Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Házastársi kapcsolat áll fenn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házastársi kapcsolat áll fenn még papíron, de már külön élünk, új páromtól várok babát, lehetséges, hogy a kisfiúnk születésekor az én leánykori vezetéknevemre anyakönyvezzék?

Figyelt kérdés
válás anyakönyvezés apasgi nyilatkozat

2014. máj. 19. 16:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
65%
Ha jól tudom, a férjed vezetéknevét kapja, mivel házastársi kapcsolat alatt fogant, hiába más apától. (Bocskor Gáborék esete...)
2014. máj. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%

Nem, hacsak anno a hazassagkoteskor nem nyilatkoztatok igy. A ferjed nevére fogjak anyakonyvezni. Kivetel, ha a szülésig lezajlik a valoper es az uj parod el is vesz gyorsan feleségül.


OFF Valaki elmondaná nekem , hogy miért nem lehet eloszor elválni es utana keresni partnert, meg teherbe esni?

2014. máj. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
74%
Automatice a férjedre anyakönyvezik.
2014. máj. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
8%
Nyilatkozni kell közösen - neked is, meg a volt férjednek is - a gyámhivatalban, hogy a születendő gyerek nem az övé. Ez után a jelenlegi párod elismerheti a gyereket.
2014. máj. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
35%

"OFF Valaki elmondaná nekem , hogy miért nem lehet eloszor elválni es utana keresni partnert, meg teherbe esni?"


Mert sok esetben a válóper 2-5 évig is tarthat! Az szerintem nem annyira elítélendö, ha valaki nem vár éveket, miután már régen különélnek, és a válóper folyamatban van.


Ez nem ugyanaz, mintha még a házasság közben keresett volna valaki mást, mert ilyen esetben már csak a hivatalos oldala nincs lerendezve a dolognak.

2014. máj. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
30%

Az első gyermeked lesz?


Az első gyermeknél a szülök eldönthetik, hogy az anya vagy papa vezetéknevét viselje a gyerek. A további gyerekeknél viszont már ugyanígy kell tenni, azt nem lehet, hogy az első gyerek Kovács, a második pedig Kiss.

2014. máj. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
33%

# 2/5 Időpont ma 16:25


Mert általában azért válnak szét,mert házasság alatt már egyik(mindkét) fél megtalálja a játszópajtását. Miután ez kibukik, beadják a váló keresetet,közben meg valaki bekapatja, valaki pedig bekapja a legyet.



Vagy a válóper olyan sokáig elhúzódik,hogy addig senki sem tud várni.

2014. máj. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
96%

Félreértés ne essék, nem szándékoztam elítélni, bocs, ha igy hangzott.

Amúgy ez a hosszú ideig tart a valas dolog nem igaz, mar a masodik tárgyaláson elválasztanak, max az anyagi resz, vagy a gyermekelhelyezes húzódik el, de a válást kimondják gyorsan.


Nem tudom mar hányas hozzászóló irta, hogy a férj meg a valodi apa nyilatkozik a gyamhivatalnal: ilyen nincs. A bíróságon kell a gyerek születése utan apasag megdontese iránti pert indítani. A gyamhatóságnak ehhez semmi koze.

2014. máj. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
47%

[link]


A gyermek – szüleinek megállapodása szerint – apjának vagy anyjának családi nevét viseli. A saját nevüket viselő szülők megállapodása alapján a gyermek az apa és az anya családi nevét együtt is viselheti.


[link]


szóval nem automatikus apa neve, hanem ledönthető....

2014. máj. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Jégtánc ***** válasza:
52%
A gyermek a férjed nevét fogja kapni,mert jogilag ő lesz az apa.A gyermek megszületése után bementek a biológiai apukával a gyámhivatalba( egyszerübb lenne ha a férj is menne) ott indítattok a gyermek nevében egy apaság vélelmének megdöntése iránti pert.Jegyzőkönyvbe veszik hogy nyilatkoztok.Biológiai apa nyilatkozza igen ő az apa,a volt férj nyilatkozza hogy nem ő az apa ,te nyilatkozod hogy nem a különélő férjed az apa.Pár hét vagy hónap múlva kitűznek egy tárgyalási időpontot és kész.Ha közben kimondják a válást akkor kell majd a jogerős határozat is róla.
2014. máj. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!