Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A válás és a vagyonelosztás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A válás és a vagyonelosztás külön van? Majd a válóper lezajlása után kell beadni a vagyonmegosztás iránti igényt?

Figyelt kérdés
2022. jún. 3. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy igen. Nemrég adtam be a papírokat, elsőként a házassági bontóper zajlik le (amely eljárás során megegyeztek a a gyerektartást, valamint a gyermekelhelyezést illetően), ezután pedig külön vagyonpert kell indítani.
2022. jún. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%
Én meg úgy tudom, ha meg tudtok egyezni akkor egyben, ha nem akkor külön.
2022. jún. 4. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A lányomék most váltak. Gyerek nem volt. Az első tárgyaláson elválasztották őket. A tárgyaláson csak a befizetett illetékről kellett nyilatkozni (a lányom fizette, nem kérte, hogy fizesse a férje a felét) és a férjnek arról, hogy az utolsó közös lakhelyükről (ami a férjem és az én tulajdonomban volt akkor is), a férj elköltözött, visszatérési szándék nélkül és lakáshasználati jog ellenértéke iránti igénye nincs.

Külön rákérdeztek a vagyonmegosztásra, arra azt mondta a bírónő (benne van a jegyzőkönyvben), hogy a bontóperben erre, de még az erre irányuló nyilatkozat jóváhagyására sincs lehetőség.

Ha bírósági vagyonmegosztást szerettek volna, akkor arra külön pert kellett volna indítani a bontóper jogerőre emelkedése után (megegyeztek bíróság nélkül)

2022. jún. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Utolsó hsz., ha van megállapodás, jogerősen lezárul a bontóper, de valami miatt a másik fél vagyoni követeléssel lép fel, perújrafelvétellel követelheti a vagyon egy részét?
2022. jún. 4. 11:30
 5/9 A kérdező kommentje:
A bontóper megindításakor miért kell beadni a vagyonmegosztási megállapodást, ha az nem tartozik a válóper részéhez?
2022. jún. 4. 11:35
 6/9 anonim ***** válasza:
62%
Azért kell beadni, mert váláskor ez is "járulékos kérdésnek" számít. Nálunk is úgy volt, hogy először a válóperben született egy részítélet, majd utána fordultunk rá a vagyonjogi kérdésekre.
2022. jún. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A bírónő azt mondta, hogy ha vagyon megosztást akarnak (bírósági úton), akkor külön vagyonmegosztási pert kell indítaniuk a válás jogerőre emelkedése után. Azért kérdeztek rá, mert volt egy lízingelt autójuk amiben az egyikük adós, a másikuk kezes volt és az autó lízing szerződés módosításához a nyomtatványban kérte a bank a jogerős bírósági végzést a vagyon megosztásról. (volt más autó és haszongépjármű is a nevükön amit házasság alatt szereztek, de azokon nem volt hitel, vagy elidegenítési jog, vagy bármi más)

A keresetlevélben megadták ezeket is, de az a rész nem érdekelte a bírónőt.

Passz, hogy miért kérdezik. Isten és a bíróságok útjai és szándékai kifürkészhetetlenek.

Ha nincs gyereketek és vagyonjogi vitátok, akkor hamar lezajlik a válás.

A lányomék közös megegyezéssel váltak, már az első tárgyaláson lemondtak mindketten a fellebbezési jogukról, így záradékolták is a bontóperi ítéletet, hogy "jogerőre emelkedett és végrehajtható" Így már akár másnap mehetett volna a nevét megváltoztatni.

A vagyonjogi kérdésekben is meg tudtak egyezni, nem kellett hozzá bírósági per. Végül a bank is elfogadta a válásról szóló ítélet mellett a 2 tanús megállapodást a vagyonmegosztásról a lízingszerződés módosításhoz.

Nálatok van gyerek? A közösen szerzett vagyonról meg tudtok magatok között egyezni?

2022. jún. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nincs gyerek, nincs közös vagyon. A per lezajlott, a válás közös megegyezéssel megvolt.Csak azt nem tudom, hogy esetleg utána indíthat-e a "válótárs" vagyoni pert?
2022. jún. 4. 16:00
 9/9 qkker1 ***** válasza:
57%
Ha mindenben meg tudtok egyezni, és ezt az ügyvédek is beadják a bíróságra, akkor simán megvan együtt a kettő, ha nem, akkor több tárgyalás lesz.
2022. jún. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!