Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Azt hittem a válás után majd...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azt hittem a válás után majd lesz újra párom, stb aztán azóta se semmi?

Figyelt kérdés

Sokáig nem akartam válni a feleségemtől a gyerekek miatt. A volt feleségem egy őrült, ütött engem, szidott, stb. hülyeségek miatt is, pl este nem volt bezárva kulccsal az ajtó. A második gyerek születése után őrült meg jódolgában. Részletezni nem akarom, mert úgyis a férfi a rossz, bűnt követ el, hogy dolgozik 5-ig, míg szegény nő otthon rohad meg gyesen.

8 éve volt a válás, 38 vagyok. Azt hittem még viszonylag fiatalon lehet esélyem egy boldogabb, új életre. Családom beszélt rá a válásra mert nem tudták nézni mennyire kivagyok. Győzködtek, hogy lesz majd valakim, stb. Az egésznek az lett a vége, hogy anyagilag ki lettem semmizve, a gyerekeim ellenem lettek nevelve, szóba se állnak velem. Erölködök azért a mai napig, hátha, nem adtam fel. Nagynehezen összekaptam magam anyagilag DE egy gyermektelen nőnek nem kell egy panelos, Suzukis elvált apuka, egy többgyerekes nőnek a gyerekei miatt úgyszintén komolyabb anyagi igényei vannak. Rengeteg ismerkedés után jutottam erre, kb eláshatom magam. Azt mondom utólag, ami a legjobb barátomnak volt az álláspontja: tűrd a hülyeségeit, hallgass, aztán keress egy szeretőt. Van pénzed, jó autód, én ezt tenném. Nem hallgattam rá, pedig lehet, hogy igaza volt. Újépítésű lakásban laktunk, német autónk volt, nyaralni jártunk, stb. Most itt vagyok csövesen, fizetem a gyerektartást, a gyerekeim meg látni se akarnak. Tök egyedül. Anyám azóta meghalt aki a legjobban győzködött, nővéreim Amerikába és Angliába költöztek, kb nem maradt itthon rokon akivel beszélhetnék.

Másnak összejött az új élet? Irigyellek titeket! Én már el se tudom képzelni. A nőkre már rá se nézek sehol, minek? Ha 30 évesen nem kellettem, 38 évesen kopaszodva már nem is fogok. Most utólag mondja a sok okos, hogy el kellett volna szépen rejteni a pénzemet, ráiratni az Anyámra, odaadni neki, hogy őrizze meg, de hülye voltam. A volt feleségem semmivel jött a házasságba és túlzással de mindent vitt.


2022. szept. 16. 14:10
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
87%

Jaj, meg is sajnáltalak volna, ha nem jössz ezzel a "feleségem semmit nem hozott, de minden vitt, ki lettem semmizve" szöveggel.


Sem a te házasság előtti különvagyonod, pl. lakás, sem a házasság után szerzett egész vagyont nem tudja vinni egyik fél sem, ez csak ilyen gyk-n kitalált kamu.


Nálunk is volt ilyen a családban, mikor váltak, a nőci azt mondta a férjének, kifizet neki 5 milliót a kb. 30-at érő házból, a hülye meg belement, pedig akkor is mondtuk neki páran, hogy ne csinálja már. Na, ő a nagy "kisemmizett" :D


Aki hagyja magá, meg is érdemli.

2022. szept. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
100%
Pedig gyerekes elvált nő a megoldás. Magam példájából kiindulva, nem feltétlen eltartót meg apukát keresnek, esetleg "csak" társat. Nem könnyű, de lehet találni.
2022. szept. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:
Khmm. Nem kell megsajálni. A következő volt: palimadár voltam sajnos. Volt egy saját lakásom amire kizárólag én kerestem meg a pénzt és egy örökölt. Mindkettő szoba-konyhás volt, a sajátom újépítésű, a másik ki volt adva. A házasodás után a feleségem bogarat ültetett folyamatosan a fülembe, hogy gyerekkel kicsi ez a lakás, adjuk el mindkettőt és abból vegyünk egy nagyobb újat ahol lesz a gyereknek szobája. Én úgy örültem, hogy apa leszek, hogy csak azon járt az eszem, milyen jó lesz a kicsinek a saját szoba. El lett adva mindkét lakás, így lett a házasság előttről hozott vagyonból közös vagyon az új lakás formájában. A váláskor a feleségem úgy ment bele vita nélkül, hogy a gyerekek miatt 2/3-1/3 arányban osztozzuk az eladás után. Az autó nála maradt. Utána is hülye voltam, nem vettem azonnal lakást magamnak mert nem tudtam mit akarok. A lakásárak meg úgy felmentek hogy egy panelre telt. Feleségem jól járt, a pénzből vett egy 70 m2 új lakást, most dörgölte az orrom alá, hogy 100 millióért hirdetik jelenleg. Az én 16 millióm ami volt akkoriban, majdnem elég lett volna egy olyan lakásra amim volt előtte, csak hülye voltam, nem gondoltam bele az áremelkedésbe.
2022. szept. 16. 14:28
 4/44 anonim ***** válasza:
77%

Kisemmizve nem lettél. A házasság alatt szerzett vagyon fele illetett meg.

Fizeted a gyerektartást? Ez teljesen természetes.

Gyerektelen nők nem lelkesednek egy elvált többgyerekes férfiért? Igazuk van.

Elvált, gyerekes anyukánál lehet esélyed ha normálisan, tisztelettel állsz hozzá, nem pedig úgy hogy örülj ha mag akarlak....

2022. szept. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
10%

"hogy anyagilag ki lettem semmizve,"


És hogyan lettél kisemmizve? A vagyon felét te vitted. Kisemmizted a feleséged?



És te mivel menttél a házasságba? Csak mert ha mentél is valamivel, az a magánvagyonod és senki nem "viszi".

Ja, és mit szóltál volna, a feleséged is anyjának adja a közös pénzeteket?

2022. szept. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
20%
Mi pl. Pont azert valtunk tobbek kozt mert anyukaja apukaja a ferjemnek nagyon ellenem voltak, pont ez ment hogy jaj az a budos szuka ki ne forgassa oket, tuntettek el a penzt mindent. Egy nagyobb lakast bem birt vennu, hogy a gyerekunk ne a furdoszobaban lehessen csak kulon, csak hajtogatta nincs penz. Mikor valtunk, mindent otthagytam a hazastarsi kozos vagyonbol mert olyan agressziv volt, a birosagon is hazudott a penz miatt nehogy meg veletlen elperelhem, kimenekitett mindent. Mikor elvaltunk, vett egy nagy hazat, uj autot maganak es a gyereket is vitte felesbe mert megmondta nem fizet egy vasat sem gyerektartasra. Te egy kisse hajazol erre a tipusra es anyadek neked is rendesen szetcsesztek a hazassagod meg persze te is, mert vmiert nem volt elegedett veled a parod. Azran meg gyerektelen fiatal not akartal pont mint az exem. Persze neki sikerult is mert hat a penzt kimentette, de az ilyen emberek mind gatlastalan emberek, sose lesznek boldogok. Te se, mert te is ilyen belsovel vagy megaldva, csak te elszartad a lepeseket.
2022. szept. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
68%

"El lett adva mindkét lakás, így lett a házasság előttről hozott vagyonból közös vagyon az új lakás formájában."


Nem igaz. Ne hazudj. Magánvagyonból vett ingatlan is magánvagyon lesz.

2022. szept. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 Hellmano ***** válasza:
82%
Ez van és gondolom cserébe még jól se nézel ki, hogy esetleg akadna valami a horogra addig, míg ki nem derül ki/mi vagy.
2022. szept. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
95%

Ha volt két lakásod, és abból vettétek a közös lakást, akkor nem jár automatikusan az egész lakás fele a feleségednek, csak a maradéknak.


De ne állítsd már be úgy, hogy ki lettél semmizve, mikor te voltál a hülye.

2022. szept. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
83%

Azért a sebek nyalogatásán túl még tudnál tenni egyet, s mást:

eladod a lakásod és mész a rokonok után külföldre. A gyerekeidnek nem hiányzol, akkor legalább az egzisztenciális nyűgök megoldódnak, mindenesetre valóban elkezdenél egy új életet.

Vagy eladod a lakást, kibérelsz egy lukat és elkezdesz keményen inni. Akkor kb. 5 éved van még, de legalább nem nyomaszt többet a jövőd kilátástalansága és bónuszként a hálátlan kölykök sem látnak semmit a maradék örökségből, mire végzel a projekttel.


Vagy találj ki valami neked tetszőt, szabad vagy... csak az önsajnálaton kívül is kezdj bele végre rendesen valamibe.

2022. szept. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!