Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Rossz ember vagyok emiatt?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rossz ember vagyok emiatt?

Figyelt kérdés

Minden jól indult. Nagy szerelem, házasság, gyerek. Aztán a terhesség alatt sokat veszekedtünk. Ez rajta 1-2 évvel később jött ki. Ilyenkor ha úgy volt, hogy bal lábbal kelt fel, akkor képes volt 1 napig hozzám se szólni. Passzív agresszívkodott. Egyszer kibukott és a fejemhez vágta, hogy már amúgy nem szeret stb. Ez akkor rosszul érintett, de be kell valljam bennem is eltört valami. Én rengeteget rágódtam (de már ezelőtt is), hogy vajon tényleg boldog vagyok e, aztán egy idővel kiábrándulva belémcsapott a felsimerés: előbb utóbb válás lesz a vége. Azóta tiszta depis vagyok, úgy érzem sosem leszek boldog.


Jelenleg azért maradok vele, mert anyaságin van, nincs munkahelye és a gyereket így nem tudná eltartani. Nagyon hiányozna a gyerekem és előtte sosem veszekedtünk, van puszi ölelés...de olyan üresek. Szóval idővel el fog kellenünk vállni, de úgy érzem még nem engedhetem meg... Rossz ember vagyok emiatt?


2022. okt. 14. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Nem, de ezzel 3 ember életét teszitek tönkre. Beszélgetni kellene róla, hogy baj van, hátha lehet javítani, akár párterápiára menni, ha meg nem, akkor megérdemlitek, hogy mással esélyetek legyen a boldogságra.

Ha váltok meg a gyakorlati részét meg lehet oldani, a gyerek mehet bölcsődébe, ő visszamegy dolgozni, akár hazaköltözik a szüleihez, minden probléma áthidalható.

2022. okt. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%

Ha azt írom, hogy jo ember vagy, akkor mosolyogva cseszel el 15 évet az életedből egy rossz házasságban? Jó, akkor egy szent vagy.


Nem tudsz válni? Van ilyen. De akkor nem passzívan kell várni èveket, évtizedeket, hanem javítani kell a házasságon. Például átgondolni, miért veszekedtetek sokat a terhesség alatt. Ez a legtöbb pár életében az egyik legboldogabb időszak, normális esetben. Valószínűleg már eleve nem volt jó a kapcsolat. A nagy szerelem kevés, mert idővel elmúlik. Mi maradt?

Nagyjából semmi. Várod évekig, hogy el tudj válni, ki tudd tenni a nőd a gyerekeddel. Csodálatos életcél! Szerinted ez így rendben van?

Párterápia kéne, de úgyse mentek el ti se.

2022. okt. 15. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Nem, sok sikert a tovabbi eletedhez
2022. okt. 15. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
74%

Most még minden menthető lenne...

A gyerek érkezése sok párkapcsolatot visz el rossz irányba, mert nincsenek felkészülve ill. nem jól kezelik az új élethelyzetet.


Felesleges beletörődni a sz*rba, az senkinek nem lesz jó.

Beszéljétek ki a gondjaitokat... Csak akkor gondolkozzatok váláson, ha már mindent megtettetek és úgy sem javul a helyzet

2022. okt. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Csak megjegyezném, hogy egy passzív-agresszív ember sohasem változik meg :(


Egyébként miért ne válhatnál el?

Nem szeret, csak azért van veled, mert egyedül képtelen lenne megélni - nem vagyok meggyőződve róla, hogy a gyereket nem azért szülte-e.

2022. okt. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
52%
Adj még egy utolsó esélyt magatoknak, párterápiával.
2022. okt. 18. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Várom én is, hogy menjen vissza dolgozni, a gyerek meg oviba. Aztán meglátnánk hányadán állunk. Nekem is volt olyan érzésem, hogy majd lépni fog, ha már biztosabb a helyzete. Ugyanakkor az előző párját is csalta (igaz kezdetben csak lelkileg aztán mikor átment komolyba valakivel, akkor lépett csak le). Ezt, illetve ennek egy részét még az udvarlásunk alatt tudtam meg, de csak fokozatosan. Próbálta elrejteni. Akkor persze nem tetszett, majdnem ráment a kapcsolatunk, de végül nem akartam a múltja miatt elítélni. Sajnos azonban sokszor előjön bennem, hogy hátha velem is megteszi majd. Persze akkor az exet hibáztatta, de kezd azt hinni, hogy nem (csak) az ex volt a hibás
2022. okt. 18. 22:11
 8/8 anonim ***** válasza:
70%
Sosem csak az egyik fél a hibás...Jó reggelt :)
2022. okt. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!