesz megint targyalas.

Nem semmi, 5ezer Ft-ot fizet a gyereke utan, ez meg viccnek is rossz komolyan mondom! Es a birosag is elmehet am a sunyiba! 5ezerbol mit lehet megvenni a gyereknek? Meg a suliba az ebedpenz sem kerul ki belole. Felhaborito es szegyen!

2009. jún. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

attól,hgogy az anya körülményei megváltoztak,a bírósági határozat még él!Nem vagy egy csöppet pénzéhes?

Ha kellett a gyerek,akkor tartsd el!

2009. jún. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok pénzéhes ,több mint 2 évig nem fizetett én elfogatam a bíroság döntését még meg is lepödtek rajt a jelenlévők. A körülményei hogy mehváltoztak az nem azt jelenti hogy eddig rossz lett volna.Az egyik pasitól a másikig költözött az országban vitte a fiam mindenhová mentem utána hogy láthatásra magamhoz vegyem.
2009. jún. 7. 22:01
 5/9 anonim válasza:
100%
A 13:27 töl kérdezném hogy hány gyermeket tartasz el? Mire tudnál 5000 forintot költeni? A gyermeket valószinüleg azért helyezték el az apánál mert az anya nem éppen anya. Gondolkozz mielött ilyen választ adsz.
2009. jún. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
4-et.Egyedül.
2009. jún. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha lemondott róla a bíróság elött és a bíróság elfogadta,akkor nem vagy jogosult tartásdíjra.Ez van.
2009. jún. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az hogy lemondott az nem azt jelenti hogy a szülöi felügyeleti joga is megszünt, azt megtartota hogy ahol lehet kerezbetegyen. Ha arról is lemond onandtól tényleg nem vagyok jogosult gyt-ásra.
2009. jún. 8. 16:05
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem a gyerekről mondott le,csupán a tartásdíjban állapodtatok meg,hogy nincs,akkor a bírósághoz kell fordulnod,hogy állapítsák meg.De ha nem dolgozik,vagy gyesen vagy lósz@rt se fogsz kapni,az nem számít milyen körülmények között él,a közös gyereket a ti kettőtök pénzéből kell eltartani,nem a pasijaiéból.De ha nem dolgozik,akkor nem fog fizetni aztán kész.Esetleg elperli a gyereket,hogy nem vagy képes eltartani,neki meg majd a pasi besegít.Ez a kettős mérce működik a bíróságon,ez van.Ha nincs pénzed igenjó ügyvédre,hagyd a fenébe.
2009. jún. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!