Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Folyamatban lévő válás esetén,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Folyamatban lévő válás esetén, hatályban lévő ideiglenes intézkedés (kapcs.tartásra / "láthatásra" vonatkozóan) mellett milyen érdeke lehet a különélő szülőnek abban, hogy a válás minél inkább elhúzódjon?

Figyelt kérdés

Jelentéktelen dolgokba belekötve, hazugságok tömkelegét állítva (a zöme egyértelműen cáfolható írásos bizonyítékokkal, hangfelvételekkel, fotókkal), ahol csak megy az idő azzal, hogy ezekre reagálni kelljen. Miért nem érdeke valakinek, hogy minél hamarabb, minél normálisabban lezáruljon ez a folyamat, különös tekintettel a gyerekre az egészben?

Nem szeretnék részleteket írni, önigazolni sem, csak meg szeretném érteni, mivel tudnám segíteni azt, hogy előrébb lépjünk ahelyett, hogy nettó időhúzás zajlik.

Az egyik tippem a jelenlegi közös felügyeleti jog megtartása és ezen keresztül a gyerek dolgainak szabotálása (csak mert megteheti), a másik a jelenlegi alacsony összegű tartásdíj "konzerválása".

Lehet még egyéb is ezeken kívül?



2022. okt. 1. 19:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Gondolom nem ő kezdeményezte a válást, ezzel akar bosszút állni.
2022. okt. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
#1 Valóban nem, de ő az akinek komoly kapcsolata is van már egy ideje, ráadásul házasságkötés is szóba került náluk állítólag, Vagyis épp az volna - elvuleg - a célja, hogy minél hamarabb "szabaduljon" tőlem, nem pedig az, hogy nyújtja az egészet, mint a rétest.
2022. okt. 1. 19:30
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A bosszú
2022. okt. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Egy barom az új párja.
2022. okt. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

"... ráadásul házasságkötés is szóba került náluk állítólag..."

Magyarra lefordítva: az új párjának már megígérte a házasságot, hogy lenyugtassa, de valójában esze ágában sincs még egyszer megházasodni, mert tudja, mekkora szívás és ezzel tudja otthon húzni az időt. Mer' ő már holnap menne esküvőre, de hát ez a válás, ez valami szörnyű, hát csak nem akar haladni, húzza az időt a volt férje/felesége, a bíró, az ügyvéd, mindenki, pedig ő úgy szeretné...

2022. okt. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A bosszú. Es bármit is teszel az nem lesz neki jó, mert fontosabb hogy te szívjál, mint az ő új kapcsolata.


Sajnos ez ilyen, hosszú ideg- es pénzörlő. (Nekem is)

2022. okt. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Annyian írtátok a bosszút... Erre nincs ráhatásom, hogy "hamarabb célba érve" érezhesse magát. Már arra is gondoltam, hogy lemondok a tartásdíjról, ha a pénz fáj neki ennyire, csak legyen már nyugtunk tőle - de akkor ez sem lenne megoldás semmire, mert attól még ugyanúgy lihegne a bosszúvágytól. Annyira reméltem, hogyha lesz egy új (és jó) kapcsolata, akkor legalább ebben egy lesz majd az érdekünk, hogy hamar tegyünk pontot a végére, de ezek szerint ez sem jelent semmit. :/
2022. okt. 1. 20:50
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
7-es A tartásdíjról nem tudsz lemondani, az nem neked jár, hanem a gyereknek. Azt úgy lehetne kikerülni, ha nem válnátok el.
2022. okt. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor ez sem opció. Nem mintha annyira vígan megélnénk egyébként, nettóban a 3.5-szerese a fizetése az enyémnek, de a nyugalom mindennél többet ér, nekem nem büdös a munka, másod-vagy harmadállás.
2022. okt. 1. 21:15
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez megy. Én kezdtem a válást, mert soha nem volt velünk, külföldre járt, leszart minket. Amióta bedobtam, hogy akkor inkább mennék tovább valakivel, aki itt is van velünk és nem szarik a fejünkre, egyből "fontossá" váltunk. Rögtön talált itthon is munkát és több időt akar a gyerekekkel és velem tölteni. Állítólag. Amikor meg úgy tartja kedve, azzal dobálózik, hogy gyűlöl és undorodik tőlem. (Nem mintha érdekelne a véleménye). Az undora nem tartja vissza attól, hogy folyamatosan szabotálja a válást és az egyébként általam felajánlott számára nagyon is kedvező közös megegyezést szétbarmolja. Hát benézte, mert így eljutottunk a számára legkevésbé kedvező verzióig, és ha az életem múlik rajta, akkor is végigviszem.

Nem akarja a gyerekeket, csak pénzt, de abból az összeset. Pedig én többet tettem a házba. Most is ott lakik, én fizetem, hogy ne vigye el a bank, a gyerekeket meg csak azért viszi el, hogy üzengessen rajtuk keresztül és mert csak akkor találkozunk, amikor átadom őket.

Rohadt egyszerű a képlet. Egy önző barom egy óvodás bőrében, akitől elvették a kedvenc játékát. Neki nem kell igazán, de ha más játszik vele, az már vérre menő bosszút kíván.

Ne hagyd, hogy a sértett egója tönkretegyen. Én is engedtem mindenben első körben, csak hogy hamar túl legyünk rajta, de semmi nem volt elég neki. Azt akarta, hogy én könyörögjem vissza magam hozzá. Mert sérült az egója.

Előadja a szuperaput, elkényezteti a gyerekeket, megvesz nekik minden szart, amit kiböffentenek és közben velük üzenget, hogy megöli páromat, meg engem is. Ja, néha meg azzal idegeli őket, hogy magát fogja megölni, ha nem megyek vissza. A gyerekek meg jönnek sírva, hogy ne kínozzam apucit. Én. Őt. Beteg barom. Nevetséges, hogy a mai jogrendszer nem engedi meg, hogy büntetlenül távol tartsam tőle a gyerekeimet, amíg egy bíró ki nem mondja évek alatt. Neked, hogy sikerült az ideiglenes intézkedést kiharcolnod? Bizonyítottan alkalmatlan? Rám rendszeresen rendőrt hív, ha a gyerekek nem akarnak találkozni vele.

2022. okt. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!