Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ki hogy kapja a gyereketartást?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki hogy kapja a gyereketartást?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi,hogy pl nálunk kapok egy fix összeget(30ezret) és ennyi,de van olyan ismerősöm akiknél úgy van a bírósági papíron,hogy a beiskoláztatást szeptemberbe,az iskolai étkeztetést,a kirándulásokat,a zeneiskolát,a különórákat is közösen fizetik. Mert elvileg az a fix összeg csak arra van,hogy maga az otthoni létre (étkezés,áram,víz,öltöztetés stb)jár.

Nálunk én fizetek mindent,az étkezést,a zenesulikat,a kirándulásokat(ami mostanság 10ezer alatt nem áll meg sajnos) a korrepetálási órákat,az iskolába az szmk-s pénzt,osztálypénzt stb stb.. a gyógyszereket mikor beteg. És hát már az én pénztárcám is véges a mostani árak miatt,de a gyerektől nem szeretném megvonni ezeket.

Apuka amúgy akkor vihetné a gyereket amikor szeretné,de nem szokta csak 7végén egy napot,mert sose ér rá. :(

A szüneteket is itthon tölti,nem viszi el csak nyáron egy hetet.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. febr. 1. 18:46
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
9-es le a kalappal előtted! Te brutál jó apa lehetsz,de a volt párod na az már durván lehúz.. igen sajnos vannak ilyenek is. :((
2023. febr. 1. 20:20
 12/31 anonim ***** válasza:
94%
1 azert kezdeményezik a nők mert pl senki nem akarna egyutt maradni egy hűtlen apukával de az apukáknak tetszene ha jobbra balra is járhatnának nem ők válnak
2023. febr. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
80%

Én leültettem a férjemet, papír-ceruza, és összeírtam, mennyibe kerül a gyerekünk eltartása. Nem akart annyit fizetni, amennyit én korrektnek gondoltam, de be kellett látnia, hogy kevesebből nem tudom eltartani, és ennyit én is kifizetek havonta, és ezen felül én vagyok az, aki reggeltől reggelig készenlétben van, intéz mindent, táppénzre megy, ha kell, ésatöbbi.

Ez a 30-40 ezer Ft/gyerek egy vicc. Ennél a rezsi is több.

2023. febr. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
0%

9#


A 80 az sok.


De a 30 ha albiban lakik a nő kb semmire se elég

2023. febr. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
63%

Kiolvasva a gyakori kérdések néhány oldalát körvonalozódik egy szomorú kép az emberekről.

-Gyerektartás: Az az összeg ami gyerek érdekét szolgálja. Miszerint a szülők anyagi színvonalukhoz képest anyagilag a gyerek úgy nőhet fel mint egy egész családban.

-Láthatás: A gyerek érdekét szolgálja hogy ne csak egy szülő burkában nőjön fel, és ne csak egy mintát lásson.


GYK-t olvasva nagyon nagy bajok vannak fejben sokaknál férfi nő egyaránt.

Fő kérdéseim:

-Miért sajnálják a pénzt gyerektartásra? Miért kérnek irreálisan sokat?

-Miért nem viszik el a gyereket láthatásra? Miért akadályozzák a láthatást?


Költői tudom. Ahány válás annyi történet.

2023. febr. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
0%

13:

Hiába vicc neked a havi 40/gyerek, ennyit vonnak, itt nálunk a szakmámban ennyit lehet keresni. Ha hiszed, ha nem, errefelé a legtöbben 250-350 nettót visznek haza. Nem tudom, ti miért mentetek szét, hogy a férjed hajlandó volt leülni veled a kockás papír fölé, de nálunk a volt nejem unta meg a házasságosdit, nem én. Nekem hiába magyarázza, hogy drága az albérlet, meg a rezsi. Nem kellettem neki, pont. Mégis azok után, hogy szétbarmolta a kapcsolatunkat, nekem mennyit kellene fizetnem a gyerekek után? Fizessek 50-et, vagy 60-at, vagy 90-et per gyerek a nettó 290-ből? Király lenne havi 120-ból megélni.

Ja, persze, nekem kellene jobban kereső munkahelyet találni, csakhogy itt szakma nélkül 350 a max, amit el lehet érni, de garantált, hogy nem éled meg a nyugdíjat, olyan munkák ezek. Külföldre postásnak, tányérösszeszedőnek meg köszi, de nem szeretnék menni. 160 ezret be lehet osztani két gyerekre. Neki így is több marad, ha rájuk költötte az ő 80 ezrét-ahogy nem teszi-, mint nekem.

9. voltam.

2023. febr. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
88%

#16! Most ne haragudj, nem fikázni akarlak, mert szerintem tök reális összeget fizetsz es többet foglalkozol a gyerekeiddel, mint az elvált apák 90százaléka. De az itt írtakban nagyon nincs igazad.

1. "Nem kellettem neki, pont." Ez a te saját sérlemed, az egódnak semmi köze a gyereked eltartasához. Senkit nem lehet házasságra kötelezni. Attól, hogy a házasság megromlott, a gyereked nem lakhat az utcán. Az, hogy az albérlet drága, az tény. Tehát neked is hozzá kell járulnod ahhoz, hogy a gyerekednek legyen fedél a feje fölött, ha elváltok, ha nem.

2. "Király lenne 120-ból megélni." Ezek szerint 120-ból nem lehet megélni egy embernek, de a gyerekedre bőven elég 80(ha az anya is beleadja a 40-et ugye.) Bocs, de segíts már légyszi, melyik boltban olcsóbb a kenyér, ha kiskorú veszi, mert érdekelne? Ha eddig nem tűnt fel, a gyerek is eszik, ruhákat, cipőket hord(sokkal drágább, mint a felnőtt és gyakrabban kell cserélni, mert kinövi), vizet, áramot gázt fogyaszt. Albérletet se láttam még olyat, ahol van "gyerekkedvezmény". Szóval, ha neked nem elég 120 a megélhetésre, akkor a gyerekedre se elég 80.

2023. febr. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
48%

Bocsi nem én vagyok az elvált férfi hozzászóló, sőt az én exem 20ezer ftot fizet már 8 éve, pedig évekig havi fél-1milliot keresett külföldön és akkor se adott többet.

Szóval aki ad havi 40et/gyerek az 80ezer. Elvileg anyukának is annyival kellene hozzájárulni.

Szoval az 160ezer a gyerekekre a hónapra. És akkor ott a családi adókedvezmény 40.000 és még 30.000 családi pótlék.

Nagyon jól tudom mennyibe kerül egy gyerek, de azért az apukákat sem lehet anyagi csődbe vinni. Ha anyuka 150.000ftot "nyer" a gyerekeken, apuka meg a fizetése nagy részét odaadja akkor azért apuka nem nagyon tudja eltartani magát átlagfizetés esetén. Nem is luxusról beszélek hanem rezsi és kaja...

Es nem kell azzal jönni, hogy anyuka meg készenlétben van 0-24ben, mert ezt vállaltuk. Nem hiába mondják a bölcs asszonyok, hogy minden nő magának szüljön. Én is így tettem, most sem kaptam már fél éve gyerektartást, majd jobb esetben egyben kapok többet.

2023. febr. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
54%

#18!Én azzal kezdtem, hogy tisztában vagyok vele, hogy az apuka jobban kiveszi a részét, mint az elvált apák többsége.

Azt nem én mondom, hogy "anyuka meg kiveszi a részét...", hanem az elvált anyák szerint a törvény. Vagyis a bíróság figyelembe veszi azt is, hogy anyuka természetben járul hozzá jobban. (Ráadásul ebben az esetben ez se állja meg a helyét, hisz állítólag apuka is megy táppénzre stb.)

Én is úgy gondolom, hogy magunknak "szülünk" el se tudnék képzelni pl. váltott felügyeletet, tehát alap, hogy én lennék készenlétben, mert én ragaszkodnék hozzá, hogy a gyerekem válás esetén velem maradjon. De! Azt ugyanúgy apukára is lehet mondani, hogy ő is tudta mit vállal. Ha válásra kerül a sor, a gyerekei megélhetése az övé elé kerül, tehát a saját kárára is biztosítani kell a gyerekeinek a gyerektartást, ő meg így vállalta. Akkor se volt átlagkeresetnél nagyobb fizetése, amikor a gyerekeket megcsinálta, és azt is tudta, hogy szakma nélkül nem fog többet keresni, akkor se ha válni fog, így is vállalta.

Én csak rideg számokról beszéltem. Anyuka nem "nyer" a gyerekeken, hisz az összeg a közös gyerekeké, akkor nyerne, ha magára költené, de az ugye nem áll fent. Az viszont igaz, hogy az adókedvezményt és a családit nem számoltam bele, bár az előbbit nem tudjuk, hogy egyáltalán igénybe tudja-e venni anyuka.

#17

2023. febr. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Exem 50-et utal havonta, pedig 6-700 ezret minimum keres, de nagy részét feketén. Semmilyen plusz költségbe nem száll be és kb egy évben ha egyszer vagy kérszer elviszi e gyerkőcöt.
2023. febr. 2. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!