Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Meg kell beszélni a külön élő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg kell beszélni a külön élő szülővel olyan kiadást, ami nagy összegű?

Figyelt kérdés
Gondolok arra, hogy a másik szülő 100ezer feletti ajándékot akar venni a gyereknek csak úgy. Meg hülyíti azzal,hogy kap egy fél milliós motort. Csak általában ez ennyiben kimerül. Tavaly vett egy fél milliós gépet, elromlott az alkatrész benne meg a monitor, azt velem vetette meg. Röhögött csak rajta, hogy nem lehet használni.
2022. dec. 28. 22:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
KÜLÖN vagytok. Semmi közöd hozzá, hogy mit vesz. KIVÉVE! Ha annak fenntartása téged is érint. Pl.: állat, vagy kocsi, amit tankolni kell,...
2022. dec. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A tavalyi gép engem terhel, hiszen az áramot én fizetem. Ha elromlik, akkor a javítás költsége az enyém.
2022. dec. 28. 22:59
 3/12 anonim ***** válasza:
58%
2. Ha egy számítógép áramfogyasztása is gond, akkor ott komoly anyagi gondok vannak. Ebben az esetben, ÉN, beszélnék az exemmel, hogy inkább pénzt adjon. A javítás meg, már bocs, de akkor ilyen alapon kaját se vegyen, mert neked kell melegíteni/megfőzni.
2022. dec. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azért nem mindegy, hogy a számla dupla lett, egy videókártya meg 100ezer bele
2022. dec. 28. 23:11
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Ki mondta, hogy vedd meg bele a videókártyát?

Ha meg ennyit fogyaszt, akkor legyen az exednél, és ott használja a gyerek. Még kell vele beszélni, hogy sajnos te ezt nem tudod fenntartani, az üzemeltetésére nincs pénz. Vagy megy az exhez, vagy ad X összeget a villanyszámlára. Beszélje meg a gyerek az apjával.

A motor ugyanúgy: apád vette, apád fenntartja. Nincs pénzem biztosításra, üzemanyagra, szerelőre.

B verzió a diákmunka, ha elég idős egy motorhoz, akkor hamburgert forgatni is.

Senki se kérte töled, hogy hagyd magad kihasználni, és rokkanj bele anyagilag.

Az se lenne hátrány, ha hárrmasban leülnétek, az exeddel meg a gyerekkel, és megmondod, hogy egy ajándék nem ajándék, ha csak arról szól, hogy téged megszívasson, miközben az orrotok alá is dörgöli, hogy neki erre van pénze, megteheti, te meg fenntartani se tudod. Vegyen olyat, amit a gyerek örömmel használhat, és valóban segítség. Vagy tegye azt az 500 ezret egy számlára, nagyon jól jön majd neki 18 évesen, ami összegyűlt.

2022. dec. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%

dupla számla? azért kétlem :D egy 100 ezres kártya nem fogyaszt annyit. kb. 0.2kWh egy gép, normál esetben. 32 kWh óra, ha a kölyköd napi 8 órát gépezik heti 5 napon (jó szülő vagy!) ez esetben ha dupla lett a számla, akkor 64kWh a villanyszámlád.


szóóval neked ez sok?

2022. dec. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%
Miért kell egyáltalán 100 ezer feletti ajándék? Hány éves a kölök?Jol el van kapatva...
2022. dec. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%

Azért ma már nem nehéz olyasmit venni, ami több tízezer, akár százezres tétel... Ez nem "elkapatás", de én is inkább megveszem a drágább, de jobb minőségű laptopot a gyereknek, amit tud használni tovább, mint az olcsóbbikat, ami már két óra filmnézéstől majd' felrobban, olyan hangja van. Ugyanez igaz akár az öltözködésre, iskolai cuccokra is. Most karácsonyra kapott két könyvet, Lego-t és egy gördeszkát tőlünk, négy dolgot, bőven százezer felett voltunk.


Kérdező, ami téged is érint, azt kell veled megbeszélnie. Vagy mondhatod a gyereknek, hogy amiket kap, hagyja az apjánál.

2022. dec. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
33%

Nekem nem ilyen gyökér az exférjem. De hát ki mit szakít azt szagol.

Tízévesünk van, motorja így még nincs, de bármi olyat vesz aminek költségei lehetnek, azzal tisztában van. Mondjuk még nem volt ilyen hogy valami tönkremenjen (telefon, tablet, Nintendo). De ha lenne, nyilván ő javíttatná, bár nekem is tellene rá, a sajátomból vagy abból amit rá ad (nem Magyarország, nem néhány tízezer forintnyi euróval igyekszik megúszni a dolgot). De a kérdésben írt röhögés meg kárörvendés olyan igazi, nagyon szánalmas magyar proliság. Hozzávágnám a nem működő vackait hogy csináljon velük amit akar én meg vennék a gyereknek jobbat.

2022. dec. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
61%
Mennyi idős a gyerek? Fel milliós gép.. Másoknak enni nincs.
2022. dec. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!