Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Érdemes amiatt válni, mert a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes amiatt válni, mert a férj ajándékba kap a szüleitől egy házat, aminek a hitelét közös pénzből fizeti?

Figyelt kérdés
Tehát ha lejár a hitel, a férj nevére ajándékozzak a lakást. Miközben én is dolgozom és házasok vagyunk. A férjem azt mondja azért lesz csak az ő nevére iratva, hogy ne tudjam kiforgatni a vagyonából. Na de én mint az ő házastarsa nem erezhetem azt, hogy én is kivagyok forgatva, hisz mindketten dolgozunk de javakat csak ő kap érte?

2021. jún. 30. 14:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
87%
Remek kapcsolat lehet, ahol mar ilyen szinten mennek a odamondogatasok. Eloszor is tok mindegy mit mond a ferj, ha kozosen fizetitek a hitelt, nem is kell, hogy kozos szamlarol menjen, akkor a birosag szepen odaiteli neked a reszed, ha nem irtal ala olyan szerzodest, ahol ennek az ellenkezojet vallalod. Szoval ettol ne felj. Amit mas irt korabban, hogy a szulok neven van, o pedig odaadogatja a kosztpenzt az gaz. Ott azonnal valni kell, mert minden forintot toled vesz el.
2021. jún. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor lehet házassági szerződést kötni. Ne hagyd magad kihasználni!
2021. jún. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Tehát a közös pénzből megy a hitel, de az egész ház az övé. Aha, meg ahogy azt móricka elképzeli.

Lehet persze bármilyen papírt írni, de én már nem hiszem, hogy egy ilyen húzás után tudnék ugyan úgy nézni a férjemre.

2021. jún. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Pont azon lennék ezek után hogy kiforgassam.Tudod mikor fizetnék egy olyan házat ami nem az én nevemen lesz.
2021. jún. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
66%
Neked is legyen különvagyonod! Váláskor nagyon jól jön ám...
2021. jún. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát a közös pénzből megy a hitel, de az egész ház az övé."


És a férjed aggódik, hogy kiforgatod? Éppen ő csinálja veled.

Ha a szülők nevén van a hitel és a férjed zsebből fizet, akkor örökre búcsút inthetsz a pénzednek.

2021. jún. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Én azonnal válnék és nem csak a ház miatt. Ha már ilyeneket vág a fejedhez, ez nem normális, ilyennel nem terveznék. És az nem elég, hogy válás esetén ki kell fizetnie, mert mi van hanem tud és csak húzódik a dolog? Ott kell hagyni a francba, mert nem mindegy, hogy mennyivel rövidít meg.
2021. jún. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem a hitel fele jár váláskor hanem az annak megfelelő tulajdonrész. Az ingatárak csúnyán meg tudnak ugrani. Ha a kérdező fizet 10 millió Ft-ot a hitel törlesztőjeként, azzal jó eséllyel nem.sokra megy mondjuk 15 év múlva
2021. jún. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 lizzi77 ***** válasza:
100%
Ha a szülőként a tulajdonjog, meg a Hitel is(elméletben csak így tud működni, mert más tulajdonába ugye nem lehet jelzálog ott felvenni), ti pedig zsebből fizetitek a törlesztőt anyós ék helyett, az kétszeresen is gáz, mert egyrészt válás esetén nem tudjátok bizonyítani, hogy ebből a célból utaltátok, másrészt a "majd oda ajándékozzák"-ra én nem alapoznék,meg gondol hát Ják magukat, vagy "majd úgyis megöröklitek" , vagy meghal esetleg az egyikük közben... Illetve az ajándékozást vissza is lehet vonni.
2021. jún. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Írjatok házassági szerződést. Csak úgy. Amúgy a barátnőm is így járt. a Szülők adtak pénzt kertes-házra, mikor már házasok voltak. Papíron lefektetve, hogy ők adták. Így a barátnőm nem kapott semmit váláskor a házból. Amúgy békében volt a válása, nem volt vita ezen.
2021. júl. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!