Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A válásnak köze van ahhoz,...

A válásnak köze van ahhoz, hogy a fiúk (férfiak) elnőiesednek? Feltéve, hogy az anyánál marad a gyerek?

Figyelt kérdés
Gondolom a média is szerepet kap... Ki mit gondol? A gyereket mennyire lehet férfiasra nevelni anyuka létére az embernek? Az anya aktuális párja állítsa a példát?
2011. febr. 7. 20:11
 1/9 anonim ***** válasza:
20%
Ez hülyeség. Egyszerűen az embernek van egy személyisége. Anyuka mellett lehet sokkal férfiasabb is, mivel ő az egyedüli férfi a háznál, plusz ha megnézel egy mónika só részt, nem egyszer előfordul, hogy anyuka új pasija veri anyukát, és neki kell megvédeni. De lehet arra is fogni, hogy igen, ezért vonzódik a fiúhoz, de szerintem ennek semmi köze ehhez.
2011. febr. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Hát passz, az tuti, hogy nagyon meglátszik egy gyereken,ha elvált szülők gyereke,de azt nem tudom mennyire nőiesednek el.
2011. febr. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Lézer Anton ***** válasza:
70%
Sok tényező közrejátszhat. (Hány éves volt a gyerek a váláskor, például.) Kisebb gyermekeknél még az apa adja a "férfi" példaképet, később viszont jellemzően "külső" mintákat kezdenek követni. Szerintem azért ilyenek, mert ez most a divat. Hogy miért? Arra meg senki nem tud választ adni.
2011. febr. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Igenis van köze, a páromon is látom, hogy minden férfias munkát az apjától lesett el. Az apám totál nőies, életében ha 2-szer lenyírta a füvet a kertünkben, akkor sokat mondtam, ma is előbb veszi kezébe a főzőkanalat, mint a fűnyírót.

Szerintem nem csak a válás, hanem az is elnőiesíti a férfiakat, ha egy panellakásba zárva nőnek fel, ahol a férfinak semmi férfias házimunka nem jut, ezért nem is csinál semmit, mondván a mosogatás női meló. Nem úgy mint kertes házban, főleg ha nem gázfűtés van, ott még azért jut férfimeló bőven.

2011. febr. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%

A férfiak nem nőiesednek. Én inkább úgy veszem észre, hogy elvannak kényeztetve és el vannak kapatva! És régebben is ez volt! Csak most még rosszabb! A nők is tehetnek erről, mert mindent megengednek!


Pl. nem férfias az a férfi, aki egy nőtől várja el, hogy kezdeményezzen akármit is, főleg a kapcsolatot.

Egy férfinak tudnia kell mit akar és nem tengődni.


Én úgy veszem észre azért van ennyi válás, mert most már LEHET VÁLNI! Régebben is ennyien váltak volna, ha nem lett volna szégyen!


A mai pasik felelőtlenek, (nincs semmi motivációjuk arra, hogy minél jobb legyen a kapcsolat, házasság).

El vannak kényelmesedve, nem dolgoznak otthon sem, azt hiszik, hogy nekik egy kapcsolatban már semmit sem kell tenni. Nem képesek kompromisszumra. Nem érdeklik a problémák, inkább megfutamodnak (kocsma, másik nő).

80%-ban a nők adják be a válópert és pontosan ezekért.

2011. febr. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

biztos, hogy igen, de ez csak jó!!

nem maga a válás, hanem, hogy elnőiesednek!

a legtöbb férfi nem tudna jó példát adni a gyerekének, mert jó részük hangoskodó, agresszív, nem fürdik, nemtörődöm, lusta, nem végez semmilyen házimunkát, tisztelet a kivételnek!!

tehát egyáltalán nem baj, ha megtanulják a fiúk a finom, udvarias viselkedést, hogy gyengédek, törődőek legyenek, háztartási munkákat.

2011. febr. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

20:28 vagyok


Igaza van az előzőnek, bár az ilyen férfi ritkaság. Én örülnék, ha ilyen "nőiesebb" férfit találnék.


Szerintem a "nem nőiesek" vannak sokan:( de én azt sem férfinak nevezem, hanem bunkónak.

2011. febr. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ti tudjátok, én nem tűrnék meg egy nőies férfit az otthonomban. Ha nőt akarok leszbi leszek. Azért férfias férfi és bunkó között van különbség.
2011. febr. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az,hogy mi a férfias és mi a nőies csak egy társadalmilag kitalált baromság.

Ha valaki egyedül lakik él,akkor meg mindegy,mert mindent magának kell megcsinálnia.

De ha van is társad akkor úgy kell végezni a feladatokat,hogy kinek mi a testhezállóbb.

Én ismerek olyan családot,ahol a nő szokta megjavítani a bringát,ha elromlik,a férje nem szeret ilyeneket csinálni.

Ő inkább mosogatni,porszívózni szeret:))

2013. nov. 1. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!