Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy kell elinditani egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy kell elinditani egy válópert?

Figyelt kérdés
Már egy ideje válni akarok,de a férjem nem akar,konkrétan nem mondtam még ki,de célozgattam rá.Erre ő,hogy ő nem éli túl ha elhagyom, meg veszekedéskor egyértelműen tudtomra adta,hogy ő nem békességben intézné,a gyerekeket is elvenné. Mennyire van joga,eltudná venni tőlem őket?Egyébként én a békesség híve vagyok, megegyeznék vele,a gyerekeket sem tiltanám el tőle.A másik hogy van közös lakásunk,amit csokra vettünk,tehát hitel van rajta.Ezt hogy lehetne intézni,ellehet e adni?Vagy hogy működik?Csak az lenne a jó ha eladnánk elfeleznénk az árát,és venne mind2-őnk magának.Az a baj,ha ő ebbe nem megy bele,pénze nincs hogy engem kifizessen.Ha volt valaki hasonló helyzetben segítene nekem,elmagyarázni,mi hogy működik?

2022. jún. 14. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül is beadhatod a válást és el is választanak. Érdemes ügyvédet felkeresni, ha ennyire nem vagy képben, aki mindent elmond, megír helyetted, neked majd csak postára kell adni egy (azt hiszem 30ezer forintos) illetékbélyeggel.

Ha nem tudtok megegyezni, arra számíts, hogy évekig is elhúzódhat.

Elvenni a gyereket egyikőtök sem tudja a másiktól, hacsak a másik nem teljesen alkalmatlan.

CSOK-ról meg pl. itt írnak:

[link]

2022. jún. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy ügyvéd mindent elmond amit a válásról tudnod kell és vázolja a lehetőségeidet. Emellett be kell menned a bankba is ahonnan a csok-ot kaptátok és kérni, hogy mondják el részletesen válással járó következményeket. Ez utóbbi talán a legfontosabb, mert nagyon drágák lesznek a büntetőkamatok, ne érjen váratlanul.
2022. jún. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%
Keress ügyvédet! Miért netes idegenektől várják az emberek a megoldást a nagyon is komoly jogi problémáikra? Itt bárki bármi hülyeséget leírhat.
2022. jún. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mindenki élete más. Ha tényleg eldöntötted hogy válni akarsz, akkor menj el egy ügyvédhez és kérj jogi szaktanácsot. Egyik ismerősöm is ezt csinálta. Kb. 10 ezer Ft volt a szaktanács. Felvázolta az ügyvédnek az ő helyzetét aki elmondta neki, hogy milyen jogszabályok vonatkoznak rá, és mi jár neki a vagyonmegosztáskor. Ismerős ezután hazament és gondolkodott két napig (eldöntötte hogy biztos válni akar), majd visszament az ügyvédhez akit felkér hogy képviselje az érdekeit és segítsen beadni a válási papírokat. Ők a férjével a válás összegét is megfelezték, ami akkor 30 ezet Ft volt (15-15 ezer Ft/fő). Plusz amit még az ügyvédnek fizetett mert nála kellett írni még valami jogi papírt a vagyonmegosztás miatt.

Mindenkinek (férfiaknak és nőknek is) jogában áll ügyvédtől segítséget kérni!

Főleg akkor javasolt ha vannak gyerekek, CSOK, babaváró vagy egyéb hitelek.

Én azt gondolom úgy tisztességes ha mindkét félnek van külön ügyvédje, aki az érdekeiket képviseli. Az a biztos. De jobb ha előbb otthon ketten a felek megegyeznek és úgy van elindítva a válás (így nem kell évekig pereskedni).

2022. jún. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem lesz békés válás az első lépés, hogy felkeresel egy válóperes ügyvédet. Minden másról már vele egyeztess.
2022. jún. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ideális eset a közös megegyezés. Természetesen a váláshoz nem kell, elég a te általad kimondott nem, meg a 30 000 Ft illeték.

[link]

A gyerekeket nem tudja elvenni, ez tőle szimplán fenyegetés, felesleges komolyan venni!

Ha nincs pénzed ügyvédre, akkor menj el a családsegítőbe, ott tudnak segíteni, lelkileg, és ügyvéddel is.

2022. jún. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A bontóperi kérelem csak akkor 30 ezer, ha magad adod be. Ha ügyvéd írja, az sokkal több. Nekem a sajátot visszadobták...


A gyereket az anyjától leginkább csak nagyon indokolt esetben veszik el (drog, alkohol, prostitúció, talán mentális betegség), szóval erre kicsi az esély.


Ha már így áll hozzá, akkor sajnos a megegyezés lehet nem fog menni, úgy viszont valóban évekig tarthat.


A hiteleket nem tudom hogy van, lesz majd vagyonmegosztás is, de ezekre mind magasak a büntetőkamatok, ne érjen váratlanul

2022. jún. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nem tud kifizetni a házból és eladni sem hajlandó, akkor vagyonmegosztási per, árverezés, soká eltarthat. De van az a helyzet, amiko rnincs más megoldás.
2022. jún. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!