Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Normális az, hogy egyik nap...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Erzsi1968 kérdése:

Normális az, hogy egyik nap az apánál a másik nap az anyánál van a gyerek?

Figyelt kérdés

A lányom válik és a férjével úgy egyeztek meg, hogy így cselekszenek, de a lányom elmegy a város másik végébe lakni, pedig felajánlottuk neki, hogy jöhett hozzánk is lakni a gyerekkel, de neki a szabadság kell, csak nem értem, hogy lesz szabadsága amikor az unokám ott van.Azt gondolom önzőek mind ketten és felelőtlenek, mert egyik sem nézi a kisgyerek érdekeit csak a saját önzőségük van előtérben.

A vejem megtette ez alatt a 25 hónap alatt, hogy nem volt kajájuk otthon és ő elment étterembe a kisunokám és a lányom meg hozzánk jött enni ez heti rendszerességgel megtörtént.

A lányom azt mondja, hogy nem lehet ránk számítani, pedig engem és nem felhánytorgatom a munkahelyemről azért rúgtak ki, mert mikor megszületett az unokám napi ingázásban jártam hozzájuk segíteni. Ezek szerint egy önző dög vagyok, mert amiben tudtunk segítettünk nekik és ez természetes a mi részünkről.

A gyereknek mi váltottuk ki a szemüvegét, mert arra sem volt pénzük pedig a drága vejem nem kevés pénzzel gyarapítja a bankszámláját amikor összeházasodtak a házassági szerződésük szerint 5 millio Ft-ja volt.

Azt sem tudom mit tegyek, hogy ne tegyék tönkre a kisgyerek életét a saját önzőségük miatt, egyikkel sem lehet beszélni, mert mindegyik hajtógatja a sajátját.


Egy aggodó anya és nagymama

A helyesírási hibákért elnézést kérek :(


2010. aug. 15. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem normális dolog, szegény kisgyerek csak kapkodja majd a fejét jobbra balra.Ha nem tudsz velük erről beszélni, veszett ügy.
2010. aug. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%

Napi váltásban nem jó szerintem. Talán havi, vagy éviben..

De ahogy olvasom, a gyereknek az lenne a legjobb, ha sem az anyjánál, sem az apjánál nem lenne túl hosszú időt.

2010. aug. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem természetes,hogy a lányod nem akart hozzátok költözni.Ugyanabban a városban maradt mégis külön,mert önálló életet akar élni,külön a szüleitől és a volt férjétől,ez a szabadság.Nem kell nektek elszámolnia az idejével és semmivel.A gyereke más,ő érte felelösséggel tartozik és gondolom ezt ő is tudja.Ha segíteni akarsz neki azt megteheted így is,nem kell,hogy ott éljenek veled és napi szinten beleláss az életébe.

A volt vejed anyagi helyzetéhez semmi közöd.A gyerektartást a bíróság megítéli,ezzel kell támogatnia majd a gyerekét a többi jövedelmével pedig azt csinál,amit akar.A házassági szerződés sem véletlenül van,az eleve külön vagyon,nem kell tudnod még a létezéséről sem.Amit a gyerekére köteles költeni,azt úgyis megítélik a jövedelme alapján.

Az egyik nap itt,másik nap ott,ez valóban nem a legjobb módszer a közös felügyeletnek.Mivel egy városban vannak,ezért kivitelezhető,de szerintem hamar meg fogják unni,mert macerás.Ráadásul a gyereknek sem ez a legjobb,kellene neki egy állandó,rendszer,ami kicsit huzamosabb időt biztosít egyik illetve másik helyen.Remélem ezt meggondolják még és megváltoztatják.

Amiket pedig még leírtál gondolom többek között az okok,amiért elváltak.Ez pedig a különéléssel megoldódott.

Neked semmi más feladatod nincs,mint megkönnyíteni a lányod életét,ha igényt tart rá például gyerekfelügyelettel.A többi az ő dolguk.

2010. aug. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia

Ez egy marha nagy h*lyeség!Mi lenne ha kipróbálnák a szülők milyen érzés lehet és egyik nap a saját házukba a következő nap a másik házába aludnának.Ezzel teljesen összezavarják a gyereket....meg megegyeznek ebbe a napi váltásba aztán meddig fog ez menni???most valamiért ma még se hozzám jöjjön hiába én vagyok a soros stb Ez inkább csak úgy tűnik mintha ide oda dobálnák szegényt. Ha más nem akkor inkább úgy kellene,hogy a hétvégéket töltse a másik szülővel.

2010. aug. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
42%
Szia! Én pedig nem tartom hülyeségnek, a gyerek ugyanúgy meg tudja ezt a napi váltást szokni mint azt, hogy minden nap ugyan oda megy. Az hogy hová költözik az ő dolga. Szerintem inkább dicséretes, hogy nem akarják kisajátítani azt a gyereket, hanem megegyeztek, így apja is és anyja is lesz. Efelől szerintem nem kell aggódnod, ha az én szüleim elváltak volna én ugyanezt a megoldást választottam volna, de hála istennek a mi családunkban nem volt soha még ükszülőkig visszamenőleg sem válás.
2010. aug. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Most kaptam hideget, meleget. Abban igazad van semmi közöm ahhoz, hogy mennyi a pénze a vejemnek, de azt gondolom, hogy igenis közöm van hozzá ha mi ruházzuk a gyereket mii vesszük a pelenkát és mi vesszük meg neki a szükséges dolgokat. Fura a felfogás a család fogalmáról egyes embereknek, mi az unokánk érdekeit védjük, és nem fogjuk, hagyni, hogy cigány életett éljen azért, mert a szülei így gondolják. Érdekes azt írjod, hogy semmi közünk hozzá, szerinted akkor mihez van közünk??? Asszisztáljunk ahhoz, hogy a gyerek egy nem igazán neki való környezetben éljen nöjjön fel. Tudod azt gondolom, hogy Neked vagy nincs családod vagy gyereked akit igazán szeretsz. Nem elvenni akarjuk a gyereket, hanem azt, hogy normális körülmények között nöjjön fel. Felajánlottuk a lányomnak, hogy költözön a nagyanyja lakásába , de nem ő azt nem tudja fenntartani akkor hol van itt a felelőség tudat??? Holvan az, hogy szabadságott akarok, de csak úgy ha ti fizettitek a számlámat. Szerinted ezek után is neki van igaza, akkor vedd magadhoz és megtudod, hogy milyen természete van, sajnálatos de a gyerekemről beszélek akiről én is azt gondoltam, ha meglesz a kicsi megváltozik sajnos nem így történt, de köszi a ki oktató válaszodat, sokra nem mentem vele. A többieknek pedig köszönöm mert úgy tünik benük több érzés van legalábbis tudják azt, hogy milyen családban felnőni és nem egy koloncnak lenni.

További szép napot

2010. aug. 19. 16:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!