Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás során ha a férj megrágal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás során ha a férj megrágalmaz az első tárgyaláson, annak milyen következményei lehetnek?

Figyelt kérdés

Unokanővérem, közel 20 év után beadta a válókeresetet, a férje iszik, verbális agresszióval tartja rettegésben a feleségét közel 10 éve és mindenkit ész nélkül fenyeget, részegen és józanul is. Az első tárgyaláson az ügyvédje azt mondta, hogy a feleség megcsalja a férjet, hogy nem is iszik (csak napi 1-2 pohárral saját bevallása szerint) , hogy egyébként meg mellette alszik a mai napig és főz meg mos rá. . . Hát persze, mert nem akarta még jobban elmérgesíteni a helyzetet. . .

Mit érhet el azzal, ha a rágalmakat az ügyvéd és hamis tanú segítségével neki hisznek?

Ki bizonyíthat olyan dolgokat, amik családon belül történnek, ha nem a gyerek? Hogy apa részegen maga alá vizel otthon, hogy éjjel 1-től cirkuszol hajnali háromig a gyerek szobájában, átrángatja a gyerekhez az anyát és ott cirkuszol vele stb. . . Igen, nekem pl. a gyerekek és az unokatesóm is elmeséli, én tanuskodhatok akkor? Vagy én nem vagyok hiteles, mert ők vidékiek én meg Pesten lakom? És ilyen esetben a 18 éves közös gyerek tehet vallomást?


2011. jún. 22. 23:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindketten megidézhetőv aytok, kérjétek a tankénti meghllgatásotokat, a bíróság elrendeli vagy sem-de az együttélő családtagot lehet, elfogltnak minősízik. Jó lenne, ha az általa elmondottakat megerősítené egy szomszéd, vagy ha tettlegességre fajlna a dolog-akkor rántsa fel az ajtót és csöngessen be, akárhány óra elrejthet egy kismagnót is, vagy csináljon úgy, mint ha telefonálna, és rögzítsen vagy 10 percet, ez nem Amerika, hogy a törvénytelen szközökkel fmegszerzett bizonyíték nem az, valamint én beszélnék a háziorvosával, értékelhető adta van-ami alátámasztja az italozást (laborlelet, EKG, májértékek, tachicardia stb) mondja l, mihez kell, és az ő tankénti meghallgatásást is elrendelhetik. Ha ilyen gennyes ez a bontóper, nem kellene nektek ügyvéd..? Nyilván neakar kimenni a volt közös lakásból, nem?
2011. jún. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
bocsánat a gépelési hibákért, család már alszik.
2011. jún. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
áh hogy lehet ennyi helyesírási hiba egy válaszban. a nyelvtantanárod biztos forgolódik a sírban. nagyon késő van.
2011. jún. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Istenem! valóban felháborító mennyi helyesírási hiba van ebben a válaszban.
2011. jún. 23. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az elsővel egyetértek. Jó 5letek ezek.

A másik 2-nek pedig, nem az volt a kérdés, hogy az első válaszoló helyesen ír vagy sem, ha pedig nem tudtok olvasni, sajnálom a magyar tanárotokat, biztos rossz évei lehettek, mikor ott tanultatok.

2011. jún. 23. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
a rágalmazás bűncselekmény, nem? mások jellemének alaptalan befeketítése... amúgy meg le lehet fotózni ahogy iszik meg alszik, pl kamerás mobil. stb.
2011. jún. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kedves nyelvészek! Tök sötét volt a szobában, és ennyire tdok vakon írni egy billegő laptopon. utolsónak: a rágalmazás valóban bűncselekmény, de ebben az esetben valószínűleg csak hétköznapi szófordulatról van szó. Ha a bíró észleli, hogy valóban bűncselekmény történt (pl. olyanokat állít, hogy a felesége keveredett bűncselekménybe), akkor a bíró hivatalból felfüggeszti a pert és szignálja az ügyészségnek. Remélem, most már makulátlan a helyesírásom, mivel látom is a betűket.
2011. jún. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sajnos semmit nem lehet tenni, ha a peres felek egymást rágalmazzák. Ha tanúról van szó, az más, neki kötelező igazat mondani, de az al-, vagy felperesnek sajnos nem. Engem is meggyanúsított a feleségem minden hazugsággal, rengeteg energiánk ment rá, hogy bebizonyítsuk, hogy nem igaz, de azt mondta az ügyvédem, nem tehetünk semmit, mert ő nem tanú. Ha peched van folyamatosan fog újabb hazugságokat kitalálni, és akkor majd neked is azzal mennek el a tárgyalások, hogy bizonygasd az igazad, és így majd nem jut időd a saját sérelmeidet előadni. De tanukat vigyél, azok nagyon sokat érnek.
2011. jún. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De mit számít, hogy igaza van, vagy nincs? Hiszen úgyis elválunk, a közös vagyon felét meg kell kapja a feleség, plusz a 16 és 18 éves gyerekek eldönthetik, hogy kihez akarnak kerülni, akkor mi értelme a rágalomnak? változik valami, ha mondjuk nem reagál valaki a rágalmakra? Kénytelen az ember inget-gatyát ráfizetni, hogy védekezzen vmi ellen, ami nem igaz, ha nem változtat semmin? Vagy változtat valamin? Ezt nem értem...
2011. jún. 23. 15:15
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia, én voltam az első. Nem mindegy, kinek a hibájából mondják ki a válást, ha nem közös megegyezéssel történik. A vétlen és rászoruló fél, házastársi tartást is kérhet , még a bontóper után is, ha 5 éven belül olyan helyzetbe kerül.

DE ettől is kézenfekvőbb, hogy esetleg nincs hova mennie. Ha kiskorú gyerek van, és a férfi a hibás (pl. hogy iszik, és ez a válóok) az asszonynál helyezik el a gyermeket (a 16 évest), és mivel a volt közös lakás használatában meg kell állapodni (vagy a bíróság dönt) ahhoz, hogy felbontsák a házasságot, kiteszik, úgynevezett lakáskárpótlás nélkül. Tehát ha pl. mindkettejük közös tulajdonában áll egy 2,5 szobás lakás, amin még hitel is van, amellett bontanák fel a házasságot, hogy megszüntetik a lakáshasználati jogát, de a hitel felét ráhárítják (részletben, vagy egészben, azért így írom, mert az ingatlanban nem kötelező megszüntetni a tulajdonközösséget a válás során, csak a lakás közös használatát). Ha tehát az ügyvédje addig csűri-csavarja, hogy egyik kutya, másik eb (bocsánat a hasonlatért), azaz ő iszik, de asszony meg ilyen meg olyan, esetlegesen megosztják a lakáshasználatot, és ottmaradhat az egyik szobában.

A harmadik lehetséges ok: a gyerekek használatának ellenértéke van. Amennyiben tehát lakáskárpótlás illetné meg, akkor is kiskorú gyermekenként 10-10%-ot vonnának le a neki járó vagyoni jutóból. Ennyiben megéri elhúznia az eljárást, mert ha a gyermekek már nagykorúak, ez a veszély sem fenyegeti.


Nagyon nehéz ennyi infóból kikövetkeztetni, de szerintem el kellene mennie a rokonodnak egy családjogi ügyvédhez. A helyi Ügyvédi Kamarában kellene érdeklődni, kit ajánlanak. Én egy idősebbhez mennék, az már nem pénzéhes. Csak a bontópert egy gyakorlott öreg ügyvéd megcsinál 50 ezer Ft-ért, és ettől többet perköltségért kér csak-tehát amit a másik félen be tud hajtani. Ehhez meg is kell nyernie a pert. Ha akarsz, írj privit, én is segítek, ha tudok.

2011. jún. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!