Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Egy ügyvéd kb.mwnnyit kér egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy ügyvéd kb.mwnnyit kér egy valasert?

Figyelt kérdés
2022. dec. 28. 04:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Embere válogatja.. meg ez még sokmindentől függ mennyiért fog elvállalni, milyen a szitu….
2022. dec. 28. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Ha közös megegyezéssel a szokásos köröket futjátok, 80e körül. Ha pereskedtek, 4-500 lesz a teljes költség és évekig eltart a bulika.

Legolcsóbb, ha megpróbáljátok rendbe tenni a házasságotokat.

2022. dec. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Nekem 30.000+áfa/ora. Plusz ha kérvényt kell írni, az is olyan 70-110 között mozog.

A mi tárgyalásaink rendszerint 2 óránal hosszabbak, ami 2-3 havi rendszerességgel, előrelathatóan nem tudni hol a vége (több mint 1 éve tart), nem kevés összeg :(


Es valaki szerint ez az ügyvéd nem is sok


Legjobb lenne ha megtudnátok egyezni, akkor két tárgyalás, es vége.

2022. dec. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Nekem 400 volt, kozos megegyezes, de egy evig huzta az ex. Ha nem közös, akkor plusz 200.

Debrecen.

2022. dec. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
98%

Példaként leírom, hogy évekkel ezelőtt hogy jártak az ismerőseim. Akkoriban még nem voltak így elszállva az árak az ügyvédeknél.

Ők egy együtt felépített ház miatt pereskedtek.

Csak el kellett volna adni a házat, de nem akarták elfelezni a házért kapott pénzt, mert mindkettő úgy gondolta, hogy neki több jár a házért. Mindketten külön-külön fogadtak ügyvédet és elkezdték a szokásos hercehurcát.

Persze az ügyvédek örültek, mert így mindig pénzhez jutottak.

8 évig folyamatosan pereskedtek, a végén már úgy volt, hogy két nap múlva jön a végrehajtó és elárverezik a házat. Akkor mikor kiderült, hogy a végrehajtó után mennyi maradna az az összeg amit kapnának, egyből találtak egy vevőt a házra, aki jót röhögött a markába, mert töredék áron hozzájutott egy három szintes házhoz.

Utólag mindkét fél belátta, hogy belebuktak a pereskedésbe. Tengernyi pénzt húztak le róluk az ügyvédek, és a házért is alig kaptak valamit. 8 évvel öregebben, bölcsebben mindkettő belátta, hogy jobb lett volna, az akkori piaci áron eladni a házat és fele-fele arányban elfelezni.

Ennyit az emberi egoizmusról.

Ezt csak azért írtam le, hogy látni lehessen, jobb ha mindkét fél enged egy kicsit és meg tudnak egyezni peren kívül, különben csúnya vége is lehet a válásnak. Nyilván ezzel nem azt akartam mondani, hogy ha jogos sérelem ért valakit akkor birka módjára hagyja magát...

2022. dec. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
96%
Ezt így nem lehet megmondani. Ha mindenben meg tudtok egyezni, akkor ügyvéd se kell, ha az utolsó gombon is összevesztek, akkor meg egy autó ára.
2022. dec. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet általánosan megmondani az árat, alapvetően attól függ, mennyi munkája lesz veled az ügyvédnek. Általában nincs fix ügyvédi díj, mivel nincs két egyforma ügy, így megállapodás kérdése, mennyiért vállalja az ügyed képviseletét.


Annak idején, amikor én váltam, összesen közel 1 milliót fizettem ki az ügyvédnek - igaz, a válásunk 4 évig húzódott...


Ha mindenben meg tudtok egyezni, nem szükséges ügyvéd. Mondtam én is anno az ex-feleségemnek, hogy az ügyvédekre, pereskedésre, szakértőkre, illetékre, ... költendő pénzt meg is tarthatnánk magunknak /elfelezhetnénk.

2023. jan. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
61%
Volt egy exem. Fiatalon csinált pár butaságot. (Ő maga is erősen középkorú szülők becsúszott nem kívánt gyereke volt) Neki 17 évesen csúszott be egy gyerek. Mivel fiatalkorú nem lehet gyám. Házasság nagykorusít. Full romantikusan kórházbi "ágyon fekve" férjhez ment. Tartott a buli 4 hónapig. Szociális alapon ingyen elvált
2023. jan. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!