Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ha beadom a válópert mennyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha beadom a válópert mennyi idő után koltozhetek el a gyerekkel? Addig az apával kell maradnunk mindenképp? Tudom el kell biraljak hogy kinel marad stb, de ezt az időszakot hogy lehet legkönnyebben kibírni?

Figyelt kérdés
Gondolom elég feszült lesz a helyzet a valopertől kezdve , ti hogy veszeltetek át?
2022. dec. 8. 15:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kérni ideiglenes elhelyezést. Ha nálad helyezik el, akkor már mehetsz is. De ha úgy látod, hogy nem lesz baráti a válás, akkor mindennek előtt egy ügyvédet keress fel. Ő majd tájékoztat a lehetőségekről.
2022. dec. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Szétköltözhettek. Viszont, amíg a bíróság nem dönt a gyermekfelügyeletről, addig az apa akkor viheti el a gyereket, amikor akarja, mert ugyanannyi joga van mint neked. Tehát a határozatig nem mondhatod azt, hogy kéthetente hétvégén láthatja csak. Mondjuk azt jó lenne tudni, mennyi idős a gyerek.
2022. dec. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Majdnem 2 éves a gyerek.
2022. dec. 8. 15:43
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

"addig az apa akkor viheti el a gyereket, amikor akarja, mert ugyanannyi joga van mint neked"


Az anyanak is. És akkor most egymás kezéből tépkedik ki szerencsétlen gyereket?

2022. dec. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

"Majdnem 2 éves a gyerek."


Akkor viszont apa nem viheti el, de látogathatja amikor akarja, határozat nélkül nincs beszabályozott láthatás.

2022. dec. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor költöztök el, amikor szeretnél, semmi köze hozzá a válópernek, akár ma.
2022. dec. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
22%

Bármikor elköltözhetsz. Kérj ideiglenes intézkedést. Sajnos az is hónapok, addig ne add oda, mert nem köteles visszaadni, de nálad találkozhat vele.

Én előbb költöztem, aztán adtam be a papírt. Addig nálunk láthatta, csak nem vihette el.


Ha megtudtok egyezni akkor pár hét is lehet a válás, ha viszont nem, akkor akár évek is.

(Én is, párom is nagyjábol egy időben adtuk be a keresetet, ők megegyeztek, mi nem. Neki 2 honap alatt lezárták, nekem a beadástól számitva több mint 1 eve tart, es még sehol a vége)

2022. dec. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%

4-es, igen, sajnos sokszor ez lesz a helyzet.


Ahol a két válófélben lévő szülő nem tud megegyezni, ott a gyerek durván sérül, mert egymás ellen használják fel, ide-oda rángatják, mint egy babát...

2022. dec. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Es ha eroszakosan megis el akarja vinni akkor a gyamhatosagot vagy kit kell felhívni?

Ideiglenes intezkedest a valas beadasakor kell kérni?

2022. dec. 8. 16:37
 10/14 anonim ***** válasza:
5%

Rendőrség!

De előbb koltozz, aztán valóper! Valamint, kezd el besározni, gyámhatosagnál, h veri a gyereket stb. A gyerek elsosorban az anyáé

2022. dec. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!