Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ki hogy kapja a gyereketartást?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki hogy kapja a gyereketartást?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi,hogy pl nálunk kapok egy fix összeget(30ezret) és ennyi,de van olyan ismerősöm akiknél úgy van a bírósági papíron,hogy a beiskoláztatást szeptemberbe,az iskolai étkeztetést,a kirándulásokat,a zeneiskolát,a különórákat is közösen fizetik. Mert elvileg az a fix összeg csak arra van,hogy maga az otthoni létre (étkezés,áram,víz,öltöztetés stb)jár.

Nálunk én fizetek mindent,az étkezést,a zenesulikat,a kirándulásokat(ami mostanság 10ezer alatt nem áll meg sajnos) a korrepetálási órákat,az iskolába az szmk-s pénzt,osztálypénzt stb stb.. a gyógyszereket mikor beteg. És hát már az én pénztárcám is véges a mostani árak miatt,de a gyerektől nem szeretném megvonni ezeket.

Apuka amúgy akkor vihetné a gyereket amikor szeretné,de nem szokta csak 7végén egy napot,mert sose ér rá. :(

A szüneteket is itthon tölti,nem viszi el csak nyáron egy hetet.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2023. febr. 1. 18:46
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
45%
19 Miért egyértelmű hogy anyuka kapja a gyerekeket?
2023. febr. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

21#


Nálunk pl azert mert apuka nem is akarta, a gyerekkel jaró kötöttség nem kellett neki. Számara elkepzelhetetlen volt hogy ne akkor menjen amikor ő akar.

2023. febr. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
70%

#21! Nem egyértelmű. Ki mondta ezt? A kérdésben így van, ezért nem pötyögtem be mindent fordított nemekkel is.

Az én esetemben lenne egyértelmű, mivel en máshogy nem vállalnék gyereket, azt írtam.

#19

2023. febr. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

17:

Már így is többet írtam a kelleténél, és amúgy is off-ba mentünk, de azért erre még reagálnék.

A házasság egy dolog, a gyerekek megélhetése egy másik dolog, ebben egyetértek. De ha már matek: a 160-ból a gyerekeimnek nem kell tankolni, autót javíttatni, biztosításokat fizetni, a rezsiből csak két harmadát kell "fizetni",ruhát is csak azt kell venni, amit én nem veszek meg. Nem kell félre tenni ház karbantartásra, de ugyanakkor az albérlet ugyanannyiba kerül, mint ha egyedül venné ki a feleségem, tehát elvileg arra sem megy belőle egy fillér se. Nekem viszont ezt meg kellett oldanom kevesebb mint 210-ből. Megoldottam, de hó végére semmi nem maradt, ezért kerestem másodállást.


A betegállományt felesben csináljuk, ahogy a házasság alatt is, mert beteg gyerek nyilván nem maradhat otthon felügyelet nélkül, viszont annyi szabadsága neki sincs, amennyit otthon vannak ilyenkor a gyerekek. Természetesen nincs luxus a gyerekeknek, drága lovagoltatás, bal agyféltekés angol-német jógaszakkör havi 40ezerért, de ami kell a tanulásukhoz, azt megkapják.Egyedül a zeneiskolát támogattam volna, de nem akarnak zenélni. A feleségem teljes állásban dolgozik, jobban keres nálam. Ehhez jön az adókedvezmény, és a nevetséges családi pótlék, de azért egy heti bevásárlás még abból is kijön.


Messze nem ideális a helyzetük,de egyet azért szögezzünk le: nem az én farkam kívánkozott ki a házasságból, amit eleve nem úgy terveztem, hogy majd amikor elválunk, a gyerekeknek biztosítani tudjam a mindenkori minimálbérrel megegyező összeget gyt-címén. Megérdemelnének egy normális családot, de ez sajnos nem a pénztől függ, és pénzzel nem is tudnék segíteni ezen.

9-es voltam.

2023. febr. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
75%
21: nem egyértelmű, a gyakorlatban pl a váltott felügyeletnek semmi akadálya nem lenne, de az apák zöme érdekes módon nem szokott rá jelentkezni...
2023. febr. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
52%

#24! Akkor még egyszer leírom, szilárd számokat írtam. Élethelyzet függő, hogy a válással anyagilag melyik szülő jar jobban, vagy inkább kevésbé rosszul. De ha a részletekbe belemegyünk, pláne nem a feleséged van jobb helyzetben. Igaz, hogy a gyerekeidnek csak az albérlet 2/3 át kell fizetni, de a feleségednek az egészet. Neki magát ugyanúgy el kell tartania, mint neked magadat. Ha a te eltartásodat hasonlítod össze a gyerekekével, akkor még mindig a tiéd az olcsóbb, mert neked 2/3 albérletnyit SE kell magadra fizetned.Ha egy szülővel laksz, az a rezsinek is csak fele, tehát kevesebb, mint 2/3 az is. Ha a feleséged autót tart fent, ugyanúgy az egész költséget ő fizeti, mint te a tiédet.

Valószínűleg a feleséged se úgy tervezte, hogy majd elváltok, de ha a nőtől elvárás, hogy úgy tervezzen, hisz "magának szül", akkor legyen a férfinál is. Egy kapcsolatban a válásra ugyanakkora esélye van a férfinak, mint a nőnek, nincs olyan, hogy csak az egyiküket érinti. Ha a nőnek arra is gondolni kell, a férfinak miért nem?

Az még mindig nem ide tartozik, hogy ki akart válni. Tök mindegy.

#17

2023. febr. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
84%
Ezt a "magadnak szülöd" hülyeséget nagyon jó lenne már elfelejteni, az egyik legmérgezőbb mondat, amivel anyák és gyerekek életét nyomorítani lehet. A nők 99%-a nem vállalna gyereket csak saját magának. A gyereket családba szüljük és párkapcsolatba, nem "magunknak". Csak olyan krva kényelmes ezzel takarózni, amikor apának kényelmetlenné válik a gyerekkel járó minden feladat és felelősség.
2023. febr. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
48%

#27: normalis esetben igen, csaladba szulunk. Vannak viszont nem normalis esetek, pl egyejszakas kalandban becsuszott es megtartott gyerek: itt pl nem varhato el az apukatol, hogy egyutt maradjon a gyerek anyjaval. Van olyan is, valamelyik nap tette fel a srac a kerdest, hogy a baratnoje atbaszta a gyogyszerrel, tole sem varhato, hogy maradjon a csajjal. Vagy vannak az 1-2 honapos “kapcsolatok” ahol szinte boritekolhato, hogy sokaig nem maradnak egyutt, hiszen epeszu emberek nem vallalnak gyereket egy idegennel.

Ezek nem stabil parkapcsolatok.

2023. febr. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
65%

24#


Két megjegyzés: az autóba gondolom a gyerek is beszáll tehát ő is hasznot húz belőle


2.az albérlet nem annyi, mert egy személy akár beköltözhet a szülőkhöz/mehet lakótársakkal közösbe /egy pici garzon is elég. Gyerekkel már az utolsó opció is helyszűkös.

2023. febr. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
41%

Érdekes a témakör, érdekes válaszok születtek... de akkor nézzük, hogy máshol ez hogy megy, mert ha nekem olyan lenne mint itt néhány embernek... boldog is lennék.


Férfi vagyok, igen párkapcsolatból született egy közös gyermek, eljegyzéssel mindennel. Majd elkezdtek a dolgok másképp alakulni, nem megcsalás nem egyéb, a kapcsolat elfáradt, stressz, új helyzetek mindennapos veszekedés stb. Önhatalmúlag fogtam magam és elköltöztem.

Ha valakit érdekel, szívesen leírom, de itt most nem ez a lényeg.


Nekem nem volt sem házam, sem albérletem. Vennem kellett, helyben vettem mondván, közel a gyerekhez és ha segítség kell, vagy más akkor nem kell elutasítónak lenni, és kvázi vihetem is a gyereket magamhoz, addig anyuka tud pihenni miegymás.


Természetesen nem így lett, bár elmegyek és látogatom, akkor amikor akarom, reggelenként óvodába viszem mi egy más. Jó a kapcsolat a volt anyóssal / apóssal... és havonta 50 eFt fizetek. Mindezek mellett megveszek ezt azt még a gyereknek amire szükség van stb.


Ennek ellenére én nem vihetem egyedül a gyereket, mert baja lesz megfázik , meghül, megsérül, nem iszik / eszik eleget úgyse, mindig beteg vagyok stb. Aztán meg persze nem én állok a beteg ágya mellett... állnék, de soha semmit se tudtam úgy csinálni ahogy az anyukának megfelelő legyen.


Szóval vinném, de nem vihetem, a pénzen már magam emeletem, pedig sajnos én sem keresek nettó 300 ezer ft többet, és persze lakáshitel, és a rezsi egymagamra marad.


Szóval le a kalappal azok előtt akik hagyják az apukának is a részét kivenni, és becsüljétek meg, mert ők teszik... én tenném... de nekem nem lehet....

2023. febr. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!