Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Van olyan mártír, aki a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan mártír, aki a történtek után normális viszonyban tud maradni, és sosem mond rosszat a volt férjéről, a gyerekek érdekében? (lent részletezem)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Muszáj kiírnom magamból, mert egyszerűen nem tudok továbblépni, mindig történik valami, ami felbosszant a volt férjemmel kapcsolatban...

Ti tudnátok normális kapcsolatban maradni, ha a volt férjetek többször megcsalt volna (sosem derült ki a házasságunk alatt, olyan sunyi módon tudta intézni), de miután szétmentünk, utána - minden mindegy alapon - beismerte. Többek között, amikor terhes voltam, akkor szeretője volt. Egyébként meg alkalmi félredugásai. Aztán végül (miután mellettem, az én segítségemmel) sikeres vállalkozó lett,(addig átlagkeresetű ember volt, úgy, ahogy én is), lelépett egy fiatalabb, gyermektelen nővel, de előtte biztosra ment, 1-2 hónapig a szeretője volt a nő, csak miután biztos lett a kapcsolatuk, utána lépett le vele. Azóta fizeti a gyerektartást (2x40 ezer), ami ahhoz képest, hogy ők mennyiből élnek, nem egy nagy összeg. Ezen felül a 2 gyerekére nem költ, nyaralni még pár napra sem vitte őket, csak a nővel utazgatott mindenfelé a nyáron. Nekünk nem segít semmilyen formában, sem anyagilag, sem ha valami ügyintézés van a gyerekek dolgában, sőt, van amiben hátráltat is (pl személyi meghosszabbításához nyilatkozat kitöltését halogatja). Velem flegma, lekezelő stílusban beszélt, és miután nem vagyok hajlandó vele szóban kommunikálni, csak írásban,még ő van megsértődve. Ti, ha ennyi sz@rt kellett, kellene elviselni az exetektől, tudnátok vele együttműködni, róla normálisan beszélni, akár a gyerekek előtt is? Még azt hozzátenném, hogy a gyerekekkel válás előtt sem volt túl szoros a kapcsolata, azóta is kéthetente-egy-hétvége-apuka, és maximum családi programokra mennek, ahol mindenki láthatja, hogy ő szuperapu... Ez jó hosszúra sikerült, remélem azért van, aki elolvassa...


2022. aug. 28. 10:22
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%

Nyilván nem kell jó pofát vágnod a dolgaihoz.

A gyerek előtt sem feltétlenül kell szidnod mint a bokrot, viszont csak azért nem kötelező vele jópofizni, mert így illik...

2022. aug. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
1: Az a baj, hogy mindig történik valami, ami felbosszant, és ilyenkor van, hogy nem tudok lakatot tenni a számra. Pl a nagyobbik gyerek a születésnapjára kapott egy ajándékkártyát. Ki is találta, hogy mit fog venni rajta. Viszont most a volt férjem ragaszkodott hozzá, hogy vigye magával az ajándékkártyát a gyerekünk, és majd ők megmondják, mit vegyen rajta. A lányom meg tőlem kérdezi, hogy miért nem vehet, amit ő szeretne, én meg mérgemben már nem tudtam mást mondani, mint, hogy "apád egy f@szfej, azért nem" ... Egyszerűen már nem mindig tudom visszafogni magam. Próbálom, de nem tudom.
2022. aug. 28. 10:41
 3/22 Mathus ***** válasza:
96%

a kérdésre: próbálj meg érzelmileg kilépni a helyzetből, "minősítsd át" fejben mondjuk munkakapcsolattá. teszemazt van a cégnek ahol dolgozol egy üzleti partnere, akit te nem kedvelsz. de a cégnek az a pénzügyi érdeke, hogy ne szakadjon meg vele a kapcsolat. próbáld meg így kezelni, nyilván nem vagytok együtt, de a "céget" működtetni kell.

tudom és megértem, hogy sok energiát tettél bele ebbe a házasságba, és más "aratja le a babérokat", de ahogyan a volt férjedet is tudtad fejleszteni, úgy most rajtad a sor, magadat fejleszd. ugyanolyan sikeres leszel, és a legkisebb sikerek is hatalmas energiabombaként fognak hatni.

2022. aug. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
3: Értem, amit mondasz, és teljesen igazad is van. Jó lenne így kezelni, de az a baj, hogy ennyi sérelemmel a hátam mögött nehéz objektíven hozzáállni, mint ahogy az ember azt a munkája során teszi, ahol nem ilyen intenzívek az érzelmek.
2022. aug. 28. 11:10
 5/22 anonim ***** válasza:
60%

Én nem tettem lakatot a számra. És soha nem is fogok.Nem mentegetek egy szàndékosan fa.szfejet senki előtt sem a tettei miatt. A gyerek meg nem hülye, látja az apja viselkedését. Ennek idővel meg is lesz az eredménye. Nálunk már meg van. A lányom tudja, hogy a nemzőjére nem tekinthet apaként, mert soha a büdös életben nem számíthat rá semmiben sem. Ő is ugyanígy áll ehhez a sperma adóhoz. És a fél testvére is ugyanígy viselkedik ezzel a lénnyel. Az sem számíthat rá az anyja halála után, inkább a nevelő apjával maradt.

Szóval, magyarázkodjon ,meg szépítsen a franc emiatt a fa.sz miatt.Ha így viselkedik, vállalja a felelősséget ő a saját baromságai miatt.

2022. aug. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Mathus ***** válasza:
77%
#5: nem azért adjuk meg a tiszteletet a másiknak, mert ő olyan-amilyen, hanem mert mi ilyenek vagyunk.
2022. aug. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
94%
Bocs 6-os, én csak azt tisztelem, aki rászolgált arra, hogy tiszteljem. Ő viszont az összes maradék tiszteletet is eljátszotta már 18 év alatt.
2022. aug. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
80%
De a gyermek szemében nem lehet celunk lejaratni a szülőt mert neki ő az anyja v apja. Ha azt hallgatja hogy az anyja egy büdös k.vagy az apja egy tròger az benne sulyos sérülèst fog okozni ami kihat a felnőtt korára. Ehhez kell baromi nagy önfegyelem. A gyerek majd a tapasztaltak alapjàn kialakìtja a sajàt vèlemènyèt.
2022. aug. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Mathus ***** válasza:
100%

#8: ott a pont. a párkapcsolati problémakezelést úgy átveszik a gyerekek, mint a pinty.

ha verbális erőszak, van akkor azt, ha az egyik fél folyton meghunyászodik, akkor azt, ha masik kilép a kommunikációból és lépten/nyomon minősít, akkor azt.

2022. aug. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
64%
9 es igen szerintem is a kisgyerek felnőtt koràban azt a konfliktuskezelèst fogja tovàbbvinni amit làtott gyerek koràban. Pl ha kislàny, úgy fog viselkedni a pàrjàval mint az anyja.Ezèrt amit a szüleitől làt meghatàrozza a pàrkapcsolat teremtő kèpessègèt.
2022. aug. 29. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!