Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mi a kulonbség az elvalas és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a kulonbség az elvalas és a kulonvalas kozott? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Probaltam utananézni, de nem igazan talalok valaszt. Ha jol értem, a kulonvalas a katolikus hazassagokkal kapcsolatos, mert ott elméletileg nem volna szabad az elvalas; de létezik a kulonvalas egyébként is, nem katolikus hazassagok esetében, és ha igen, akkor mit jelent?

Egyetemre jarok és megpalyazok egy osztondijat, ahol az egyik kérdés az, hogy a szuleim elvaltak illetve kulonvaltak-e. Az a helyzet, hogy a szuleim, bar nem valtak el, lassan egy éve semmilyen kapcsolatot nem tartanak egymassal, azon kivul, hogy kozos hazban élnek; tehat egy szot sem szolnak egymashoz, nem alszanak egy szobaban és nem tartozkodnak egy légtérben. Apa nem eszi meg, amit anya foz, ilyesmik. Az ok hazassagtorés. Legtobbszor egyaltalan nem is tartozkodnak itthon. Vannak mas kovetkezmények is, példaul apa keresi a tobb pénzt, de anya kezeli a szamlakat, és mivel nincs koztuk semmilyen kontakt, gyakran vannak befizetetlen szamlak. Anyaval egyaltalan nem beszélunk, apaval nagyon ritkan, mert szinte nincs is itthon és ha igen, akkor sem szeret beszélni, és idonként érezteti, hogy jo volna, ha mar elmennék itthonrol, amit én is szeretnék, de most még nem tudok, és van egy imadnivalo tesom, aki kiskoru, és aki miatt addig maradok, ameddig csak lehet.

Azt szeretném megtudni,hogy ez a helyzet, amit itt leirtam, kulonvalasnak nevezheto-e, érdemes-e jelezni a palyazatban, hogy ez van, vagy mivel nem jogi szétvalasrol van szo, ezért ugysem fogadnak el?


2010. okt. 8. 21:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnállak, hogy ilyen családban kell élned... :-[

(Nekem 19-20 éves gyerekeim vannak, megszakadna a szívem, ha ilyen lenne a sorsuk.)


Nem tudom, azzal a pályázattal mit érhetnél el, de ez "különválásnak" nevezhető, ha muszáj nevet adni neki...

Akárminek nevezzük, azzal a ti sorsotok a testvéreddel semmivel sem lesz jobb!


Szeretném az anyádat és az apádat jó alaposan s.eggbe rúgni!!! 8-[

2010. okt. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A különválás nem csak a katolikus házasságokkal kapcsolatos.

A különválás esetében a házastársak nem élnek már egy háztartásban,legtöbbször nem is egy lakásban.

A válás pedig a házasság bíró által történő felbontása.

A szüleidnél nem egyértelmű a helyzet. Az egyetem kérni fogja,.hogy igazold a különválás tényét,ezt pedig nem fogod tudni.

2010. okt. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!