Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A barátnőm a volt férje nevét...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm a volt férje nevét viseli. Azt mondta, ha összeházasodunk, akkor felveszi az enyémet. Ha időközben lesz saját gyerekünk, akkor kinek a nevét kapja? (A volt férje nevét, az anyja leánykori nevét vagy az én nevemet?)

Figyelt kérdés
2023. márc. 7. 13:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%

gondolom az anyakönyvi kivonaton te szerepelsz majd mint apa.


A férjének ilyen szinten semmi köze a gyerekhez, akár a férje akár nem.


Kaphatja a nőnek a családi vezetéknevét vagy a tiedet

2023. márc. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a volt férjével már, veled pedig még nem lesz házas, akkor apasági nyilatkozatot tehetsz, és eldöntitek, hogy a nő vagy a te családi nevét kapja a gyerek.
2023. márc. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Akkor kapja a volt férj nevét, ha a fogantatás idején házas volt a volt férjével. Amúgy meg, miért csinálnál neki gyereket anélkül, hogy elvennéd?
2023. márc. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos amég papiron házas, addig mindenképp a férj nevét kapja, akkor is ha már 5 éve veled él. Válás után lehet apaságit tenni, vagy apaság megdöntését, ezt nem tudom pontosan. Csak azt hogy sajnos nem a te neveden lesz. Utána át lehet írni.

Ha még évelig tart a válásom, akkor nálunk is ez lesz

2023. márc. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, akkor a párod válás után nem vette vissza a leánykori nevét, hanem megtartotta a volt férje nevét.


A gyereknél nyilatkozni kell róla, hogy kinek a nevét viselje a gyerek. Nyilván azt fogjátok nyilatkozni, hogy a tiedet és ne a feleség nevét, ami ugye a régi férj neve.

2023. márc. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem ez annyira fura... Válás után első dolgom volt, 2 napja alatt mindent elinteztem..
2023. márc. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

4: Mért tart évekig egy válás?

Ha a házastárs nem megy el 2 alkalomra, mert nem akar elválni, akkor is fél éven belül lezárul az ügy.

2023. márc. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
6: Sőt, a papíroktól függetlenül is hordhatná a lánykori nevét a hétköznapokban.
2023. márc. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az én exem is viseli mai napig a nevem(10 éve). Úgy, hogy újra nősültem, és a feleségem is Szabóné 😀az exemet végképp nem értem, miért jó neki Szabónéként élni, hiszen nem az... Barátom szerintem menekülj.
2023. márc. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem mondjuk kolléganőm azért nem vette vissza a leánykori nevét, mert sok adminisztráció. Nem a személyi, lakcímkártya, mert az gyorsan megvan. Hanem a bank, telekom, víz, villany, gáz és egyebek.
2023. márc. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!