Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válásnál a házasság alatt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válásnál a házasság alatt igénybe vett hitel feleződik?

Figyelt kérdés
Férjem a házasság alatt vett fel szabad felhasználású személyi hitelt, hitelkártyát, providentet és még ki tudja milyen kölcsönöket. Egyikben se szereplek adóstársként se sehogy. Még az sincs benne egyikben sem, hogy nős. Ilyen esetben feleződik válásnál a hitel összege?
2021. okt. 26. 23:34
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2021. okt. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg az adósság, a hitel is feleződik, nem csak a közös vagyon!
2021. okt. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ha nincs vagyonszerződés, az is feleződik
2021. okt. 27. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Automatikusan semmi nem feleződik, vagy minden vagyonelemről meg kell egyezni a bontóperben, vagy ha ez nem sikerül, akkor külön, a bontópertől függetlenül, vagyonmegosztási pert kell inítani.
2021. okt. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen "vagyonelem" a hiteltartozás is, csak negatív.
2021. okt. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Mikor én váltam, mi mindent feleztünk, kivéve a közös lakás önerejét ( neki 0, nekem 7m volt benne)

Mondjuk mivel a volt feleségem semmit nem tudott fizetni, a lakás őt illető részének az árából le lett vonva.

2021. okt. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, ez alapvetően közös hitel, tök mindegy szerepelsz e vagy nem adóstársként, házasok vagytok , házassági szerződés nélkül ami kitérne ilyen esetekre. A bontópernél úgy egyeztek meg ahogy akartok. Közösmegegyezéssel elváltok, akkor a férjed szépen elismeri,hogy ez az ő hitele, ő fizeti egyedül tovább.
2021. okt. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!