Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan elnek azok az anyak,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan elnek azok az anyak, akiknek valas utan a gyereküket a ferjnek itelte a birosag, csak mivel az anyanak nincs (olyan) biztos megelhetesi forrasa vagy lakhelye, mint az apanak, es elötte szinte csak anya volt a kisgyerekkel otthon?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet ezt tulelni, hogy telnek mindennapjaik?
2011. márc. 27. 18:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
48%
Én élni sem tudnék a gyermekem nélkül, így ez engem is érdekelne, hogy mi az Ő túlélő taktikájuk.
2011. márc. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
71%
Nagyon ritka,amikor az apának ítélik a gyereket. Ha az anyának nincs lakása,megélhetése,akkor be kell látnia,hogy nem tud a gyerekről gondoskodni. Nem ő a fontos,hanem a gyereke. Erre kell gondolnia, és igyekezni,hogy jobb helyzetbe kerülhessen. Természetesen tartani állandóan kapcsolatot a gyerekével.
2011. márc. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Nyilvanvalo, hogy be kell latnia, meg persze, hogy törekedne ra, de nem minden az anyagiak annak egy gyereknek, ha az apa rokonsaga addig egy evben pl. 3-szor latta, es most ök vigyaznak ra, mig az apa dolgozik.

En nagyon igazsagtalannak tartom ezt a vilagot, hogy ilyen elöfordulhat, barcsak tehetnek az ilyen gyerekekert es nökert valamit, es erdekelne a kerdesben elirt nök elete.

2011. márc. 27. 19:19
 4/21 anonim ***** válasza:
63%
ha belemegyünk a jogászkodásba nagyon védve vannak az anyák.ha nem nekik ítélik a gyereket az nem az anyagiak miatt van.tudtátok hogy a férjet a saját lakásából(kivétel a szolgálati lakás) is kitessékelhetik gyerekelhelyezési per nyomán??? szóval nincs hátránya az anyának amiatt mert kevésbé tehetősebb.a mindennapi megélhetés:nos arra van ott a gyerektartás
2011. márc. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
42%

Kedves utolsó: a mindennapi megélhetési költségekre a gyerektartás??????? Tudod te mire elég az a költségek mellett? Mintha valami hatalmas összeggel dobálnák meg az anyukákat...csak győzzenek elhajolni...


A kérdésre a válasz: Munka. Kökemény. Nagyon, nagyon sok. Példás, felelősségteljes élet. Amivel aztán újabb elhelyezési kérelmet lehet beadni. Legalábbis remélem.

2011. márc. 27. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 J.Tímea válasza:
51%

A lakhatást kellene megoldani!(állandó)Utána akár egy minimálbéres állás is elég lenne.Igen felháborító,hogy apa

rokonai több mint anyuka. Családi pótlék, apa fizujának 20%-a 70ezer fizu és az önkormányzatnál is lehet kapni segítséget!! Helyi családsegítőt is fel lehetne keresni.

2011. márc. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Én úgy váltam el a férjemtől, hogy éppen kialakuló munkám volt, albérletet akkor kerestem, és és marhára nem volt mögöttem senki:( Féltem hogy mi lesz, de fel sem merült a bíróságon hogy elvegyék, mindenben támogattak, a pici nálam maradt, pedig az addig csak látszat apuka hirtelen nagyon fel akarta nevelni a gyereket. Azóta is látogatja....havonta 1x


Az olyan anyukát ne is akarjuk megérteni, akinek nincs vele a gyereke.. borzasztó lehet..sok erő és kitartás kell ehhez, de ha már ez történt, dolgozzon keményen, még az anyaotthonba is ő kapná meg a gyerekét, tudom. Sok kitartással szerintem visszakaphatja a gyermeket.

2011. márc. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
lilien 26 vagyok, írtam egy kérdést( mit tehetek? nekem ítélhetik a gyereket? címmel) Olvassátok el a hosszú kommentemet és rájöttök, hogy borzalmas érzés egy anyának az ha nincs vele a gyerek, ráadásul hogy a gyerek számára idegenek vigyázzanak rá!!!! Teljesen együttérzek az ilyen helyzetbe kerülőkkel és én bele sem merek gondolni a továbbiakba!!! ez nem csak az anya falé egy szörnyű dolog, de a gyerek is kikészülhet!!
2011. márc. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat. Sajnos itt, ezen az oldalon is olvastam több olyan törtenetet, ami szerint nincsenek annyira vedve az anyak, ahogy a köztudomasban van. Azt meg az elet több területen is megtapasztaltam, hogy "a penz beszel", a törvenyeket ki lehet jatszani, szerintem ez a valosag. (Persze, ha az apa ugy all hozza, akkor persze, hogy megkaphatja ilyen helyzetben IS az anya a gyerekeket.)

Ahogy ez a penz-dolog "nagyban" zajlik körülöttünk (nezd meg, kik nyitnak üzleteket), kicsiben is megjatszhato, persze ez mas tema...


Egy anyanak, megha maganak fajo hianyerzes is, akkor megnyugtato erzes, ha VALOBAN a gyereknek legjobb döntes születik, megha az apanal is helyezik el a gyereket. Ha tudja, hogy ott jo helye van, szeretik es gondoskodnak rola, megkapja az erzelmi tamogatast, ha ezt addig is megkapta ezektöl az emberektöl... (Egy olyan anyarol is olvastam itt, aki akkor igy latta, a hiressegek közül meg az ABBA barna haju enekesenek eletrajzaban, bar kesöbb megbantak az elsö eveket.) Csakhogy legtöbbször evekig (szinte) kizarolag az anyaval volt a kisgyerek a mindennapokban, es akkor mar nem maga, hanem a gyerekei miatt okoz neki rossz erzest.

Lehet, hogy nem teljesen erthetö a kerdesemböl, de az ilyen anyanak nem az a legszörnyübb dolog, hogy neki rossz erzes, hanem a gyerekei lelki fejlödese miatt, mert ha eddig ö volt a legmeghatarozobb szemely az eletükben, a többi rokont szinte alig ismerik, egy ilyen döntes olyan nyomokat hagy, amiröl jobb nem is beszelni...

2011. márc. 28. 12:55
 10/21 A kérdező kommentje:

Lilien26 korabbi kerdese:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__valas__14..

Köszönöm Lilien valaszat, irtam a kerdesedhez, es kitartast, sok eröt a tovabbiakban, hogy a gyermekednek erzelmileg is legjobb döntest hozzon a birosag!!!

2011. márc. 28. 12:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!