Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Férjem fel akar jelenteni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjem fel akar jelenteni mert nem akarok kiszállni abból az autóból amivel a gyerekeket hordom! Mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés
Röviden és tömören. megromlott a házasságunk ,van két gyerekünk egy 4 és egy 2 éves kislány. A férjemnek autókereskedése, autószerelő műhelye van, két lovat tart bértartásban, minden héten másik autóval mászkál, egyszóval tele van pénzzel. Ehhez képest én kaptam egy olyan autómata kocsit ami minden héten rossz, és letettem végre nála hogy csinálják meg. Addig én kaptam egy másikat ami az övé volt ideiglenesen persze. Miután közöltem vele hogy én ezt nem bírom tovább ahogy bánik veleünk, és el akarok válni, közölte hogy szálljak ki a kocsiból és kapok egy szart amivel járhatok és hordhatom a lányokat. Nos én közöltem vele hogy mivel házasok vagyunk és ami az övé az enyém is nem vagyok hajlandó visszaadni a kocsit. Közölte hogy akkor feljelent és lesz priuszom is, ugyanis a kocsi céges néven van, és ő az igazgatója. Időközben utánakérdeztem a rendőr ismerősöknél, és tényleg megteheti hgoy feljelent, hiába élünk egy háztartásban, és hiába vagyunk még házasok, és már 1 hónapja azzal hordom a gyerekeket oviba és haza onnan. Milyen világban élünk kérdezem én??? mit lehet tenni ilyenkor? hogyan lehetne megtartani az autót anélkül hogy feljelente, férj és apa az ilyen kérdezem én??????????!!!!!!!!!!! Hozzáteszem egy 2 milliós kocsiról van szó, és ő pedig egy 6 millióssal jár éppen és azzal húzza a köcsög lovait is a versenyekre. Kérem aki jártas ebben segítsen nekem, mit lehet egy ilyen gerinctelen férjjel csinálni????? ha tényleg feljelent akkor mi van, utólag tisztázhatom magam, de az tuti hgoy akkor ott rabosítanak és olyan megalázó helyzetbe kerülök hogy csak na... Mit szóltok ehhez? Kérem aki csak kötekedni és eszet osztani akar az kíméljen meg a hülyeségeivel, olyanok válaszát várom akik tényleg segíteni akarnak!!!!!
2010. nov. 21. 22:10
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
69%

Mivel nem az övé a kocsi, add szépen vissza.

Ha őt nem zavarja, hogy a gyerkei kevésbé biztonságos autóban ülnek, akkor nem zavarja. Akkor hordod őket a szarral...

Gondolom, hogy ismerted, tudtad, milyen reakcióra számithatsz, hiszen a férjed, gyerekeid apja.

2010. nov. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
77%

Jogilag csak azt, illetve abból követelhetsz, ami az ő /közös tulajdon révén a tied is/ nevén van..

Későbbiekben csak az igazolt jövedelméből a gyerektartást.

Az, hogy ő akár céges Rolls-Royjal jár, az a cégé, nem az övé..

2010. nov. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
76%

A házasságban AZ a közös, ami valamelyik fél tulajdona lett a házasság alatt. Ami nem valakié - hanem pl.a cégé - az NEM KÖZÖS vagyon, ezért nincs jogod használni.

A javitásra beadott autódat esetleg kérheted - feltéve, hogy az NEM a cég tulajdona, de ezt nem.

AZ, hogy a férjed milyen autót használ, annak semmi köze ahhoz, hogy te idegen autót nem akarsz visszaadni, hanem jogellenesen használod.

2010. nov. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
úgy látszik rosszul foglamaztam, az ő cégének a nevén vannak az autók! saját cégéről beszélünk!!!! Itt nálunk mindig minden céges névre kerül!
2010. nov. 21. 22:22
 5/33 anonim ***** válasza:
81%

A cég nem egyenlő a magánszeméllyel.

Hiába van a cég nevén az autó.

2010. nov. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, ilyen esetben mit tenne a rendőrség, mivel a cég felerészben a tiéd, tehát elvileg jogod van hasznélni a cég autóját. Érdekes jogi kérdés...
2010. nov. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
59%

Bocsáss meg, ha az ügyvéd azt mondta, mi a fenének kérdezel itt? Nem hiszel neki?

A cég kizárólagos és egyetlen tulajdonosa a férjed? Akkor lehet az ügyvédnek van igaza. Ha csak társtulajdonos, akkor már a tulajdonrész is érdekes, de ez már messzire vezet.....

2010. nov. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Még az előzőmhöz: az autókereskedésekben az autók nem a kereskedő tulajdonai, általában csak bizományban vannak nála..
2010. nov. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
76%

Ott kezdődik a sztori, hogy ha lenne egy Bt.-tek és vennétek bele egy mikrohullámú sütőt, hogy abba melegítsétek meg az ügyfeleknek a kávét, azt eleve nem lehet használni családi illetve magáncélra, még akkor sem, ha az iroda a saját házatokban lenne...


Az hogy házasok vagytok és minden közös, hát mint tugyuk minden alól van kivétel... ha ajándékba katad, ha házasság előtt szerezted...stb. SZerintem higgy az ügyvédednek.


Ha egy kérdést megengedsz, akkor megkérdezném, hogy miért szültél egy ilyen alaknak?

2010. nov. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
64%

Szia! Ha a cég kizárólag az övé, neked nincs részed benne, akkor az autó is az övé, tehát vissza kell adnod. Amennyiben közös, akkor a tiéd is. Attól, hogy ő tele van pénzzel még nem jelenti, hogy az feltétlenül a tiéd is. Ha ő a házasság előtt szerezte ezt, akkor az az övé. Sajnálom.

Ha jól álltok anyagilag miért nem veszel egy rendes autót? Nem csak milliókért lehet jó autót kapni.

2010. nov. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!