Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogyan tudnék hozzájutni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék hozzájutni a gyerektartáshoz? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
5 éve elváltunk, közös megegyezéssel.Egy fiunk van.Bíróság által megitélt gyerektartás, amit az exemnek kellene fizetnie, havi 25 ezer forint.Akkor 5 éve megbeszéltük,hogy mivel akkoriban nekem anyagi gondjaim nem voltak, neki viszont annál inkább szóbeli megegyezéssel eltekintettem attól,hogy fizesse. Időközben nekem meghalt a párom, rákbeteg is voltam, jelenleg is alkalmi munkákból élünk, most viszont kértem,hogy fizesse,mert már szükségem van rá. Ez másfél éve volt, azóta sem kaptam egy rongyos fillért sem! Neki sem sok van,értem én, de a mi szociális problémáinktól függetlenül van egy közös gyerekünk,akiről közösen kellene gondoskodnunk.Nem?én ejárok takaritani is,reggeltől estig dolgozom, napszámba is járok, neki csak egy munkahelye van,ami alig fizet.Ezt értem, de azt is látom, hogy nem tesz egyetlen lépést sem,hogy több bevétele legyen!délután hazamegy, ledől a nyugágyba,hogy ő ma már dolgozott...én meg földet bérelek,és túrom szabadidőmben is mindent megpróbálok,tanulok is,hogy érettségim végre befejezzem.Mit tehetek,hogy behajtsam rajta, ha nem is visszamenőleg,(hisz egykor megegyeztünk,nem csinálok a számból segget)de ezután rendszeresen negkapjam?hová forduljak,mert őt hiába kérem. Másfél év alatt ha akart volna tudott volna tenni lépéseket ez ügyben.
2010. szept. 1. 09:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Bírósághoz fordulj ahol megállapították a tartásdíjat, ott elmondhatod hogy x ideig szóban megállapodtatok hogy ne fizesse de y időkor szóltál neki hogy már fizetnie kéne...

Vagy keress fel egy bírósági végrehajtót aki behajtja tőle a pénzt. Ha továbbra sem fizet a gyámhivatalhoz fordulhatsz gyermektartás állam általi megelőlegezéséért.

Egyébként jó nagy hülyeséget csináltál hogy nem kéred jobb lett volna kész tőle és félre teszed ,de már mindegy.

2010. szept. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lehet kérni a válási okirat, végzés alapján fizetés letiltást. 6 hónapra visszamenőleg is vonni tudják ez alapján a béréből a munkahelyén a tartozást, de csak akkor, ha legálisan be van jelentve a munkahelyén.


A többi lehetőséget előttem már leírták.

2010. szept. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nagyon szomoru az esetedet, de hidd el, hogy nem konnyu.

Betudod perelni visszamenoleg is, es jogosan megis nyered, tehat megitelnek ezt Neked, de a baj az, amit az elozo is megemlit, hogy amikor nincs bejelentett m.helye, akkor nincs hiv.ber, tehat nincs mibol levonni!

Nem lehet Vele megallapodni, hogy ha nem is a megitelt tartast, de legalabb valamennyi osszeget adjon havonta?

2010. szept. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
első: én lennék hülye?amikor elváltunk neki egy csomó hitele volt, nekem a párom jól keresett..nem voltunk gazdagok,de megvolt minden ami kell...ő sírt,hogy nincs miből, mi felajánlottuk neki,hogy amíg egyenesbe nem jön nem kérjük a pénzt!egyetlen szülinap,ünnepre nem adott egy csokit se a fiának!!!!most meg nincs bejelentett munkája sem!
2010. szept. 1. 10:49
 5/8 A kérdező kommentje:
beszélni képtelenség olyan emberrel,aki 34 évesen dönt úgy,hogy neki elege van a felelősségekből...nem érdekli semmi, dolgozni is csak anyit hajlandó,ami feltétlenül kell a csekkjeire, utána csavarog, haverok,pia,nők..pont ugy viselkedik,mint egy kapuzárás előtti pasi...ja igen, és érdekes módon kettőnk közül én dolgozok reggeltől-estig, mégis neki van pénze a szórakozására,a motorjára,meg vadi uj konyhabutorra....nagyon érdekes...szóval egyértelműen látszik,hogy van jövedelme(de hogy miből?????) de bizonyítani képtelen vagyok,ezért kértem tanácsot!!!
2010. szept. 1. 11:12
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ilyen esetben a Gyámhivatalhoz érdemes fordulni és az állam megelőlegezi a gyerektartást, de a kedves apukának fel kell hívni a figyelmét, hogy előbb-utóbb bevasalják rajta.
2010. szept. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Bíroságon kérj gyerektartást bár ha nincs hivatalos melója túl sokat nem itélnek meg és visszamenőleg csak 6 hónapot kérhetsz. Ha nem fizet a bíroság megelőlegezi neked késöbb majd próbálják rajta behajtani.
2010. szept. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen....arról esetleg nem lehet szó, hogy úgy előlegezze meg az állam, hogy azt az összeget az ex házára ráterheljék?nemtom, csak mintha erről már hallottam volna....
2010. szept. 1. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!