Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Tartásdíj megállapításkor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tartásdíj megállapításkor figyelembe szokta venni a bíróság az 1 háztartásban 1 főre eső nettó jövedelmet?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor nekem lehet hogy csak a minimálbér után kell majd fizetnem. Ugyanis az exnejem apjának 300e felett van a nyugdíja, így 450e náluk a havi jövedelem. Dupla annyi az 1 főre eső jövedelem mint nálam.
2010. szept. 5. 18:21
1 2
 1/15 margoz ***** válasza:
28%

Gyermektartás dij meg állapitásánál,nem nézik hogy a nagypapa mennyit keres,nem az övé a gyerek.

A tartásdij a mindenkori jövedelem 25%-ig is elmehet,de nem értem a kérdést,sajnálod a gyerekedtöl a pénzt?

Nem ezen kellene sporolni!

2010. szept. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

Gondolom gy.tartás... nem a tefizudat nézik, hogy mennyi a nettó kereseted.Egy gyerekre 20 kettőre 40% szokott lenni általában.

Egy nagyszülőnek mi köze ehhez? Bármennyi legyen is a keresete/nyugdíja neked ahhoz semmi közöd!

2010. szept. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Bocs.A nem után vessző.Úgy van értelme annak amit írtam.
2010. szept. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
A bíróság azt állapítja meg amiben ti megegyeztek. Ha nem tudtok megegyezni, a munkabér 20%a illet egy gyereket. Ez két gyereknél 40, 3nál és ennél többnél viszont 50 %, ennél több nem lehet. Állapodjatok meg előre, a bíróság ekkor már csak jóváhagyja.
2010. szept. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%
Magyarországon leszarja a bíróság, hogy esetleg te éhen döglesz, az ex pedig luxus körülmények között él a gyermekkel. Nem érdekli, hogy az a havi 20-30 eft neked azon múlik, hogy egyáltalán legyen hol laknod (albérlet), míg az exnek ez a pénz a jövedelmének az 5%-a, van lakása (amit otthagytál neki a gyermekek miatt).
2010. szept. 5. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%

A 18.41.-nek igaza van! A bíróságot csak a nő érdeke érdekli,a gyereké sem igazán. Az apának pedig nincs más joga,mintogy fizessen,még akkor is,ha a maradékból nem tud megélni,és esetleg nincs hol laknia! Ha a nej pedig olyan szemét,hogy nem engedi az apjához a gyereket,akkor a gyerekét is elveszti.

Aki azt írta,hogy sajnálod a gyerekedtől a pénzt,az próbáljon megélni havi 40.000.- ft-ból!

2010. szept. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Az ügyvédem azt mondta hogy gy.t.dij megállapításkor a háztartásokban egy főre esőt nettót nézi a bíróság. Vagyis hogy mennyire van rászorulva az exnej. Ha külön élne a saját lakásában a gyerekkel, úgy nyilván más lenne a helyzet
2010. szept. 5. 19:09
 8/15 anonim ***** válasza:
50%

Én már sajnos kétszer elváltam.

Egyszer sem nézte a bíróság, hogy ki hol lakik, illetve mennyit keres. Rávágott egy százalékot, aztán jó napot.

Mondjuk nekem még ügyvédre sem volt pénzem, lehet az ügyvéd tud kezdeni valamit.

2010. szept. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a bíróság hibája: ez jogszabály, amitől nem lehet eltérni.
2010. szept. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
18:48-nak. Milyen 40e-ből? 2 hónapja már csak nettó 27e segélyt kapok, mert levonnak havi 13e-et!
2010. szept. 5. 19:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!