Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi ilyenkor a teendő?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés

Szóval meg akarom szakítani a gyerekem apjával az élettársi kapcsolatot, illetve szeretném megigényelni egyedülállóként a csp-t. Exem börtönben van, ő nem tud erről egyenlőre, kicsit tartok a reakciójától. Hol kell megszakítani a kapcsolatot, automatikusan több lesz csp, vagy azt külön kell intézni? Ő erről odabent kap valamilyen értesítőt? Ilyenkor hogy jön szóba h kinél lesz a gyerek? Ha kijön számítsak vmi gyerekelhelyezési izére? Vagy mivel most egyértelmű h nálam van ezt később se firtatják?

Légyszi írjátok le hogy kell ezeket csinálni!!!


2010. szept. 28. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Az emelt összegűt tuti, hogy igényelni kell, nem adják automatikusan.

A többit nem tudom, de mivel nem vagytok házasok, ezért gyanítom, hogy nem indítanak automatikusan elhelyezési vmit.

Hacsak az apa nem adja be, ha kijön. Lehet ilyenre számítani? Bár mivel börtönviselt (büntetett előéletű), nem valószínű, hogy neki ítélnék helyetted. (A magyar szokásjog egyébként is az anyának adja a gyereket, ha nincs semmi különleges oka az ellenkezőjére.)

Be van a lakásodba jelentkezve az exed?

2010. szept. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem bűncselekményt követett el de csak bosszúból akarná elvinni a kicsit mert az utóbbi 1évben nagyon felelőtlen lett és nagyon nem bánt rendesen velünk. csak jó lenne megtudni h kap-e erről papírt ott bent mert nem akarom h így tudja meg h véglegesítem h elegem van. nincs bejelentve hálistennek.
2010. szept. 28. 21:24
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia, első vagyok. Ha be sincs jelentve, akkor nem is tudja bizonyítani, hogy élettársak vagytok. (Tulképpen már nem is vagytok, mivel ő ül.)

Így hivatalosan egyedülálló anya vagy, menj, igényeld meg az emelt csp-t, az államkincstártól nem fog sztem papírt kapni (miért kapna), de a biztonság kedvéért az igényléskor meg tudod kérdezni. Sok örömet a babához!

2010. szept. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A cs.pótlékot igényelned kell.Ha az apa akarja, indíthat gy.elhelyezési pert, vagy peren kívül megegyeztek.Viszont kötelessége lesz gyerektartást fizetnie.Többet is megtudhatsz az egyszulo.hu-n.
2010. szept. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
azt már megtudtam h azért mert bentvan nem számítanék egyedülállónak mert felhívtam az államkincstárat elkedtem mondani h ottvan és h szakítok is és h mit csináljak de csak mondogatta vagy 5x h nem vagyok egyedülálló attól h bentvan, nem értette h SZAKÍTOK, így további kérdéseimre se kaptam normális választ.
2010. szept. 28. 21:30
 6/8 anonim ***** válasza:

Találtam neked egyedülállósági nyilatkozatot:


[link]


Beírod az első oldalon a "mert" után a tájékoztató alapján, hogy hajadon vagyok, élettársam nincs. A lakás a tied (ugye?), vagy a te albérleted, az exedet nem fogod beengedni, kész.


A jogszabályban meghatározottaknak megfelelsz.

2010. szept. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Menj be a Családsegítőbe,az ő jogászuk fog segíteni.
2010. szept. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
én nevemen van az albi, köszönöm a linket
2010. szept. 28. 21:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!