Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ez tendencia lett, vagy csak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez tendencia lett, vagy csak véletlen egybeesés? (nem provokatív kérdésnek szánom!) részletek lent ⬇️

Figyelt kérdés
A környezetemben az elmúlt egy-két évben több eset is történt (többek közt pont velem is ez történt), hogy az addig megbízhatónak, családcentrikusnak tűnő férfi egyik napról a másikra lelép egy nővel, több esetben anélkül, hogy megpróbálta volna helyrehozni az unalmassá vált, esetleg megromlott házasságát-kapcsolatát. Csak nekem tűnik úgy, hogy mostanában ez gyakoribb lett, mint pár évvel ezelőtt volt?
2022. jan. 13. 21:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tapasztalom ezt a környezetemben.
2022. jan. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
19%
en sem. a nok lepnek le az uj kanival mikozben kisemmizik a ferjuket es elidegenitik a gyereket tole...
2022. jan. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
15%
Ami unalmassá vált, azon már nincs mit helyrehozni. Az egy folyamat vége, ami a sokadik félve kérlelés után jött
2022. jan. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
30%

Igen, sajnos !

Szerintem ez az utóbbi 5 - 10 év tendenciája !

Rengetegen eldobják a meglévő házasságukat-kapcsolatukat még mielőtt megpróbálnák azt a meglévőt megjavítani !

Csak azt nem tudja senki megmondani , hogy ezek a "lelépők - eldobók"

mire alapozzák a döntésük helyességét, azaz miből gondolják, hogy azt amit 10 vagy 20 - 30 év alatt nem tudtak megtanulni kezelni értékelni,megjavítani, megbecsülni azt most az új ismeretlen valakivel tökéletesre fogják kivitelezni?

2022. jan. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
93%

Egyrészt, nyilván nem tudom, mennyi idős vagy, de öregszel, és a kor előrehaladtával elég cifra dolgokat lát az ember a környezetében. A negyvenes-ötvenes, gyerekes ügyefeleim sorra válnak, olyanok, akikről nem is gondolnád. (Hogy miért, azt már nem tudom, nem látok bele az életükbe). Egyszerűen ez egy bizonyos kor felett ez jellemzőbb, mint alatt.

Másrészt, nem látsz bele az életükbe. Nem tudod, hogy nem próbálta-e megoldani. Akkor sem, ha a feleség oldalát ismered, mert az éremnek két oldala van és a sztorik nem fekete-fehérek.

2022. jan. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
86%

"Egyszerűen ez egy bizonyos kor felett ez jellemzőbb, mint alatt."


Igen. SOk idő eltelt, megunták, megutálták egymást. Illetve kirepültek a gyerekek, megszűnt ez az összetartó erő is.

2022. jan. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
9%

Megint a férfi a szemét 😟

Megint a férfi a hibás mindenért.

2022. jan. 14. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
86%

"több esetben anélkül, hogy megpróbálta volna helyrehozni az unalmassá vált, esetleg megromlott házasságát-kapcsolatát"


Te ezt honnan tudod, ott voltál velük? Lehetséges, hogy évekig próbálkozott, próbálkoztak, csak te nem vettél ebből észre ebből semmit, mert mondjuk nem teregették ki, hogy vannak gondok.


Ráadásul elhidegülés után már nagyon nehéz újra egymásra találni. Ez egy folyamat, nagyon sok rossz döntés, elhanyagolás vezet idáig.


A környezetemben észrevettem, hogy sok férfi ÉS nő is lelép pár év után, és féléven belül új kapcsolata van. Egy ideig én sem értettem őket, de nem is találkoztunk napi szinten, Facebookra meg nyilván mindenki csak a szép dolgokat posztolja.


Utána én is kerültem ilyen helyzetbe. 5 éves kapcsolat volt, már az eljegyzés is megtörtént, de felbontottam. Nekem konkrétan exem vágta a fejemhez, hogy esélyt sem adok a megoldásra, holott rengeteg esélyt kapott. Mindig megbeszéltem vele a problémáimat, amelyekből a 4. év végére már borzasztóan sok volt. Akkor már több volt a rossz, mint a jó. Tudta, hogy már szenvedek a kapcsolatban, mégsem tett SEMMIT. Akik ismertek, pl. közeli családtagok voltak, látták, hogy boldogtalan vagyok, de a távolabbi ismerősök, régi egyetemi barátok elhűltek a szakításon, mert a képekről úgy tűnt, jól megvagyunk. (Pár havonta posztoltam.)

2022. jan. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
14%

Én meg ezt látom: házasság, 40-es korosztály. Minden rendben, a feleségnek meg nulla a libidója. Nincs szex, a férj meg vagy hobbit keres, vagy prostihoz jár. A feleség közli hogy ő nem érzi problémának a szexnentes házas életet, a férj szokjon hozzá, hiszen a szexet mindkét félnek akarnia kell.


Nem ártana lefújni a port a "szemét férj" sztereotípiáról, és a feleségeknek szembe nézni azzal, hogy mit művelnek!

2022. jan. 14. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
86%
#9. Azért te is elég egysíkúan gondolkozol, ha szerinted csak a szexhiány lehet a felelős egy házasság megromlásáért.
2022. jan. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!