Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás esetén a ház tulajdonjog...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás esetén a ház tulajdonjoga hogy alakul?

Figyelt kérdés

2016-ban a párommal 5 év együttélés után vettünk egy kertes házat. Egyéb okok miatt a lakáshitelt apukámmal vettem fel, majd a kiutalás előtt a párom mégis adóstársként csatlakozott, de a 100%os tulajdonjog az enyém lett a házon. 2017-ben összeházasodtunk majd beköltöztünk.

És most válni fogunk.

Ha megakarom tartani a házat az 50%át ki kell fizessem majd a férjemnek vagy ilyenkor alapesetben enyém marad a ház?


Köszönöm a válaszokat.



2022. dec. 27. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ami nem a hitel rész volt, hanem ti raktatok bele pénzt a házba önerőnek, annak mi az eredete? Az a tiéd volt vagy mindketten tettetek bele?


Valamennyit biztos kell fizess neki, de nem feltétlen pont 50%-ot.

2022. dec. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ügyvéd többet tudna egy ilyen speciális esetről mesélni. Igaz, nem ingyen.

Amúgy azt hogyan intézted el, hogy a ház 100%-ban a te tulajdonod legyen, de a férjed adótársként csatlakozzon a lakáshitelhez? Ez nekem egy kicsit zavaros… 🤔

2022. dec. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%
2. Adóstársnak/kezesnek bárki becsatlakozhat egy hitelbe szinte. Nekem a szüleim segítettek lakást venni hitellel. Ott is a lakás fele az én, fele apukám nevére került, de anyukám is adóstárs a hitelben, pedig neki nincs tulajdonjoga.
2022. dec. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Feltételezem, hogy a hiteltörlesztőt ti fizettétek havonta, nem az apukád. Tehát a befizetett összegek fele jár neki, akkor is, ha csak a te számládról ment, mert vagyonközösségben éltetek.
2022. dec. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!