Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Évekig tartó megcsalás kiderül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Évekig tartó megcsalás kiderülése után érdemes a házasságunkon dolgoznunk a kisbabánk és a közös ház miatt?

Figyelt kérdés
2022. okt. 30. 19:01
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Én mg azt mondom, hogy a megcsalás a megcsalóról szól, nem a másikról. Ne hárítsuk már át mindig a felelőséget, könyörgöm.


Manapság más senki nem szereti vállalni a felelősséget a tettei után, divat lett mindig másokat, a világot, a körülményeket hibáztatni, amögé bújni.


ÉS azzal mi van, hogy nem kötelező a megcsalás? Mi van azzal, hogy egy felnőtt ember le is tud ám ülni, és beszélni veled, ha valami nem ok, ha valami nem jó, vagy ha mást akar.


Annyira felph@&nak az ilyen emberek, akik emögé takaróznak. Maga a megcsalásig sem jutna el, ha merné vállalni önmagát, és a felelősséget. -Ami persze, nem mindig könnyű, de legalább önmagadnak ne hazudjál, hogy gyáva vagy szembe nézni a problémáiddal.


Nem a másikat kell elsőkörben hibáztatni, hanem saját magadat, amiért erre nme vagy képes, és miért a megcsalást látod megoldásnak. - Még egyszer ez is egy lépés, de erről hogy te így "oldod meg", elsős sorban te felelsz.A saját döntéseidért, cselekedeidért mindig első sorban te felelsz, ha tetszik, ha nem. Nem kötelező egyből félredugni, ki is nyithatod a szádat.


Így látatlanba meg nem tudhatod, hogy ez egyáltalán megtörtént-e.

2. Nem mindig kell probléma a megcsaláshoz, lehet épp másra vágyik, az emberek ezer okból lépnek félre. Van, hogy semmi köze a másikhoz, lehet ő a legjobb,legszebb, legtökéletesebb is, ha a megcsaló fél szükségét érzi, fejre is állhat.


ÉS vissza is kanyarodtunk az eredeti ponthoz: a megcsalás mindig első sorban a megcsaló félről szól, nem a másik félről. Tök mindegy, milyen okból lépett így. Ne áltasd magad. legalább magadat ne.

2022. nov. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
10%

apa azért csal meg, mert a kapcsolatban akar maradni. anya azért csal meg, mert nem akar a kapcsolatban maradni.

gondolkozz ezen, és dönts eszerint. a te életed, nem a miénk.

2022. nov. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
58%

22

ekkora hlyeséget is régen hallottam.

2022. nov. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim válasza:
72%
Házért és gyerekért nem. Kettőtökért meg neked kell tudnod.
2022. nov. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
100%
Elég hasonló cipőben járunk csak az ellentétes oldalról. A párom pici 4 gyerekes apuka, és a feleséggel meg a gyerekkel lakik, a no évekig nem tudott rólam, most vállaltuk csak fel. Szerintem ilyen helyzetben mindenképp várj el, mert ez annyira egy megalázó helyzet rátok nézve.. hidd el nem gondol rátok olyankor mikor a szeretővel van, és inkább már vele akar lenni, ezért vállalja a rizikót is:)
2022. nov. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
#23 akkor olvasgass még egy kis hülyeséget: [link]
2022. nov. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

26..

Azt a mindenit.. Elolvastam a cikket.. És azt kell, hogy mondjam, mindig meglepődöm, mennyi funkcionális analfabéta létezik manapság. Te értelmezted is a cikket, amire hivatkozol, vagy csak a címig jutottál el?

Tudod elég veszélyes, hogy emberek úgy terjesztenek h*lyeséget, hogy totál nem értik a content-et, és nyomják platforomokon az "igét".


De akkor értelmezzük együtt a cikket most, konkrétan idézni fogok, hogy lásd, nem az én szubjeltív véleményem írom, hanem az általad bemásolt oldal mondanivalóját, mint anno irodalom órán:


1.

"Do women cheat to leave? Do men cheat to stay?


It’s not so simple.


The assumption is that women are more “emotionally driven” and won’t step out unless they find husband 2.0. And men won’t find risk the financial destruction to leave, and choose to stay married."


1.1: Már a cikk eleje ott indul, hogy elmondja, hogy ez a kijelentés nem igaz ebben a formában. (első 3 mondat)

1:2: utolsó mondat: (uoltós mondat): előre borítékolja a tényt, hogy a férfiak CSUPÁN ANYAGI, PNZÜGYI megfontolásból maradnak inkább bene egy házasságban.

( szubjektív megjgyzés: ez igen, valóban gondolkozzon el a kérdező, és "apa" kedvéért, aki az anyagiak, lakás stb miatt inkább nem válna, hanem szeretőzik,inkább maradjon benne a fosban, csak mert "apunak" ANYAGILAG (!) ez a kényelmes, hogy ne veszítsen a kényelemből. Ez igen, tényleg, ez aztán jó ok a nőnek ezt eltűrni.)


2. Nem másolok be mindent, de a kvetkező idézetekből elég sok PONT ARRÓL SZÓL, hogy a nők sem akarták elhagyni a férjüket.. VAlamelyik mai napig nem ahgyta el. Az író pedig megjegyzi mindegyiknél, hogy láthatóan NEM HÚZHATÓ RÁ EZ AZ ÁLLÍTÁS A NŐKRE, mint homogén massza, mert sokan nem akarják/akarták volna elhagyni a férjüket ( az állítással szemben).


3. Azt is leírja, a nők miért kezdeményeznek válást többszr, mint a férfiak: mert manapság sok nő függetlenebb anyagilag már, mint régen, és el tudja magát tartani, nem úgy mint régen. Így ha ki akar lépni a xarból, akkor azt megteheti (és szemben a férfival, aki lásd fentebb, a vagyonmegosztás miatt inkább kussban félreqruogat válás indikációja nélkül)



4. ÉS végül a bemásolt konklúzió:

"Men don’t always want the “no strings attached” sex and women don’t always crave love and affection. It can go both ways.

Not every woman has the same mindset. Nor every man.

Generalizations can hold a glimmer of truth. How much can be broken down along gender lines is debatable

....

ÉS KÉRLEK: MOST NAGYON FIGYELJ A KONLÚZIÓRA: UTOLSÓ MONDAT, nem én írtam:

The truth is variable.


Men might cheat to leave. Women may cheat to stay."


Remélem segíthettem, hogy ne legyen ökörség terjesztve. (Amúgy komolyan nem értem, hogy érthet valaki ennyire félre egy teljes cikket, ami végig erről szólt kb minden mondata.. könyörgöm mondd, hogy csak a címet olvastad el és megnyugodtál belül..)


Nem kell válaszolni, költői kérdés volt..

2022. nov. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy ezt kell átélned. Senki sem érdemel megcsalást. Senki. Tisztességes lezárást érdemel az ember fia és lánya is. A házasság többek között a bizalomról szól. Ez nálatok megszünt. A világ minden kincséért sem mennék hozzá olyanhoz, aki megcsalt. Borítékolhatod, hogy újra megteszi. Rosszabb esetben még téged hibáztathat. Mert mindíg lehet lejjebb süllyedni. Hogy derült ki egyébként?
2022. nov. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!