Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha válás után nálam marad a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha válás után nálam marad a kislányom, utána megváltoztathatom a családnevét az apa (volt férj) beleegyezése nélkül?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretném ha a kislányom nem viselné tovább az apja családnevét, de sajnos nem tudom hogy ez lehetséges-e az ő beleegyezése nélkül....Segítenétek?
2008. dec. 15. 12:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Én is ebben a szituban voltam,vagyok.

Az első gyerekem az első házasságomból született.Amikor összeházasodtunk a mostani férjemmel,sokat gondolkodtunk a gyerek névváltoztatásán.A férjem szívesen a nevére vette volna.A gyereket az apja nem látogatja,nem is látogatta soha,és nem is fizetett gyerektartást sem soha.De ezeknek a dolgoknak semmi köze a névváltoztatáshoz.Én viszont úgy gondoltam,hogy majd döntse el a gyerek,amikor már döntésképes lesz,hogy milyen nevet szeretne viselni.Meg tudjuk változtatni később is,ha nagykorú lesz akkor már nem is kell apai engedély hozzá.Nálunk ez már csak 3év.Persze amíg kicsi volt örült a felvetésnek,de én nem voltam benne biztos,hogy jó ötlet ez egy életre.Azt pedig egyik válaszolónak üzenem,hogy az újabb házasságnak nincs köze hozzá,attól a gyerek még viselheti a vérszerinti apa nevét.És az apai jogokról hivatalosan a bíróság előtt nem mondhat le az apa,ezt én is akartam,de törvénybe ütköző.Ilyet nem mond ki a bíróság.A jogok gyakorlását lehet korlátoztatni,ha arra megfelelő indok van,de lemondani róla nem lehet újabb házasságkötés esetén sem.Ilyen nem létezik,hogy hivatalos apukacsere,anya férjhez megy újra,és a régi apuka már nem apuka azután.

Egyébként a gyámügyre kell mennetek,ha mindenképpen meg akarjátok változtatni a gyerek nevét.Ott kell lenned neked,az apának, a gyereknek,és a férjednek,aki a nevére kívánja a kicsit venni.De pl:ha útlevelet,csináltatsz a gyereknek,ahhoz is kell az apa jelenléte aláírása,hogy beleegyezik ezután is.Ahhoz,hogy ne kelljen,egy nyilatkozatot kell tennie az apának,hogy Te egyedül döntesz a gyerek ügyeibe az Ő beleegyezése nélkül.

2008. dec. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
49%
Én még annyit tudok neked segiteni nálunk ugy volt a párom nem szerete volna a nevére venni az anyuka meg szerete volna ha a párom nevét kapja.És ez alapján döntöték el akkor az anyuka nevét kapja mivel az apuka nem járul hozzá!De a gyerek anyakönyvébe ö áll mint apuka!Szóval szeritem ha te szeretnéd,az apuka meg nem akkor a gyámügy fogja eldönteni!De szeritem megkell indokolnod miért!
2008. dec. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
52%
Biztos, hogy lehet nevet változtatni a gyerekről való lemondás nélkül is. Egy ismerős családban nemrég változtatták meg a gyerek vezetéknevét pusztán esztétikai okból, csúfolták miatta az iskolában. Egyáltalán nem volt probléma abból, hogy így más neve lesz, mint az apjának.
2008. dec. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
A névviselés azon kevés dolgok közé tartozik, amihez akkor is szükséges az apa beleegyezése, ha akár el is van tiltva a gyerektől. Csak abban az esetben változtathatod meg a gyerek nevét te egyedül, ha az apa lemond a gyerekről. Tudom, mert megkérdeztem az ügyvédemet, nekem is jobb lenne, ha meg tudnám változtatni a gyerek nevét, de nem lehet, pedig az apja tök eltűnt, két év nem látta senki.
2008. dec. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
60%
De ha beadod a gyámügyön,hogy szeretnéd megváltozatani a gyereked nevét, akkor ök döntik el az apuka helyet!
2008. dec. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
93%
De értsétek már meg, nem döntheti el a gyámügy az apuka helyett, a törvény kimondja, hogy ehhez a döntéshez mindaddig joga van, amíg hivatalosan ő a gyerek apja. Nem az apát akarom védeni, mert szerintem is felháborító, hogy egy gyerekével nem foglalkozó ember (nálunk van így, a kérdezőnél nem tudom) ilyen jogot élvezhessen, de ettől még így van. Mondom, hogy megkérdeztem az ügyvédemet, és ő meg is mutatta, le van írva feketén fehéren, és meg is mondta, hogy nem lehet, csak az apa beleegyezésével.
2008. dec. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
60%
Az apának csupán csak ahoz van joga ,hogy a születési anyakönyvi kivonatban szerepel mint édesapa!Ha az édes anya lesz akinél a gyerek van ,akkor ö dönheti el ,illetvel gyámügyi engedély kell hozzá!Az más kérdés ,hogy a gyámügy engedélyezi-e!Megkell indokolnod miért pl:mint irta valaki azért mert csúfolják a gyereket a neve miatt stb..
2008. dec. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Én is epp ezt akartam meg csinálni és sajnos nem lehetett mert az a RO...ÉK volt férjem nem akart bele egyezni,a név cserére de viszont nem is látogatja a lány csak azért nem engedte a vezeték név cserét hogy engem boszancson. Semmihez nem kell a beleegyezése útlevelet csináltattam,nem kelett szóval csak a vezeték név cseréhez irásos beleegyezés kell,hogy le mond a gyerek vezeték nevéről!! Nekem ez nem adatott meg,SAJNOS PEDIG A LEGJOBB ÜGYVÉDEM VOLT,megjártam a gyámhatóságot is!! És hiába akartam ha az a semmire kellő nem!! A mostano férjem a nevére vette volna,ő is hozta vlna föl a dolgot,nekem eszembe se jutott volna,de nagyon sajnálom hogy nem sikerült! A lánym 5 ével lesz és 3 éve a mostani férjem neveli őt szólitja apának meg érdemelte volna a vezeték nevit!!
2009. jan. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!