Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Érdemes amiatt válni, mert a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes amiatt válni, mert a férj ajándékba kap a szüleitől egy házat, aminek a hitelét közös pénzből fizeti?

Figyelt kérdés
Tehát ha lejár a hitel, a férj nevére ajándékozzak a lakást. Miközben én is dolgozom és házasok vagyunk. A férjem azt mondja azért lesz csak az ő nevére iratva, hogy ne tudjam kiforgatni a vagyonából. Na de én mint az ő házastarsa nem erezhetem azt, hogy én is kivagyok forgatva, hisz mindketten dolgozunk de javakat csak ő kap érte?

2021. jún. 30. 14:48
1 2
 1/20 Lucaszek96 ***** válasza:
84%
Ha közös pénzből fizeti sosem lesz az övé hiszen számlákkal vagy egyébb dolgokkal tudod bizonyítani ,esetleges válás esetén így is kénytelen lesz osztozni
2021. jún. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezért váltok, akkor meg is érdemlitek a sorsotokat.

Értelemszerűen úgy kellene, hogy a hitel felének arányában kapj tulajdonrészt a házban. Magyarul: ha a ház értéke mondjuk 50M Ft és abból 20M Ft a hitel, amit közösen fizet férj és feleség, akkor a feleségé 10M Ft a ház értékéből (a hitel fele), vagyis 20% tulajdonrész jár neki.

2021. jún. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Igazság szerint ezt a férjeddel kellene megbeszélni.


Hogy az a ház is közös lesz-e vagy sem.


De közös kasszánál valahogy fura ez a külön lakás.

2021. jún. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor nem válni szoktak, hanem házassági szerződést kötni.Abban lefektetitek, amiben megegyeztek. Pl.amit #2 írt, az reálisnak tűnik.
2021. jún. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Válás esetén a befizett hitel felé jár neked.

Amúgy nem értem, ha ajándékba kapja, akkor milyen hitel van?

2021. jún. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
92%

Szép kis házastársad van, ha azt a képedbe vágja, hogy kiforgatnád a vagyonából. Persze, óvatosnak kell lenni, de ilyet akkor sem vágunk a másik fejéhez.

Amúgy miért nem most adják oda a házat? Miért kötik a hitel lejártához, ha amúgy is a neki akarják adni? Mert ezzel az erővel azt is lehetne ám feltételezni, hogy titeket fognak kiforgatni, mert fizetitek szépen a hitelt, ami nem is a ti neveteken van, aztán jól nem adják oda... meg te joggal érezheted azt, hogy akkor a család akar téged kiforgatni.

Nagyon-nagyon le kéne ülnöd beszélgetni a férjeddel, mert ez így nem oké. Igenis, annyi járna neked házból, amennyi a hitel fele.

2021. jún. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
1-es Az a baj, hogy nem biztos, hogy tudja, hacsak nem a bankszámláról utalja a férj a hitelt, ha a szülők kezébe adja a pénzt azt nem tudja a kérdező bizonyítani.
2021. jún. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg közösen fizetitek, akkor kell írni egy házassági vagyonjogi szerződést.


Nalunk is így lett, az enyém 100%ban a ház, de a hitelt közösen fizetjük, így ha elválunk, az addig befizetett hitel 50%-t kell a férjemnek "megadnom".

Ezt egyszerűen lehet intézni, banktól kikeri az ember, hogy eddig mennyit törlesztett vissza...


Szerintem ez jobb, mint a százalékos megosztás, mert mivan ha 10 év múlva már nem 50 milliót ér a ház...?


Másrészt amúgy házasság esetén hitelt is csak úgy lehet felvenni, hogy a másik fél adóstárs lesz, így teljesen jogos az "elvárás" tőled, hogy ez valahol - akár tulajdonjog akár ahogy fentebb írtam, szerződésben- legyen rögzítve.

2021. jún. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Már volt. Nem arra pár héttel ezelőttire gondolok amikor a csak a férfi nevére kerülő házat kellett volna közösen fizetni (bár az is hasonló volt), hanem konkrétan ez a sztori volt hogy ahol most a férj szülei laknak azt a házaspár törleszti, ami után nagylelkűen be van lengetve hogy majd odaajándékozzák - a férjnek.
2021. jún. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Te ugye nem akarsz ennyire madár lenni? :D
2021. jún. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!