Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha nincs házassági szerződés,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha nincs házassági szerződés, akkor váláskor minden feleződik?

Figyelt kérdés
Csak elméleti a kérdés, egy vita miatt. Én úgy tudom ha pl van egy saját tulajdonú lakásom, ami az én nevemen van, de mondjuk 8év után elválunk akkor az ingatlannal mi újság? Feleződik? Vagy az esetleges válás után a volt páromnak nincs köze hozzá?
2012. febr. 20. 21:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg: amit papírral, hitelt érdemlően bizonyítani tud az egyik fél, hogy a házasság előtt szerezte, az nem számít közös vagyonnak. A többi dolog igen, az mondhatni feleződik. De a szabályozás még ennél is árnyaltabb, ezek a "legnagyobb" vonalak.
2012. febr. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Nincs köze hozzá-
2012. febr. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem feleződik. De ha pl. ő fizette a felújítást, akkor azt (vagy talán egy részét) ki kell neki fizetni. De a lakás nálunk sem feleződött. Sőt, én vittem egy 1,5 szobást a házasságba, a házasság alatt abból vettem nagyobbat plusz hitelt vettem fel. A lakás az én nevemre került. Most váláskor csak a már kifizetett hitel fele jár az exférjemnek.
2012. febr. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a saját lakásod házasság ELÖTT a tied volt, akkor az soha nem lesz közös tulajdon, igy nem is kell felezni.

A váláskor az a vagyontárgy (meg adóság) felezödik, amit a házasság fennállása alatt szereztek, mert a házasságban vagyonközöség van (ha nincs külön szerzödés), függetlenül attól, hogy kinek mennyi a jövedelme. Viszont a külön vagyonra (a házasság elött szerzett, vagy örökölt - ez akkor is is külön vagyon ha a házasság alatt örökölte valamelyik fél) a házasság alatt ráköltött összeg (kölcsöntörlesztés, felújitás) felezödik.

2012. febr. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Attól számít, hogy mi lesz majd a házassági közös vagyon része, és mi marad különvagyon.

Különvagyon, amit a házasság előtt szereztél, illetve, amit a házasság alatt örökölsz, te ajándékba kapsz, vagy amit egyértelműen - kifejezetten is - csak te magad szereztél meg.

Különvagyontárgyon közösen végzett beruházás erejéig a másik félnek is követelése lehet az adott dolgon.


A lényeg, hogy érdemesebb előre tisztázni a viszonyokat, elkerülendő a későbbi undorító és parttalan vitákat...

2012. febr. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A magyar jogban minden ami a házasság előtt a felek tulajdona volt az is marad a másik félnek nincs köze hozzá, ha az esküvő után örökölsz vagy ajándékba kapsz 1 ingatlant az is különvagyon,

Ha 10 milliós lakás hitelt vesz fel valaki az esküvő előtt váláskor nem követelheti hogy a másik fél is vegyen részt a törlesztésben mert ő is ott lakot míg a másiknak nem lesz tulajdonrésze.

2012. febr. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A házasság előtt és meglévő tulajdon, valamint a házasság alatt örökölt vagyon sajátnak számít a váláskor. Arra viszont vigyázni kell, hogy ha a házasság alatt bármit is költesz a lakásra, akkor a keletkezett értéktöbblet már feleződik. Fontos, hogy nem maga az összeg számít, amit ráköltöttél a lakásra, hanem az az összeg, amennyivel a felújítás miatt többet ér a lakás. Vagyis az ilyen jellegű értéknövekedés feleződik, az már közös vagyonnak számít. Az inflációs növekedés viszont nem. Tehát ha van egy lakásod, amire nem költöttél a házasság alatt, az akkor is kizárólag a tiéd, ha az infláció vagy az aktuális ingatlanpiaci helyzet miatt háromszor annyit ér, mint a házasság elején.
2012. febr. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!