Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Közös megegyezéses válás után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös megegyezéses válás után az anya egyre gusztustalanabb módon viselkedik. Lehet tenni valamit?

Figyelt kérdés
Közös megegyezéssel váltunk. Elég viharosan indult a dolog, az anya minden lehetséges eszközzel tiltotta a gyereket a válás alatt. Az egyik tárgyaláson azonban mégis született közös megegyezés, gyanusan könnyen beleegyezett a láthatási renddel kapcsolatos javaslatomba (amiről korábban hallani sem akart). A megegyezés érdekében minden ingatlanról, és ingóságról lemondtam, hogy ne húzódjon évekig, és a gyerek se menjen tönkre a válásunkba. Viszont azóta a leggusztustalanabb eszközökkel igyekszik elvadítani a gyereket, lelkileg zsarolja, engem a lehető legtrágárabb szavakkal illet a gyerek előtt, próbálja rávenni, hogy ne akarjon nálam lenni, vagy ha nálam van, mindig próbálja hazarendelni. Azt mondatja a gyerekkel, hogy nem akar hozzám jönni. Pedig tudom, hogy szeretne jönni, mert jól érzi itt magát, csak az anyjának nem mer ellentmondani. Lehet ilyenkor egyáltalán valamit tenni ez ellen? Ha előadom magam a gyámhivatalban ezzel, kiröhögnek. Ismerem őket. Pedig lelkileg tönkre teszi a fiamat. Ezt tényleg végig kell néznem tétlenül?
2010. aug. 17. 12:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Pedig a gyámügynek igenis ezzel kell foglalkoznia.

ha esetleg kiröhögnek akkor szép udvariasan elkéred a megyei telefonszámot.

Az is megoldás,ha keresel egy pszichológust és amikor nálad van a gyerek elviszed hozzá beszélgetésekre.


Mindenesetre tétlenül ne nézd.Így kezdődik az,amikor elmarják az apa mellől a gyereket...

2010. aug. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Arra már én is gondoltam, hogy gyerekpszichológus tanácsát kellene kikérnem azügyben, hogy én hogyan viselkedjek a gyerekkel szemben, amikor nálam van. Mert eddig soha nem szóltam egy rossz szót sem az anyjára amikor nálam volt, annak ellenére, hogy tudom, ott nincsenek tekintettel arra hogy engem is szeret, folyton ellenem tömik a fejét. Nem akarom lelkileg még én is terhelni a gyerekemet ilyenekkel, viszont így csak az egyik oldalról kap "tudnivalókat", és látom rajta, hogy egyre jobban hisz ezeknek a hazugságoknak. De pszichológushoz elvinni nemigen akarom, nem értené az egészet. Hogy amikor nálam van, miért kell ilyen helyre menni... Ráadásul az anyja ezt megtudná úgyis, éz ezt is felhasználná ellenem.
2010. aug. 17. 13:02
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Bizonyítékok és gyámhatóság. Gondolom ha ennyire elmérgesedett a helyzet, akkor tudsz bizonyítékot szerezni rá, hogy akadályozza a láthatást illetve, hogy nem informál az állapotáról (pszichológus pl.) Na ha erről megvan a bizonyíték akár anyapárti egy bíróság akár nem, meg fogják büntetni.



Szerinted ez a válasz hasznos.


Nem igaz, hogy nem lehet mit tenni!

Csak sajnos nehéz. :(

Fel kell jelenteni láthatási jog korlátozása valamint kiskorú veszélyeztetése címén, hisz az utóbbi a családjogi törvény szerint is bűncselekmény (Btk. 195.§).


Idézném is a vonatkozó bekezdést:

"(4) Aki a bírósági vagy hatósági határozat alapján nála elhelyezett kiskorú és a kiskorúval kapcsolattartásra jogosult személy közötti kapcsolat kialakítását vagy fenntartását a kapcsolattartás kikényszerítése érdekében alkalmazott bírság kiszabását követően is akadályozza, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

2010. aug. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Bocs másoltam az egyik válaszomat egy korábbi kérdésből és hozzácsapódott egy másik válasz is.

Bár az is hasznos. :)

2010. aug. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
És legutóbb leültem vele beszélgetni (7 éves), elmondtam szépen, hogy anyának mi a szándéka, és ne hagyja ezt, ha tényleg szeret nálam lenni. Igenis legyen saját akarata. De az anyja annyira "magára növesztette" már a gyereket, annyira lelki terror alatt tartja, hogy minden ilyen próbálkozásom eredménytelen lesz. Gyakorlatilag csecsemőt csinált újra a gyerekből, mindent megcsinál helyette, teljesen önállótlanná tette. Szegény gyereknek nincsen egy önálló gondolata, akarata, mert mindent az anyja dönt el helyette! Ha azt mondja, hogy nem akarsz apádhoz menni, akkor nem akar. Ha telefonon engedélyt kap arra, hogy játszhat vele, akkor játszik velem,egyébként nem, stb...
2010. aug. 17. 13:09
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Helo.Ismerős a helyzet,csak a férjem gyereke nagyobb.És szerencsére már pedzegeti,hogy mire megy ki a játék...

Ne felejtsd el,a gyerek nem hülye,csak kicsi.Idővel a te fiad is rájön a dolgok miértjére.

Mi már ott tartunk,hogy a gyerek mondta,hogy menjünk a gyámügyre,mert ő már nem ért szót az anyjával,elege van az állandó piszkálódásából,meg hogy teljesen ellenünk akarja fordítani!(Megjegyzem,10 éves)

Nálunk is mindennapos a lelki terror és a zsarolások különböző formája...eddig a legdurvább ez volt:meghalok,ha elfogadod apád macáját!

A legdurvább az egészben,hogy nem sokkal utána valóban beteg lett a drága,műteni is kellett,és a gyereknek alig bírtuk megmagyarázni,hogy ő nem tett semmi rosszat,nem miatta lett beteg az anyja!


Szóval vannak gusztustalan,önző,embertelen,vadállat "mintaanyák",akiknek a "sáros lábnyomába sem érhet" senki,pláne nem az új feleség....


A gyámügyön nem röhöghetnek ki emiatt,ha kell akár minden héten menj újabb feljelentést tenni,egyszer majdcsak nekifognak az ügy kivizsgálásának!


Kitartás!!!

2010. aug. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Helyből utálom azokat a szülőket, akik a gyerkeekn keresztül torolják meg az elvált házastárstól elszenvedett vélt, vagy valós sérelmeket. Te csak szeresd a fiadat, soha ne mondj rosszat az anyjáról, és harcolj ha kell a kapcsolattartásért. Tudom, miről beszélek, túl vagyok egy ronda váláson, de soha nem beszéltem a gyerekeknek az apjuk ellen.
2010. aug. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, hasznosak voltak! Ahogy olvasgatok a neten, a legtöbb ilyen "anya" arra próbálja rávenni a gyereket, hogy ne akarjon menni az apához. Hiszen ez ellen a legtöbb apa tehetetlen, jobb híján beletörődik, és bízik abban, hogy egyszer talán mégis észhez tér a gyerek, "fellázad" az anya szándéka ellen. Vagy ha el is megy a gyámhivatalba, ott az ügyintéző fogja neki azt mondani, hogy ha a gyerek nem akar menni, akkor miért akarja azzal tönkretenni, hogy rákényszeríti? Jelenleg azért jobb híján megpróbálok bizonyítékokat gyűjteni, de ez nagyon nehéz! Bármennyire is hányingerem van tőle, a fiam anyját hívogatom, próbálom elmondatni vele, felvenni hogy miért nem engedte el a legutóbbi, korábban megbeszélt láthatásra sem a gyereket. De persze van annyira rafinált, hogy azonnal elkezd mellébeszélni, hazudozni, támadni, kiabálni, stb... Semmi olyat nem mond, ami bizonyíték lehet arra hogy tömi a gyerek fejét, vadítja. Sőt, letagadja, hogy egyáltalán meg volt beszélve a láthatás! Ráadásul jó messzire ment a gyerekkel, így el sem tudok menni a lakásra, hogy márpedig most viszem őt, mert megbeszélt láthatás van...
2010. aug. 18. 12:22
 9/16 anonim ***** válasza:

Na én tökéletesen megértelek! Az én párom exe sem adja oda rendesen a gyerekeket, zsarol minket hogy csak ezzel meg azzal a feltétellel, szegény gyerek meg jönne, de az anyja teljesen elzárja az apai családtól őket! Egyszerűen nem is értem, hogy állítólag szerető édesanyák hogyan képesek így viselkedni, és a személyes bosszút a gyermek lelkivilága és érzései elé helyezni? Kész, ezt nem értem! Tisztelet, és magas kalap emelés az olyan anyukáknak és apukáknak, aki kultúráltak tudtak maradni a gyermekeik érdekében!


2 gyermekes anyuka, ja és szurkolok neked kedves apuka!

2010. aug. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2010. aug. 30. 08:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!