Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » El lehetne-e azt érni, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El lehetne-e azt érni, hogy a családi törvényeken változtassanak?

Figyelt kérdés
Fogjunk össze!
2008. dec. 18. 09:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
83%
Ez így elég tág fogalom. Pontosan min szeretnél változtatni?
2008. dec. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
72%

Akkor talán írja le mindenki, hogy min kéne változtatni, aztán fogjunk össze :)

Amúgy ha már itt tartunk, akkor én azon változtatnék (engem ez érint), hogy ha én, mint anya, egyedül gyakorlom a felügyeletet a gyermekem felett, az apának még csak láthatási joga sincs, mert sosem kérvényezte, akkor hadd legyen már jogom a gyermek névviselésében is egyedül dönteni, mint ahogy minden másban is (mert ezen kívül minden másban egyedül dönthetek, az apa nélkül), és hadd viselje már a csak általam nevelt, csak általam eltartott gyerekem az én vezetéknevemet.

2008. dec. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Igazatok van,fogjunk össze,mert én hiszek abban,hogy sikerülhet,mert lehetetlen nincs!

Az én bajom csak annyi hogy nem szeretném azt megengedni,hogy egy gyermeket a különélő szülő elvihesse magával 3 éves kora után!

Szeretném azt,hogy egy gyermek legalább elérje az iskoláskort,mikor tudna dönteni maga!Ezzel persze én nem tiltani akarom egyik szülőtől sem a gyerekét!

Csak ahogy manapság is halljuk mik történnek,pl:az apa kikezd a gyerekével,vagy kiviszi Külföldre...stb!

Egy kicsi törvénymódosítás kellene!Segítetek nekem ebben?

2008. dec. 18. 11:03
 4/25 anonim ***** válasza:
77%
Sajnos ez ennyire nem egyszeru. Mennyi alairasra van szukseged, azt tudod mar egyaltalan?
2008. dec. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem néhány aberrált idióta miatt baromság minden szerető édesapát eltiltani a saját gyerekétől. Anyából is van éppen elég, aki bántja és kihasználja a gyerekét, ennyivel minden újszülöttet lefoglalhatna az állam születésekor a kórházban.

Egyéb jó ötlet?

2008. dec. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
66%
Még annyit hozzá, hogy minden nő saját maga választja ki a pasit, aki gyereket csinál neki. Némi emberismeretet kellene inkább tanulni, akkor nem kötnének ki olyanok mellett, akik a gyerek épségét is veszélyeztethetik. Mert azért az igen ritka, hogy egy addig tökéletes jellemű és természetű férfi egyszer csak zaklatni kezdi a saját kölykét.
2008. dec. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
94%
Pedig sajnos elöfordul ez is!Az én apám sem ivott,aztán elkezdet inni meg agressziv volt velünk!A vége ,hogy retengtem töle mikor jött értem idönként kb. egy évben egyszer!Én is jelenkezem erre a családi törvények változtatására!
2008. dec. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
65%
A másik az én párom is kapok közben egy betegséget!Nem irnám le milyet!Én sem szivesen admád oda neki a gyereket amig kicsi ,hogy elvigye!Meg kitudja hova viszi!Pl.férfinek lesz egy másik párja.Azt te honnan tudod nem-e csinál valamit a gyerekkkel amig elviszi az apuka!Látni láthassa amikor akarja!
2008. dec. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
50%

Második vagyok. Én egyetértek a kérdezővel. Az együttélő szülő beleegyezése nélkül a másik fél ne vihesse el a gyereket.

De a másik, amit én indítványoztam, ahogy észrevettem, itt többeket is érint. Szóval ha egyszer az apa nem gyakorol(hat)ja a szülői jogait, akkor nehogy már az anya ne dönthessen a gyermek névviseléséről egyedül.

2008. dec. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
68%
Csak azt felejtitek el, hogy a különélő apa nem azért van külön, mert a gyereket nem akarja, hanem mert az anyával nem akar már együtt élni. A gyerekével való együttlakásról általában nem önszántából mond le, hanem mert a kicsi nem lakhat egyszerre két helyen. De attól még szerető és felelős szülő lehet.
2008. dec. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!