Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a vælóper menete? A férjem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a vælóper menete? A férjem ma jelentette be hogy válni akar pénteken megy ügyvédhez. Velem nem beszélt erről. Van 2 gyerekünk és hitelünk. Az összes pénzünket elrakta előlem nem bízik a bankokban.

Figyelt kérdés
Sajnos nem ęrtem az egészet lelkileg terrorban tart, a lakæs 53 nm. 1+2 feles alapból 6 M volt abból én fizettem 3,5 M óta de belementem az 50-50%ba. Nem tudom mire számíthatok

2022. jún. 13. 06:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Keresel egy ügyvédet.


A továbbiakban ő részletesen lépésről lépésre mindenben fog segíteni.

2022. jún. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
ÜGYVÉD!!!! MOST! ÉS NE MENJ BELE AZ 50-50%BA! HA TE FIZETTED, MÉG HAZASSÁG ELÖTT, AKKOR A TIÉD! De ugyved azonnal
2022. jún. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

2


Szerintem arra értette, hogy annak idején, az ingatlan vásárlásakor ment bele az 50-50 % tulajdonrészbe annak ellenére, hogy a 6 milliós vételárból ő fizetett 3,5 milliót a férje pedig a maradék 2,5 milliót.


"Az összes pénzünket elrakta előlem nem bízik a bankokban."


Mikor vette ki a bankból, és kb. milyen összegű közös megtakarításról van szó, ami a házasságban közös vagyon, és amiből a fele neked járna válás esetén?

2022. jún. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt elfelejtettem írni, hogy tényleg okvetlenül keress te is egy ügyvédet, ahogy a többiek tanácsolták.
2022. jún. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mekkorák a gyerekeitek?


Mennyi hitelt kell még visszafizetnetek? Lakáshitel arra az ingatlanra, amiben éltek, vagy más célra vettétek fel?

2022. jún. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszadók! A házasságunk 10 éve köttetett, előtte 3 évig együtt éltünk.Munkahelye nem volt, balesetet szenvedett, kb fél év kórház, a többi otthon, majd 4 órás munkahelye volt. Aztán lett 8 órás, így tudtunk hitelt felvenni. A gyerekek 1 fiú 10 1 kislány 7 éves. A vagyon úgy volt, hogy a lakás vásárlás előtt Önkormányzati lakásban éltünk, amit én kaptam és újítottam fel, majd a házasság alatt vásároltuk a lakást. A szerelem az butít.......... az összes megtakarításomat beleadtam az önrészbe, hogy lakást tudjunk venni. Most azzal zsarol, hogy készített bútort a gyerekeknek -ezt közös pénzből -és az Ő munkadíja ér annyit mint az én pénzem. Édesapám után örököltem, abból kocsit, telket vettünk.

A lakáshitelből kb 1,5 millió van hátra. Szoc. polt sajnos nem tudtunk igénybe venni.

A pénzünk soha nem volt bankban, elméletileg külön kasszán vagyunk. Ő fizeti a hitelt (havi 40 ezer) és élelmiszert vásárol. A lakással és a gyerekekkel kapcsolatos kiadásokat én fizetem. Az én számlámon van pénz, Ő minden hónapban az utolsó forintig felveszi a számlájáról a pénzt.


Köszönöm a tanácsokat, valószínű tényleg ügyvédet kell keresnem, csak valahogy szeretnék mielőbb szabadulni ebből a helyzetből, már a gyerekek is érzik, látják, hogy van valami....

2022. jún. 15. 12:25
 7/9 anonim ***** válasza:

Na igen, keress ügyvédet, de ne feledd, hogy a gyerekek miatt valamiféle modus vivendit ki kell tudnotok alakítani. Valójában, 100%-ig soha nem fogtok elválni a gyerekek miatt. Amennyiben a partner beszámítható, én első körben megpróbálnék mediátorhoz menni, utána ha a dolog tényleg válásba torkollik, akkor a közös megegyezésre törekednék. Ha a partner bolond vagy nem tárgyalóképes, akkor van szükség ügyvédre. Alapvetően egy házasságban vagyonközösség van, ilyen 42-58% befizetésnél, egy hatmilliós lakásnál, 10 év után nincs miről beszélni. A telek és a kocsi már más kérdés, ha azt külön az örökölt vagyonból vetted (persze az sem mindegy, hogy mikor).


Az első és legfontosabb, hogy kiderítsd, hogy beszámítható-e, mert ha igen, akkor meg kell vele egyezni, és számíthatsz tőle gyerektartásra is.


Érdemes lehet felmérni a telek és a kocsi árát, ha oda jut a dolog, hogy ki kell vásárolnod a tulajdonrészét a lakásból, akkor meg tudod-e tenni. Illetve kérdés, hogy a telek és a kocsi a te neveden van-e, mert ha igen, és úgy látod, hogy nem számíthatsz tőle korrekt eljárásra, akkor ideje azonnal eladni, még mielőtt a keresetet benyújtja.

2022. jún. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy válóperes ügyvédhez fordulj!
2022. jún. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi lett azóta?

Hogy sikerült a válás?

2023. júl. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!